Kategoriler
İnsan Hakkında Rüyalar

Rüyada Gecikmek

Rüyada gecikmek neye işarettir?

İki gece rüyamda bir yerlere geç kaldığımı gördüm. Birinci rüyamda okula gideceğim bir türlü çanta hazırlamayı bitiremiyorum, en sonunda okula gidiyorum, bakıyorum saat geç olmuş “geç kalmışım” sonra okula gidiyorum hocalar bize özlü söz söyleyip ne anlama geldiğini söylememizi istiyor ama özlü sözler öyle zor ki hiç anlamıyorum, bana da bir tane soruyor, çok zor değil gibi ben de “çalışan kazanır” diyorum.

Diğer rüyamda bu kez bir yere gideceğim, bir arkadaşa çanta almışım, kol çantası o istemiş benden uçağa bineceğim oraya gidiyorum ama ne taraftan bineceğimi bulamıyorum, korkuyorum geç kalacağım diye. Rüyalarımı açıklarsanız çok sevinirim. 27, Kadın, Bekar, Çalışıyor.

Rüyada geciktiğini görmek neye yorumlanır?

Değerli okurum, her iki rüyanın da ortak noktası geç kalmak olup, rüyada bir şeye veya bir yere, bir toplantıya, bir randevuya geç kalmak, geç kaldığını, geciktiğini görmek günlük yaşamınızda, özellikle işinizde kendinizi sıkı kontrol altında hissettiğinizi, işinizde pek çok ayrıntıyı gözden kaçırdığınızı, konsantre eksikliği yaşadığınızı simgeler.

Rüyada okula gitmek ve uçağa binmek diğer yardımcı unsurlar olup, rüyada okula gittiğini görmek gerçek yaşamda kimi hareketlerinin hatalı olduğuna ifade etmektedir. Bakınız rüyada okul görmek rüya tabirleri sayfası.

Diğer rüyanın yardımcı unsuru ise niyetlenmeye karşılık uçağa binememiş olmanız (ben öyle anlıyorum) ki bu da bir seyahate niyetlendiğinizi veya bir ortam değişilikliği istediğinizi ancak bunun yakın zamanda gerçekleşmeyeceğini temsil etmektedir.

Rüyada geciktirmek nasıl yorumlanır?

Rüyada bir şeyi geciktirmek veya geciktirdiğini görmek bu rüya size kendi duyguları hakkında şüpheleriniz olduğunu gösterir. Sizin dışarıda bırakılmak veya geride kalma korkusu yaşadığınızı ifade eder. Not: burada geciktirmek kelimesi sürüncemede bırakmak, alıkoymak, frenlemek , hızını kesmek, yavaşlatmak, gelişimini önlemek anlamlarında kullanılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir