Kategoriler
Kişisel Rüyalar

Rüyada Fıçı Görmek

Rüyada fıçı görmek neye işarettir?

Ben iki gecedir aynı rüyayı görüyorum ve bu beni çok rahatsız etti, anlamını araştırdım ama tatmin edici bir açıklama bulamadım, inşallah siz yardımcı olursunuz. Rüyamda kızıl saçlı bir kadın görüyorum, kadının saçları çok hoşuma gidiyor, saçından bir parça kesip bana vermesini istiyorum, kadın reddediyor. Bende kadını zorla yere yatırıp saçından bir parça kesip almak isterken çıkan boğuşmada kadın ölüyor ve kadının cesedini gördüğüm bir fıçının içine koyup kapağını kapatıyorum. Bundan ne anlam çıkarmalıyım.

Rüyada fıçı görmek yorumu

Sedat merhaba, gerçekten haklısın çok can sıkıcı bir rüya ve rüyanın temel unsuru cinayet işlemek, insan öldürmektir. Kadının saçları veya ölüyü fıçıya koymak tali unsurlar. Rüyada kızıl saçlı birisini görmek veya kızıl biriyle karşılaşmak gerçek hayatta rüya sahibini çok sevindirecek, heyecan verecek, kalp atışlarını hızlandıracak bir olay, durum ya da kişi ile karşılaşacağına delalet eder. Onun kızıl saçlarını çok beğenmeniz bu karşılaşmanın sizi bir tutkuya sürükleyeceğini, saçlarından bir parçayı ısrarla istemeniz ise bu tutkunun esiri olacağınızı anlatmaktadır.

Rüyada insan öldürmek veya birisini öldürdüğünü görmek rüyayı gören kişinin gerçek yaşamında kendisini fazlasıyla olumsuz etkileyen, öfkelendiren bir durum yaşadığını ve öfkesini kontrol etmeyi öğrenmesi gerektiğini gösterirken aynı zamanda olayları daha sakin kafa ile analiz etmek gerektiğini hatırlatır. Kadının saçını kesmek isterken boğuşma sonunda onu öldürmeniz bu tutkunun sizde bir öfke patlamasına yol açacağını temsil etmektedir.

Rüyada fıçı görmek genellikle iyiye yorumlanır, bolluk, bereket, sıkıntıların bitmesi anlamını taşır. Rüyada fıçıya bir şey koymak konulan şeyle açıklanmakla birlikte genel anlamda kişinin yeni başlayacağı bir işte başarılı olacağını, bol kazanç elde edeceğini müjdeler. Siz fıçıya bir ceset koyuyorsunuz ki bunun anlamı artık kullanmadığınız için körelen bir yeteneğinizin farkına vararak, onu değerlendireceğinizi ifade etmektedir. Fıçı; birbirine çemberlerle tutturulmuş ensiz tahtalardan oluşan genellikle sıvı biriktirmek için kullanılan altı düz karnı şişkin kap demektir. Binlik, çamçak, çağşak, hasırlı, kırba terimlerinin rüya anlamları da aynı şekildedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir