Kategoriler
Ölüm Rüyaları

Rüyada Gasilhane Görmek

Rüyada gasilhane neye delalet eder?

Rüyamda babamın vefat ettiği anlarda çekilmiş fotoğraflarını gördüm. Gerçekten de akrabalarım babam vefat ettiği anlarda gasilhanede fotoğraflarını çekmişlerdi ve garipsemiştim. Rüyamda o gasilhaneyi görüyorum, çok soğuk bir yer ürkütüyor insanı, çekilen fotoğrafları görüyor muşum ama fotoğraflarda babamın yüzü kötü görünüyordu. Bir gözü çok açık, diğeri kapalı, ten rengi farklı vs. Ama sadece yüzünün fotoğrafları. Ben sadece göz ucuyla bakıp, kafamı çeviriyorum. Fotoğrafları incelemiyorum bile, mutsuz oluyorum ve üzülüyorum, neden böyle çıkmış diye.

Birde aynı gün, evlenmiş bir arkadaşımın tekrar düğünü oluyor, oraya gidiyorum. Bakıyorum kalabalıktakiler, gelin ve damada bir şeyle takıyor, bende cebimden kağıt 100 lira çıkarıp takmaya gidiyorum. Parayı gelin ve damada değil orada bir adamın omzuna takıyorum, diyorlar ki paralar o görevli adama takılacak. Düğün loş ve depo da yapılıyor. Aydınlık görmüyorum orayı. 36, Kadın, Bekar, Çalışıyor, Miras olayıyla ilgili bir haber bekliyorum, gergin ve endişeliyim.

Rüyada gasilhane görmek yorumu

Ebru selam, görmüş olduğun rüya hayatındaki kötü veya üzücü anıların etkisinden bir an önce çıkıp, geleceğe odaklanmak gerektiğini temsil etmektedir.

Rüyada gasilhane görmek rüyayı gören kişi için bir bitiş sembolüdür ancak bu bitiş bir ölüm anlamında değil bir duygunun bitişini gösterir (önceden sevdiğin bir şeyden artık hoşlanmamak gibi). Gasilhanede yani ölü yıkanan yerde olmak orada neden bulunduğunuz ile ilgili olarak açıklanır. Rüyada ölü yıkamak veya ölü yıkadığını görmek bir yakınını ya da sevdiğini onu yatağa düşürecek kadar üzdüğünüzü temsil eder ve yaptığınız bu hatayı bir an önce telafi etmenizi tavsiye eder. Rüyada ölü yıkayıcısı görmek, ölü yıkayan birini görmek iyi bir rüya değildir ve üzüntüye, hastalığa veya sevilen birinin ölümüne rivayet edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir