Kategoriler
Korku Rüyaları

Rüyada Birinden Gizlendiğini Görmek

Rüyada birinden gizlenmek ne demektir?

Merhaba, Ben Neriman. 38 yaşında bir memurum. Bu sabah uykumdan korkuyla uyandım.

Rüyamda ailece geniş bir evdeydik. Yanımızda akrabalardan kim olduklarını hatırlayamadığım birkaç kişi daha vardı. Eşim kapıda hırsız var, diyerek geldi. Yöneticiyi telefonla aradı “kapıda hırsız var, arkadan gel, o görmeden kafasına baltayla vur”
dedi. Telefonu kapattı. Ben kapının deliğinden deliğe yaklaşmadan, uzaktan, baktım. Önce kimse yoktu. Dışarının ışığını gördüm. Birdenbire hırsız da gözünü deliğe dayadı. Siyahtı. göz göze gelince çok korktum.

Hepimiz korku ve telaşla dış kapının tam karşısındaki odaya kaçıştık. Herkes bir yerlere gizlendi. Ben yer bulamayacağım diye korktum. Bir dolap gördüm. Eski zaman modellerinden sıradan bir dolap gibiydi. Kapağını açtım. İçi boştu. İçine girip oturdum. Ayakta biri kaldı. En son o da bir yere saklandı.

Sessizce bekledik. Girer mi girmez mi diye düşünürken hırsızın ayakkabılığı boşaltma sesini duyduk. Ayakkabı kutularını yere döküyordu. Kimin ayakkabısını aldı bilmiyoruz. Yönetici de gelmedi. O evdeyken korkuyla uyandım. Yorumlarsanız sevinirim.

Rüyada birinden gizlendiğini görmek yorumu

Neriman merhaba,

Rüyada evine hırsız girmesi reel hayatınızda bazı düşman, rakip veya sizi çekemeyen, kıskanan birileri olduğunu gösterir, dikkatli olmayı işaret eder.

Hırsızın evinizden ayakkabı çaldığını görmek aslında sizin yaşam tarzınızda bazı değişilikler yapmak istediğinizi, üzerinizden bazı yükleri atmak arzunuzu (ayakkabı yük, sıkıntı demektir) gösterirken, bazı sorunlar yaşadıktan sonra hedeflerinize ulaşacağınızı ifade etmektedir.

Bir şeyden veya birinden / birilerinden gizlenmek, gizlendiğini görmek suçluluk duygusu gösterir. Birisinin gizlendiğini görmek güvenlik ve koruma duygusu aradığınızı temsil eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir