Kategoriler
Evlilik Rüyaları

Rüyada Gelin Gitmek

Rüyada gelin olmak neye işarettir?

Rüyamda büyük bir konağa gelin gidiyormuşum. Rüyamda eşimi tanıyormuşum ama yüzünü hiç göremedim. Uyandıktan sonrada tanıdığım biri diyemedim. Bir odaya giriyorum şuan ki ev, arkadaşlarımla saçlarımı kıvırcık yapıyorum, eşim öyle seviyormuş diye ama aslında ben kapalıyım. Düğünde de kapalıyım gece için saçlarımı yapıyorum. Sonra birden konağın girişindeyim, eşim yanımda çok uzunca bir merdivenin önündeyiz. O anda gelinliğim yok ama üstümde kırmızı saten bir pijama var ve başım açıkmış. Eşim beni kucağına alıyor ve yukarı taşımaya başlıyor. Merdivenler çok uzun, epey bir sürüyor.

Sonra bir odaya giriyoruz, misafirler varmış “gelin görmeye geldiler” deniliyor, bir masada oturup tatlılar ikram ediliyor. Eşimin ailesinden biri bana “benimle gel” diyor. Başka bir odaya giriyoruz. Bana gelen altınları gösteriyor, sepet sepet altın. Büyük sepetler dolusu altın gelmiş bana ve odada bir kaç kişi vardı. Doğulu biriyle evlenmişim “bu altınları satıp sokakta yaşayanlar için yeni bir köy inşa edelim, ne dersin” diyorlar bana. Bende kabul ediyorum ve altınlarım bir bir satılıyor yeni bir köy yapılıyor. Sonra yatak odama giriyorum, eşim orada duruyor ama bütün rüya boyunca yüzünü görmedim eşimin. Ben hep eski sevgilim olan birinden bahsediyorum ama gerçekten o mu bilmiyorum, hiç yüzünü görmedim.

Evlilik konuları çok kafamı yormaz aslında. Ama yaşım gereği herhalde bu aralar çok düşünür oldum. Sevdiğim biri yok hayatımda. Ama sevilme duygusu çok yoğun içimde bu aralar. Yorumunuz için şimdiden teşekkurler. 21, Kadın, Bekar, Öğrenci.

Rüyada gelin gitmek nedir?

Sevgili okurum,

Saçma sapan sevgili, eski sevgili rüyaları canımızı iyice sıkmaya başlamıştı ki senden gelen bu olağanüstü güzel rüya içimizi aydınlattı. Görmüş olduğun rüya aslında evleneceksin, konağa gelin gideceksin, sandıklar dolusu altın gelecek demiyor (inanıyorum ki bu ülkede rüya yorumu yaptığını iddia edenlerin %99 u bunlara yorar). Gördüğün rüya senin idealist düşüncelerini, dejenere olmamış tertemiz ruhunu, temiz karakterini ve insanlığını yansıtıyor. Lütfen bu değerlerini her zaman muhafaza et ve her zaman işlerinin yolunda gideceğini göreceksin.

İşin ilginç yanı rüyada bir çok olay geçmesine, pek çok unsur olmasına karşılık içlerinde bir tane dahi olumsuz anlam taşıyan yok. Bu hakkında aydınlık, hayırlı bir geleceğin işaretidir. Ben unsurların anlamını incelemeyeceğim çünkü o zaman ana mesaj anlamını kaybeder.

Rüyada gelin olmak rüyayı gören bekar ise hemen evlenir, evli ise başarı olarak yorumlanır. Ancak gelinlik temiz ve güzel ise mutluluğa, yırtık ya da kirliyse sonu belli olmayan evliliğe işarettir. Eğer vaktin olursa bu unsurların rüya manalarını inceleyebilirsin: konak, gelinlik, evlenmek.

“Rüyada Gelin Gitmek” için bir yanıt

Gercekten cok buyuk saskinlikla okudum yorumunuzu cunki bende standart en az birkez yakinda kismetin cikicak cumlesini bekledim :) bu bana isini gercekten bilen birinin yaptigini kanitlamis oldu. Guzel yorumunuz icin tesekkur ederim eginize sagilik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir