Kategoriler
Dini Rüyalar

Rüyada Geleceği Tahmin Etmek

Rüyada geleceği tahmin etmek neye delalet eder?

Rüyada geleceği tahmin etmekSayın admin. Ben dün gece rüyamda dünyanın sonunun geleceğini tahmin ettim ve bu tahminimi rüyada iş arkadaşlarımla paylaştım, arkadaşlarım benimle dalga geçtiler. Ama rüyanın devamında kıyamet koptu ve her şey birbirini karıştı, dünya yok oldu. Bu rüya hakkında çeşitli siteleri araştırdım ama doğru dürüst bilgi bulamadım, hepsi farklı farklı anlamsız şeyler yazmışlar, size yazmak istedim. Bu çok aşırı hayalperest bir beynin uydurması mı? yoksa bir anlamı var mı. Bilgi vermek gerekirse birincisi ben normal hayatımda böyle bir rüya görecek kadar stres altında değilim. İkinci çok enteresandır bu bir stresli bir rüya değildi, hiç korkmadım, dünyanın yok oluşu bana sıradan gelmişti -sanki olması gerekiyormuş gibi.

Bu rüyayı gördükten sonra çok düşündüm, ben deniz kenarında doğdum, büyüdüm ve şimdi bir başka şehirde yine deniz kenarında yaşıyorum. Gölcük depremini yaşadım ve o deprem benim için önemli bir kilometre taşıydı. O depremde insanlar sallandı, insanların çığlıkları bağırmaları her zaman kulaklarımda. Bazen o sesler uykumda bir saatli bomba sesine dönüşüyor, o anda rüyada gökyüzüne bakıyorum ve dünyaya düşen göktaşlarını görüyorum ama hiç biri son rüya kadar net değildi. Bu rüya nelere vurgu yapıyor, neyi belirtir bilmiyorum. Her şeyden önce ben inanan biriyim ve dinimizde dünyanın sonunu anlatıyor ve bizim de bunun her zaman olabileceğine inanmamız gerekiyor ama inanıyorum ve biliyorum bunu sadece Allah bilir.

Üstte yazdığım gibi rüyanı kendisi sarsıcı veya kabus gibi değildi. Ben daha önce kabuslar ve beni dehşete düşüren rüyalar görmüştüm ama bu kesinlikle onlardan biri değildi.

Dünyanın sonunu hayal edecek kadar kötü bir durumda değilim. Tamam belki çalıştığım işten kazandıklarımla ucu ucuna geçiniyorum, para harcama konusunda sıkıntılıyım ve uzun süredir daha iyi imkanlara kavuşabileceğim yeni bir iş arıyorum ama bu konuda çok fazla stresli değilim. Ben daima olumlu düşünmek ve şükretmek gereğine inanan biriyim.

Kusura bakmayın çok uzattım. Bilmiyorum bunu sonuna kadar okur bana cevap verir misiniz?  Ben bu rüyanın açıklamasını merak ediyorum, inanın bunun sebebi hayalperest biri olduğumdan değil. Ben yıllardır tekrarlayan korkutucu rüyalar ve kabuslardan sonra böyle bir rüya gördüğüm için meraklıyım, bir şeyler mi olacak? ya da bir şeyler mi değişecek? Bu rüyanın sonunda (dünya yok olduktan sonra) kalan tek şeyin bir adet gül olduğunu şimdi hatırladım. Selam ve hürmetlerimle. Serkan.

Rüyada geleceği tahmin ettiğini görmek yorumu

Sevgili kardeşim, öncelikle göndermiş olduğun rüyanın uzun yıllardır karşılaştığın en kıymetli rüyalardan biri olduğunu söylemeliyim. Hele hele mesaja duygu, düşünce, öz analiz ve yorumlarını da katmış olman beni hayran bıraktı, mutlu etti. Keşke senin gibi arkadaşlarım daha fazla olsa.

Rüyanın önceleri var; büyük depremi yaşamışsın ve onu izleyen yıllarda uzun bir süre defalarda korku ve kabus rüyaları görmüşsün ve ne mutlu ki her şeyin farkındasın. Son rüyanın ise iki önemli teması var; geleceği tahmin etmek ve kıyameti görmek. Ben diyorum ki zaten aklını kullanmayı bilen herkes geleceği tahmin edebilmeli ( belki bir, belki binlerce yıl sonrası). Yani dünya hiç iyiye gitmiyor bunu anlamalı ve Yüce Allah’ın bizlere bildirdiği kıyamete hazır olmalı ya da iyi insanlar daha fazla çaba sarf edip kıyametin gecikmesini sağlamalı. Ama bu gidişle kıyamet gittikçe yaklaşıyor. Dünyayı kendi ellerimizle yok ediyoruz bir süre sonra nefes alamayacağız ya da güneşten gelen ışınlar hepimizi kavuracak vb. Rüyada geleceği tahmin ettiğini görmek rüya sahibinin iyimser ruh hali içinde olaylara pozitif bakarak büyük başarılara imza atacağı bir yaşam evresine girdiğine rivayet edilir (sonucun iyi veya kötü olması önemli değil, önemli olan geleceği doğru tahmin etmek). Rüyada kıyameti görmek ise rüya sahibinin hedeflerine kavuşması için hala önünde halledilmesi gereken bir çok sorun, aşılması gereken pek çok zorluk olduğunu gösterir.

Yani sonuç olarak önünüzde birçok zorluk var ama olumlu düşünerek, çalışıp, sebat edip, Allah’ın izni ve yardımıyla hepsini aşıp, huzura kavuşacaksınız. Rüyanızın en ilginç en ilginç yanı kıyametten yani dünyanın yok olmasından sonra kalan bir adet gül. Günah işlememek için bu konuda bir yorum yapmak istemiyor sadece gülün kültürümüzde Peygamber Efendimiz (SAV)’e olan sevgimizin sembolü olduğunu hatırlatmakla yetineceğim.

“Rüyada Geleceği Tahmin Etmek” için 2 yanıt

Rüyada gelecekten haber almak
Merhaba, Bir kadın rüyamda “6 sene önce biri seni çok ağlatmış, ismi CE sadece bu harfleri verdi bu geri dönece” dedi. Bu kişi ismi gerçekten cevdet. Şuan ikinci üniversite okuyorum. Teyze diyorum savcı olacak mıyım ? 42 yaşında savcısın dedi. Tüm bunların anlamı merak ediyorum yardım ve görüşlerinizi eica edebilir miyim ? Sevgilerimle. Demdemir, 30, Kadın, Bekar, Çalışıyor, Biraz endişe var.

Görmüş olduğunuz rüya iyimser bir ruh hali içinde önemli başarılara imza atacağınız bir evreye girdiğini ifade etmektedir. Bazı durumlarda rüyada alınan mesajlar kişi hakkında önemli bilgiler verebilmektedir. Bir kişi tutku yada önlenemez arzu derecesinde olmayan kimi isteklerinin rüyada gerçekleştiğini görmesi çoğu zaman bunların gerçek olacağının işareti olmaktadır. Siz gerçek hayatınızda savcı olmayı aşırı derecede kafanıza takmayıp, normal bir şekilde istiyorsanız rüyanız büyük ihtimalle bunun gerçekleşeceğini göstermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir