Kategoriler
Giyim Rüyaları

Rüyada Fistan Görmek

Rüyada  fistan görmek neye çıkar?

Rüyamda ayrıldığım eski nişanlımın annesi bize büyü yapmış ve bizi ayırmış, ben hastalıktan yataklara düşmüşüm. Teyzem bize geliyor ve anneme “haydi köye gidiyoruz, köyde bir büyücü kadın var, her çeşit büyüyü bozuyormuş” diyor. Annem “kimmiş bu kadın, biz niye hiç duymadık” diyor, teyzemde “bizim eskiden komşumuzmuş, sonradan büyücülüğe başlamış, çok tavsiye ediyorlar” diyor. Rüyada annem, ben ve teyzem yıllardır görmediğimiz, gitmediğimiz annemin köyüne gidiyoruz ama köy adeta hayalet şehir olmuş, kimseler kalmamış.

Annemlerin evine gidiyoruz, ölmüş anneannem ve rahmetli dedem yaşıyormuş, bize kapıyı açıyorlar. Ananem dolaptan bir elbise çıkarıp “al kızım bu fistanı giy, köy yerinde böyle oran buran açık gezilmez” diyor. Ben fistan giyiyorum, çok hoşuma gidiyor. Sonra büyücü kadına gidiyoruz, kadın bana bakıyor ve “üzerinde çok güçlü büyü var, onu hemen çözmemiz lazım” diyerek bir oyuncak bebek getiriyor ve oyuncak bebeği bir ince iple bir ağaca asıyor “bak bu senin eski kaynanan, ip kopup bu bebek ağaçtan düşünce senin eski kaynana ölecek ve büyü bozulacak” diyor, ben çok korkuyordum ve bir an önce gitmek istiyorum., teyzeme ben böyle büyü bozma istemiyorum” diyorum. Sizce bu rüya ne anlama gelir?

Rüyada  fistan görmek tabiri

Gaye merhaba, gördüğün rüyada; büyü yapılması, büyü bozmak, büyücüye gitmek, eski köyünü görmek, ölmüş anneanneni diri görmek, rahmetli dedeyi canlı görmek, fistan giymek, teyzeyi görmek gibi bir çok olay geçmekte ama ana temalar büyü konusu ve fistan görmektir. Rüyada büyü görmek ya da büyü ile ilgili herhangi bir şey görülmesi genel anlamda içinde bulunduğunuz sıkıntı ve umutsuzluğu işaret eder. Rüyada büyücü görmek, büyü yapmak, büyü yaptırdığını görmek veya rüyada kendisine büyü yapılmış olduğunu görmek, büyücülük, genellikle iyiye yorumlanmaz. Ya içinde bulunulan sıkıntıları veya gelecek sıkıntılı günleri, olayları haber verir.

Rüyada fistan görmek  iyi değildir, kişinin malından mülkünden eksilme olacağına işaret eder. Rüyada fistan giymek veya yeni fistan giydiğini görmek rüyayı gören kişinin bir eşyasının kaybolacağına veya çalınacağına alamet eder. Fistan nedir; uzun kollu, ferah etekli bir entari – kadın elbisesi türüdür. Halk türkülerinde pek sık kullanılması nedeniyle günlük yaşamda kullanılmasa bile popülerliğini sürdürmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir