Kategoriler
İlginç Rüyalar

Rüyada Gökyüzüne Yükseldiğini Görmek

Rüyada gökyüzüne yükselmek neye işaret eder?

Bu rüyayı, 19/09/2014 günü perşembeyi cumaya bağlayan gece 2-3 sıraları gördüm. Yalnız rüyayı bayağı çok kişiye anlattım sakıncası var mı acaba? rüyamı anlatayım:

Çalıştığım şubeye müşteri olarak bir kaç tane kara çarşaflı kadın ve 1 tane de tam tesettürlü biri girdi ama üzerinde pardesü var başörtüsü var. Bizim şubedeki müdür yardımcımız var, oda sert dilli kaba birisi, biraz şubeye gelen kadınların işini yaparken kadınlara ters bir laf söylüyor ama o lafını hatırlayamıyorum, şaşkınlıkla o lafın üzerine bayanlar birbirlerine bakıyorlar. Odanın kapısından tam çıkarken 30 lu yaşlarda olan pardesülü başörtülü olan bayan bana döner ve der ki “bak bu bizi üzdü o da üzülecek” bende köşedeki masa başında koltuğumda otururken diyorum ki “o bu dünyada da üzülebilir öbür dünyada da. Günahların cezası sırf bu dünyada verilecek anlamı yok öbür dünyaya da ertelenebilir diye zaten siz de bilirsiniz asıl ceza ve mükafat yeri ahirettir” derken lafımı tamamlamadan yani lafımı koltuğumla yükselirken tamamladım, sanki megafondan konuşuyormuş gibi koltuğumla yukarı yükselmeye başladım, sanki bir tünelden yükseliyor muşum gibi karanlık bir ortamda. Derken bayağı yükseldim, heyecanlıyım, tabi koltuğum biraz alçaldı, çok hafif ve bir yere koltuğumla kondum, derken ortalık bir aydınlandı masmavi berrak gökyüzü, bembeyaz bulutlar yemyeşil bir çayır parlak yeşil ve karşımda bir dolu bembeyaz elbiseler giymiş insan topluluğu vardı. O heyecanla ve sevinçle uyandım. 31, Erkek, Bekar, Çalışıyor

Rüyada gökyüzüne yükselmek yorumu

Değerli arkadaşım. ben din bilgini değilim, inanan, kendi çapında ibadetini yapıp Allah’a kulluk yapıp onun emrettiği yolda yürümeye çalışan biriyim. Ancak çok okuyorum ve 40 yıldan beri hiç durmadan okuyup, araştıran biriyim. İslam kültüründe rüyalarınızı kimseye anlatmayın diye bir alışkanlık var. Bunun kökenini biraz araştırdım. Allah’ın kitabı Kuran-ı Kerim ve Peygamber Efendimiz (S.A.V) hadislerinde (güvenilir) bu konuda net bir bilgi bulamadım. İnternette arama yaptığınızda bu konuda binlerce yazı bulabilirsiniz ve içine çokça Arapça kelime katılarak yazılan makalelerde rüyaları anlatmamak gerektiği söylenir. Neden? İki sebebi var;

Birincisi aslında iyi niyetli olarak insanlara yol göstermek amaçlıdır. Yani konuya hakim olmayan birine rüyanızı anlatıp, onun hatalı yorumu sizi yanlış etkilemesin, yönlendirmesin diye. Bu kadar doğru, güzel bir bilgiyi neden açık açık söylemeyip, içine çok miktarda Arapça terim katarak lafı uzatıp, bu kısacık bilgi için hadisleri değiştirip günaha giriliyor anlamak mümkün değil. Çünkü insanlar onların gözünde “aptal, kafasız ve ancak dini referanslarla ikna edilebilir.”

İkinci ise bir çok konuda olduğu gibi rüyaların da istismar konusu yapılmış olmasıdır. Rüyalarınızı herkese anlatmayın, Allah’ın ilim verdiği özel kişilere anlatın denilir. ( yani Büyük Bozkır Yaylasından Ahmet Hocaya veya Meşhur Cinci Mehmet Oğlu Gıyasettin Efendiye). Olur öyle yaparız ama bir sorun var. Günümüzde artık insanlar sorguluyor. Bu ilmin Allah tarafından verildiğini nereden bileceğiz, Madem bu ilmi sana Allah verdi, neden hizmet için bizden para, tavuk, kuzu, koyun, dana istiyorsun.

İşte böyle sevgili kardeşim. herkes bir yol tutturmuş gidiyor. Kimisi bir okuyor karı koca kavgasını bitiriyor! Başkası bir üflüyor işsizlere iş, bekarlara koca buluyor, karşılığında 300 lira ile apartman dairesi arası ilim bedeli alıyor. Ben hocaya 3 adet apartman dairesi kaptıran biliyorum (nedense hoca evin delikanlısını aklı başında çocuk yapamadı, çocuk hala serseri)

Rüyada tanımadığın kara çarşaflı birini görmek uyanık hayatta algılama ve algılanma hakkında önemli mesaj verir ve yaşamda kimi kritik değişimler arefesinde olduğunu ve değişim sürecinde alacağınız kararlarda dikkatli olmanız, ilk görünüme aldanmayıp, meseleyi iyice araştırdıktan, konuya emin olduktan sonra kararınızı vermeniz gerektiğini simgeler.

Kadınlarla yaptığınız konuşma yaşamınızdaki değişimin yönü hakkında ipuçları vermekte ve hayatınızın manevi yönünü daha da zenginleştireceğinize işaret etmektedir.

Rüyanızın en ilginç kısmı koltuğunuzla rüyada gökyüzüne yükseldiğini görmek olup, burada geçen konu tipik bir ölüm benzetmesidir. Hemen korkmayın bu bir tanımdır. Ölüm anında bir tünelden geçildiği, tünelin sonunda parlak, aydınlık, yüksek bir yere çıkıldığı bilimsel araştırmalarda yer almaktadır. Bir farklı anlamda ise ölüm bir değişimdir, zaman, mekan ya da boyut değişimidir. Rüyanızın bu kısmı hayatınızdaki büyük değişimi simgelemekte, bu değişim sonunda hayal dahi etmediğiniz büyük mutluluklar yaşayacağınızı göstermektedir.

“Rüyada Gökyüzüne Yükseldiğini Görmek” için bir yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir