Kategoriler
Dini Rüyalar

Rüyada Göğe Yükselen Işık Görmek

Rüyada göğe yükselen ışık görmek neye delalet eder?

Selamın aleykum. Rüyamda yüksek bir yerdeydim, sanırsam bizim evin teras katındaydık ama yanlışta olabilir. Yanımda biri vardı bir arkadaşımdı ama hangi arkadaşımdı çıkaramadım. Akşamdı saat kaçtı bilmiyorum. Hava ılıktı, üzerimizde mont vardı üşümüyorduk. Arkadaşım benle konuşuyordu. Dalgın olduğum için ben arkadaşımı pek dinlemiyordum. Gözlerim uzaklara dalmıştı. Birden beyaz bir ışık gördüm, öyle bir ışıktı ki daha önce böyle bir beyaz rengin renk tonuna rastlamamıştım.

Işık arabaların yön belirtme farlarının yanıp sönme süresi kadar, oldukça yoğun bir ışık yayarak göğe yükselip sönüyordu. Ve bu yükselip sönme rüyamın sonuna kadar devam etti. Kendi kendime bu ışık neyin nesi dedim sonra nur olduğunu fark ettim ve bulunduğum yerin sınırları içerisinde ışığın çıktığı yere baktım. Her şeyi görünce daha iyi anladım nur olduğunu. Bunu fark ettikten sonra ben öyle bir duyguya kapıldım ki heyecan-soğuk kanlılık, korku-cesaret, sevinç-hüzün, hayret, umut hepsini aynı anda ve yoğun bir şekilde yaşıyordum. Bu yoğunluk rüya bitene kadar sürdü.

Bu iki kişiden sadece birinde nur vardı. Baktım iki kişi karşılıklı birbirlerine bakarak konuşuyorlar. Konuşma bittikten sonra o kişi alnından çıkan nuru konuştuğu kişinin alnından aktarmaya başladı. Aktarma kısa sürdü ve sonra uzaklaştı başka bir kişinin yanına gitti. Sonra Gavs-ı Sani Şeyh Seyyid Abdulbaki hz. olduğunu fark ettim. Yüzünü görmedim. Üzerinde krem renkli bir kıyafet vardı, sarığı aynıydı ki zaten sarığından anladım o olduğunu.

Başka bir kişinin yanına geçtiğinde sırtı bana dönüktü. Kısa bir süre konuştuktan sonra kişinin evinden içeri girdi. İçeri girmesiyle birlikte çıkması aynı oldu. Hareketleri (filmlerdeki ışık hızıyla hareket edenler gibi) o kadar hızlıydı ki izlemekte güçlük çekiyordum. Hareket ettiği zaman vücudu değilde ruhu gözüküyordu ama durduğu zaman vücudu belli ediyordu. Ben şaşkınlıktan çılgına dönmüştüm. Çünkü nuru görüyordum. O hikmeti görüyordum. Benim bunları göreceğim aklıma gelmemişti, hiç düşünmemiştim tahmin etmemiştim. Bi an o mübareğin sanki yanımda arkamda olduğunu hissettim. Kendimi eğdim korktum, utandım, çekindim.

Ben 28 yaşındayım. İşsizim çalışmıyorum. Bekarım. Galiba bunalımdayım. Babamla ve amcamla problemlerim var. Hayatımda biri vardı beni anlamadığı için üç dört gün önce bitti. Arkadaşlarım var ama güven problemi çektiğim için uzaklaştım çoğundan. Dinden de bulunduğum bunalım yüzünden biraz uzaklaştım gibi. Rüyada göğe yükselen ışık görmek ne demektir. Şimdiden Allah c.c razı olsun . Teşekkür ederim.

Rüyada göğe yükselen ışık görmek neye yorulur?

Merhaba, gördüğün rüya hem içinde bulunduğun ruh halini yansıtmakta hemde hakkında kimi hayırlı gelişmelere işaret etmektedir. İçinde bulunduğun durum, kafan karışık, dalgınsın, umutlarını yitirmişsin. Ancak rüyan sabır ve dua ile bunları aşacağını göstermektedir.

Rüyada nur görmek rüyalar içinde en hayırlı olanlardandır, doğru yolda ve yolunun aydınlık olduğunu gösterir. Büyük bir iç huzuru, bolluk, zenginlik, mevki, ün, mutluluk olarak yorumlanır. Çünkü nur; ışık, aydınlık, doğru yol demektir.  Rüyada aydınlıktan sonra karanlığa çıkmak, yoksulluktan zenginliği işaret eder. Rüyada nur görmek isyandan sonra tövbeye yorumlanır.

Gavs-ı Sani Şeyh Seyyid Abdulbaki hz. görmüş olman gerçek yaşamında korunan, özel bir insan olduğunu aynı zamanda sana yardım etmek isteyen sadık dostların olduğunu, eğer hasta veya zor durumdaysan, yakında hayatının yoluna gireceğini işaret etmektedir. Bakınız Gavs-ı Sani Şeyh Seyyid Abdulbaki hz. görmek rüya tabiri sayfası. Sonuç olarak gördüğünüz rüya hayırlara işaret etmektedir.

“Rüyada Göğe Yükselen Işık Görmek” için 2 yanıt

İyi gunler ruyamda yolda yuruyorum yanimda birileri var ama tanimiyorum birisi bana fazla kalmadi uzak degil yakinda kebeyi goruruz dedi ben heyecanla adimlarimi hizlandirdim sonra birisi dediki bakin gok yuzune yukselen beyaz bir isik,isik asada bulanik gok yuzune cikarken parlak asil kabenin orda gok yuzunde oldugunu soyluyorlar. Yaklasdikca goruntu bulanikti ben kebeyi gormek icin butun hizimla yuruyoru fakat isigin oldugu yere varinca kebe yoktu.cok tuhaf gelecek ama hani amerikanin ozgurluk heykelinin o buyuk kafasini goruyorum elindeki mesalesiyle o kadar uzuluyorum ki icimimn yanginiyla uyandim ve butun gun ruyanin etkisinden kurtulamadim. Acaba bu ruyamda ne anlam var neye yorulur yorumlar saniz sevinirim simdiden allah razi olsun.

selamun aleykum akşam vakti işden geldiğimde peygamber efendimize ş.a.s salavat getirirken uyuya kalmışım rüyamda ilk önce bir çocuk gördüm 3 tekerlekli bir bisiklete biniyordu uyanır gibi oldum tekrar salavat getirerek uyudum bu sefer yerden bir ışık yükselmeye başladı ve içimden kuvvetli bir şevk ile peygamber efendimizin nuru olduğu hissi girdi içime bu neye delalettir anlayamadım rabbim günahlarımızı affetsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir