Kategoriler
Dini Rüyalar

Rüyada Gökyüzünde Peygamber Efendimizin Adını Görmek

Rüyada gökyüzünde Peygamber Efendimizin adını görmek neye işarettir?

Merhaba daha önce gönderdiğim 3 adet rüya vardı ve şu adreste rüyada denizde yüzdüğünü görmek cevaplamıştınız, gelişme olması haline bilgi istemiştiniz, eğer yorumlarsanız sevinirim. Bahsettiğim rüyalardan bir süre sonra yine meslek grubumu değiştirmek ve akrabamın ilgisiz davranışına, bütün girişimlerime rağmen amacıma ulaşamama üzüntü duyarak dualarıma devam ederken ve bir yandan da sürekli düşünürken, rüyamda bilmediğim bir evdeyim ve evin mutfağına geliyorum. Nereden geldiğini bilmediğim bir ses “kıyamet kopacak” diyor. Bende korkuyla mutfağın penceresinin dibine saklanarak gökyüzüne bakıyorum. Kara bulutlar tüm gökyüzünü kaplıyor iyice korkuyorum sonra gece oluyor bütün bulutlar birden dağılıyor ve gökyüzünde Peygamber Efendimiz’in (SAV) ismi şerifleri (Muhammed) Arapça olarak yıldızlarla yazılmış bir şekilde görüyorum. (ön planda olan yıldızların parlaklığı ve yıldızların bariz bir şekilde ismi şerifi oluşturdukları idi)

Yaklaşık 1-1.5 ay sonra işsiz bulunan biraderimin gireceği bir sınavı kazanması için fiili ve kavli bir çok duada bulundum. Biraderimin oturduğu evin bana ait olması sebebiyle eşimle maddi hususlardan kavgalarımız oluyordu. Biraderimin sınavı kazanması evimden çıkması demekti. Bu sınav süresince sürekli “sınavı kazanamazsa ev konusu ne olacak” diye düşünmekle geçti. Bununla beraber abimin sınavı kazanması meslek grubumu değiştirmek için babamın daha çok ilgilenmesi demekti ki bu da beni rahatlatacaktı, bundan dolayı bu düşüncelerle meşguldüm.
Biraderim sınava girdi çıktı. Sınav açıklanacağı gün rüyamda yeşil bir yılan gördüm. Yılan kafasını kaldırmış öylece bana bakıyordu. Bende elimde ne olduğunu bilmediğim yuvarlak bir cisimle yılanın kafasını ittirdim, fakat yılan hiç tepki vermedi. (Rüyamda ön planda olan yılanın yeşilliği idi)

Biraderimin sınavı kazandı, çokça şükrettim. Sınavı kazanması sevinciyle sürekli tövbe ettiğim ancak bir türlü bırakamadığım bir alışkanlığı tekrar yaptım çok pişman oldum yine tövbe ettim af diledim. Bu süreç içerisinde eşimle maddi olmayan başkaca hususlardan günlerdir tartışma içindeydim ve epey bunalmıştım. Bununla beraber meslek grubumu değiştirme işi ne olacak diye sıkça düşüyordum. Birde eşimle yaşadığım kavgalar. Hal böyleyken bir rüya gördüm.

Rüyamda bir yere doğru gidiyorum, hava kararıyor, “sanırım yetişemeyeceğim” diyorum. Geri dönmeye başlarken hava kararıyor, biraz daha hızlanayım diyorum, yere bakarak koşmaya başlıyorum, birden yüzünü göremediğim sadece gölge olarak gördüğüm biri karşıma çıkıyor, bende korkuyla çığlık atarak uyandım. Yorumlarınızı bekliyorum çok teşekkürler.

Rüyada gökyüzünde Peygamber Efendimizin adını görmek yorumu

Merhaba,

Rüyamda bilmediğim bir evdeyim ve evin mutfağına geliyorum. Nereden geldiğini bilmediğim bir ses “kıyamet kopacak” diyor. Bende korkuyla mutfağın penceresinin dibine saklanarak gökyüzüne bakıyorum. Kara bulutlar tüm gökyüzünü kaplıyor iyice korkuyorum sonra gece oluyor bütün bulutlar birden dağılıyor ve gökyüzünde Peygamber Efendimiz’in (SAV) ismi şerifleri (Muhammed) Arapça olarak yıldızlarla yazılmış bir şekilde görüyorum.

Rüyada kendisine sesli olarak bir mesaj verilmesi, bir şey söylenmesi verilen mesajın anlamını incelemek, ona dikkat etmek gerektiğini gösterir. Rüyada size kıyametin kopacağı mesajının verilmesi; hedeflerinize ulaşmak için mevcut pek çok engel olduğunu ve bunları birer birer aşmanız gerektiğini işaret etmektedir. Bakınız rüyada kıyamet açıklaması.
Rüyada Kara bulutlar görmek sinir veya depresif duygularınızı, olması yakın duygu patlamalarını ifade ederken , bulutların dağılıp, yıldızların Sevgili Peygamberimizin ismini oluşturması aydınlığı, manevi gücünüz sayesinde içinde bulunduğunuz bu sinirlilik halinden kurtulacağınızı temsil etmektedir.

Biraderim sınava girdi çıktı. Sınav açıklanacağı gün rüyamda yeşil bir yılan gördüm. Yılan kafasını kaldırmış öylece bana bakıyordu. Bende elimde ne olduğunu bilmediğim yuvarlak bir cisimle yılanın kafasını ittirdim, fakat yılan hiç tepki vermedi. (Rüyamda ön planda olan yılanın yeşilliği idi)

Rüyada yeşil yılan Büyük bir iç büyüme, iyileşme ve değişim ifade eder.

Rüyamda bir yere doğru gidiyorum, hava kararıyor, “sanırım yetişemeyeceğim” diyorum. Geri dönmeye başlarken hava kararıyor, biraz daha hızlanayım diyorum, yere bakarak koşmaya başlıyorum, birden yüzünü göremediğim sadece gölge olarak gördüğüm biri karşıma çıkıyor, bende korkuyla çığlık atarak uyandım.

Rüyada bir şeye veya bir yere, bir toplantıya, bir randevuya geç kalmak, geç kaldığını, geciktiğini görmek günlük yaşamınızda, özellikle işinizde kendinizi sıkı kontrol altında hissettiğinizi, işinizde pek çok ayrıntıyı gözden kaçırdığınızı, konsantre eksikliği yaşadığınızı simgeler. Rüyada koşmak , koştuğunu görmek küçük bir sağlık problemi yaşamak olarak yorumlanır. Rüyada görülen gölge hayal, rahatlama gibi dünya halleri olabileceği gibi hidayete ermek, tövbe etmek gibi dini halleri işaret edebileceği gibi korku, endişe, şüphe gibi sizin iç dünyanızı da yansıtabilir. Rüyada bir başka insanın gölgesini görmek dünyadaki günlük yaşamı simgeler, acısıyla tatlısıyla, üzüntü ve sevinci ile bu durumlara karşı hazırlıklı olmaya işaret eder.

“Rüyada Gökyüzünde Peygamber Efendimizin Adını Görmek” için 2 yanıt

Rüyada gökyüzünde büyük kırmızı harflerle Allah yazısı görmek
İyi günler, Rüyamda deniz kenarında bir kaldırımda yatıyorum. Saçlarım sarı renkte ve uzamış yarısı denizin içinde duruyor. Yattığım yerden kalmaya çalışıyorum fakat kalkamıyorum, denize düştüm düşecek vaziyetteyim. İnsanlar geçiyor fakat kimse yardım etmiyor ben de haykırarak imdat diyorum o esnada gökyüzünde büyük kırmızı harflerle Allah yazısını görüyorum uyanıyorum. Teşekkür ederim.
angelgirl,34, Bekar, Çalışmıyor, umutlu

Merhaba, rüyada deniz kenarı görmek, deniz kenarında olmak konusu sayfada açıklanmıştır. Rüyada saçlarının sarı olduğunu görmek kelimenin tam anlamıyla üzerinizdeki ciddiyeti biraz atıp, rahatlamanız, hafiflemek gerektiğine, hayata biraz daha iyimser bakmanın faydasına işaret ederken uzamış olması önemli bir haber alacağınızı simgeler. Yattığın yerden kalkamadığını görmen bir nedenle kendini yorgun hissettiğini gösterirken, gökyüzünde gördüğün Allah yazısı hayırlara işaret etmektedir. Bu konuda detaylı bilgi rüyada Allah yazısı görmek sayfasında incelenebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir