Kategoriler
Çiçekler

Rüyada Frezya Görmek

Rüyada frezya çiçeği görmek neye çıkar?

Rüyada frezya çiçeği görmek çok ender görülen bir rüyadır ve görkemli bir ev almaya ya da yapmaya işarettir. Bu rüya alternatif olarak rüyayı gören kişinin dürüst biri ile ile ortaklık yapmasına işaret olabilir. Fakat bu işin zarar etme ihtimalinin yüksek olduğunu temsil eder.

Frezya çiçeği nedir?

Çok güzel kokulu çiçek açtığı için yetiştirilir. Frezyalar Iridaceae (İrisgiller veya süsengiller) familyasının bir cinsidir: Freesia. Çeşitli renklerde, katmerli, katmersiz 14 ana türü ve birçok kültivarları vardır. Eski türler daha güzel kokuludur. Evde yetiştirilmesi, iyi derecede güneş alabilecekse mümkündür. Çiçeklendiği zaman direkt güneşten korursanız çabuk solmaz. Çiçekler geçince tekrar iyi güneş almalı. Veya balkonda yetiştirip çiçek açtığı zaman evde misafir edeceksiniz. Bütün evi mis gibi kokutur.

Kış soğuklarına dayanıklılıkları türüne göre -6°C ile -12°C dereceler arasında değişir. Buna göre frezya soğanlarını ne zaman dikeceğinizi bilmelisiniz. kışın çok hafif don olayları görülen yerlerde sonbaharda dikilir. Karasal iklim olan yerlerde ise ilkbaharda laleler çiçek açtıkları zaman, glayöl soğanları ile aynı zamanda dikilmelidir. Soğanları 5 cm derine gömün. Aralarında 6 – 7 cm mesafe olsa iyi olur. Kaynak: bitkivecicek.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir