Kategoriler
İnsan Hakkında Rüyalar

Rüyada Fellah Görmek

Rüyada fellah görmek neye işarettir?

Rüyada fellah birini görmek rüyayı gören kişinin bir şeyleri arayışını ve bilinçaltının keşfini temsil eder. Bazı konularda sizin bastırılmış duygular ile yüzleşmeye hazır olduğunuzu simgeler. Rüyada fellah olmak, fellah olduğunu görmek sizin kendi içinizde kimi manevi sıkıntılar yaşadığınızı belirtir, aynı zamanda bu etrafınızdaki birinin size hainliğini, güvenilir olmayan tutumunu bildirir.

Fellah nedir?

Fellah, Türkiye’de genellikle Adana ve Mersin illerinde yaşayan Araplara verilen isim. Fellah olarak adlandırılmalarının sebebi Çukurova’da sadece çiftçilik yapmalarıdır [kaynak belirtilmeli]. Arapça’da fellah, çiftçi demektir.

Fellahların kökeni üzerine iki ayrı görüş vardır: Kavalalı Mehmet Ali Paşa döneminde 19. yüzyılın başında Mısır’ın Anadolu’ya saldırısından sonra Mısır ordusundaki askerlerin bir bölümünün dönmeyip Anadolu’da kaldığı ilk önermedir. Ancak daha kuvvetli olan bölgenin 7. – 8. yüzyılda İslam-Arap ordusunun hakimiyetine geçmesiyle beraber yerleşen Arapların torunları olduğu şeklindedir.[kaynak belirtilmeli] 1909-1910 arasında Adana Valiliği görevinde bulunan Cemal Paşanın Hatırat adlı kitabında ise, Arap Uşak diye bilinen Arapların Osmanlılar tarafından Sultan Abdülaziz devrinde Lazkiye sancağındaki Rafizilerin ıslahı sırasında o zaman halkı çok az ve arazisi son derece verimli olan bereketli Adana Ovasının imarı amacıyla oralardan getirilmiş topluluklardır. Kaynak: Vikipedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir