Kategoriler
Para Rüyaları

Rüyada Ganimet Görmek

Rüyada ganimet ne demektir?

Rüyamda bir bebek arabası ile geziyordum ama arabanın içinde canlı bebek değil bir oyuncak bebek vardı. Etrafa bakarken eski sevgilimi gördüm ve ondan uzaklaşmak için hızlı hızlı yürüdüm, daha sonra koşar gibi hızlandım. Eve dönüyordum, caddeden bizim sokağa döndüm, sokakta bir kalabalıkla karşılaştım, kalabalıktakilerin hepsi de kadın idi.

Bir apartmanın 1. katında oturan 60 yaşlarında bir kadın yüksek sesle dua ederek elindeki ganimetleri insanlara dağıtıyordu. İlk önce ne olduğunu anlayamadım, yaklaştığımda kadının ganimet dağıttığını söylediler. Diğer kadınlar gibi bende elimi uzattım, bana siyah kadifeden yapılmış bir bileklik kutusu verdi. Ben altın bileklik diye düşünürken içinden bir kaç tane altın ve değişik taşlar çıktı.

Sonra kadının yanına tekrar gittim, ikinci kez elimi uzattım, avucuma bir sürü yüzük koydu ama sana daha önce vermiştim gibisinden bana biraz ters baktı. Verdiği yüzükleri ses etmeden çekerek benden almak istedi ama ben kadından daha kuvvetli idim ve vermedim. Aldığım mücevherleri bebek arabasına sakladım, koşarak eve gittim. İçimden bunları bozdurup parasını da saklayıp önümüzdeki sene okul için kendime katkım olur, rahat okurum düşüncesini geçiriyordum. Ancak bana verilen ganimetlerin hepsinin altın olmadığını öğrendim, onca takının 70-80 lira tutacağını söylemişlerdi rüyamda. Rüyam biraz fazla uzun oldu ama uyanır uyanmaz yazdığım için etkisindeyim halen, yorumlayabilirseniz sevinirim.

Rüyada ganimet görmek yorumu

Seher merhaba, rüyada bebek arabası ile bebekten başka bir şey taşımak rüyayı gören kişinin bir hayal kırıklığı yaşadığına rivayet edilir ve çoğu zaman bebek arabasında taşınan nesneyle alakalı olarak açıklanır, bakınız rüyada bebek arabası görmek tabiri. Sen oyuncak bebek taşıyorsun ki bunun anlamı daha ciddi ilişkiler yaşamak gerektiğini yoksa iki tarafında zarar göreceğini işaret eder. Eski sevgilini görmüş olman da hayal kırıklığı, pişmanlık, vicdan azabı yaşadığını temsil etmektedir, bu konuda rüyada eski sevgiliyi görmek sayfasında detaylı açıklama bulabilirsin.

İlginç bir şekilde o kadının ganimet dağıtması, senin ganimetten alman da hakkında önemli bir mesaj vermekte, her zaman için alın teri dökerek kazandığın şeylerin hakkında hayırlı olduğunu akıldan çıkarmamak gerektiğini anlatmaktadır. Rüyada ganimet görmek helal olmayan yoldan elde edilen mal veya mülke işaret eder. Rüyada ganimet elde ettiğini görmek  haram mal mutlaka elinizden çıkacak ve nasıl olduğunu anlayamayacaksınız demektir. Ganimet savaşta düşmandan elde edilen mal, mülk anlamındadır. Rüyanın devamında gelişen olaylar adeta yorumun anlamını teyit eder mahiyette bilgiler vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir