Kategoriler
Kişisel Rüyalar

Rüyada Filika Görmek

Rüyada filika görmek neye çıkar?

Ben dün gece berbat bir rüya gördüm ve hala için sızlıyor, ne olur bana cevap verin. Rüyamda annemle beraber bir gemi yolculuğuna çıkıyoruz, babam işleri yüzünden bizimle gelememiş. Rüyada okyanus mu yoksa başka bir büyük deniz mi bilmiyorum ama çok büyük bir denizde gemi su almaya başlıyor. Büyük bir panik çıkıyor, herkes çığlıklar atarak bir yere koşuyor. Ben anneme ve kendime can yeleği takıp etrafa bakıyorum, o sırada bir filikanın denize indirildiğini görüyorum. Annemle zorda olsa filikaya biniyoruz ama filika o kadar kalabalık ki neredeyse batacak. Filakadaki insanlar bağrışıyor, herkesten bir ses çıkıyor, o sırada birileri “filikadaki yaşlı ve şişman olanlar atalım, hiç olmazsa gençler kurtul diyor ve yaşlılar ile şişmanları denize atıyorlar. Ben “yapmayın, etmeyin” diye çığlıklar atıyorum ama kimse dinlemiyor, annem gözlerimin önünde suya gömülüyor. Allah göstermesin, neyse bu bir rüyaymış ama gerçek gibi korktum.

Rüyada filika görmek yorumu

Sevtap merhaba,

Rüyada gemi yolculuğuna çıkmak rüya sahibine düşüncelerini açık ve net, anlaşılır şekilde ifade etmesi ve karşısındaki insanın bunu doğru anladığından emin olması gerektiğini gösterir. Bunu başaramaz ise yeni bir bakış açısı denemek zorunda olduğunu belirtir. Rüyada bindiği geminin battığını görmek geminin battığını görmek dünya işlerinde boğulmak anlamına gelir. Önünüzde kimi engeller olduğunu, hedeflerinize ulaşmak, engelleri aşmak için risk almak gerektiğini ifade ederken aynı zamanda bu riskleri alacağınızı ve sonuçta başarıya ulaşacağınızı simgeler. Rüyada filika görmek rüya sahibinin duygusal ihtiyaçları konusunda yardım alması gerektiğini işaret eder.

Filika nedir?

Cankurtaran filikası (Tahlisiye sandalı veya Can filikası olarak da bilinir), denizde kazaya uğrayanları kurtarmakta kullanılan özel tekne.

Filikalar gemiden matafora adı verilen vinçli donanımlarla veya kızaklı düzeneklerle denize indirilirler. Sac, ahşap ve fiberglastan yapılan bu filikalar kürekle, motorla ya da yelkenle seyredilebilir. Ayrıca baş ve kıç bölümlerine yerleştirilen yüzüdürücü tanklar su dolması halinde bile batmasını önler. Modern can filikalarında çiftdip düzeniyle teknenin batmazlığı sağlanır. Günümüzde kullanılan can filikalarının bazılarının üstü kapalıdır; böylece kazazedelerin hava koşullarından etkilenmesi önlenir.

Uluslararası denizcilik konferanslarında alınan karara göre bu filikalarda bulundurulması gereken malzemeler şunlardır; kazazedelerin belli bir süre yaşamını sürdürmeye yetecek miktarda tatlı su ve besin maddeleri, ilk yardım malzemesi, işaret fişekleri ve duman kutuları, yön saptamak için pusula, iletişim kurmak için el telsizi. Kaynak: tr.wikipedia.org

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir