Rüyada Gölge Görmek

Rüyada gölge görmek neye işaret eder?

Rüyamda çok hızlı hareket eden bir gölgenin 5 yaşındaki oğlumu ateşin içinde yaktığını gördüm ama hissetmiyordu yandığını, sadece bana bakıp kucağıma gelmek istiyordu. 2 kez kurtardım ama yine elimden alıp attı ateşe, 7 kez daha atması gerekiyormuş, yine aldım ve dua etmeye başladım sesli bir şekilde, çocuğumu kurtardım dua ederek uyanmışım.

Tüm bunlar ne demek oluyor. Yorumlarsanız memnun olurum, teşekkürler.

Rüyada gölge görmek neye yorulur?

Rüyanız çok değişik ve önemli mesajlar vermekte.

Gördüğünüz rüya gerçek hayatta sizi çok öfkelendiren bir olay yaşadığınızı ya da bu olaya şahit olduğunuzu ( bunun oğlunuzu ilgilendiren bir konuda olma olasılığı yüksek ), kontrol edemediğini, sizin dışınızda gelişen bu konuda elinizden bir şey gelmemesinin üzüntüsünü yaşadığınızı ve üzüldüğünüzü simgelemektedir.

Rüyanın sonunda dua ettiğini görmek, dileğinizin kabul olacağını ve bu sıkıntıyı atlatacağını ifade etmektedir.

Rüyada gölge görmek dikkatle yorumlanması gereken bir rüya çeşididir.

Rüyada görülen gölge;

Sizi rahatsız etmiyorsa hayal, rahatlama gibi dünya hallerini işaret eder. Buna beyaz gölge denilmektedir.
Size huzur veriyorsa, tövbe etmek gibi dini halleri temsil eder. Bu yeşil gölge olarak tabir edilir.
Sizi huzursuz ediyorsa yaşadığınız korku, endişe, şüphe gibi sizin iç dünyanızı yansıtır. Siyah gölge olarak yorumlanır.

Rüyada kendi gölgeni görmek, yaşadığınız, içinizdeki korkularınızı simgeler. Rüyada bir başka insanın gölgesini görmek, dünyadaki günlük yaşamı simgeler, acısıyla tatlısıyla, üzüntü ve sevinci ile bu durumlara karşı hazırlıklı olmaya işaret eder.

Rüyada yaz gününde gündüz gölge görmek rahata ve bolluğa ulaşmayı anlatır, kış günü gölgesi görmek ise bunun aksine sıkıntı ve darlığı, geçim sıkıntısını ifade eder. Rüyada ağaç gölgesinde oturmak, oturduğunu görmek mutluluk, huzur, sevinç ifadesidir.

“Rüyada Gölge Görmek” hakkında 4 yorum

 1. bugün gördüğüm rüya beni çok tedirgin etti.

  Halamın evine gidiyordum rüyamda. Halamın oturma odasında otururken odasına baktım ve buyuk bir gölge gördüm. Halam yanımdaydı ve o da korktu.

  Sonra gölge beni kovalamaya başladı. O beni kovalarken ben 2 defa ayetel kursi 2 defa nas – felak, ve 3 ihlas bir elham okudum. Sonra uyandım. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Saygılarımla.

  18 yaşında bekar erkeğim.

  1. Ufuk selam. Rüyada görülen gölge hayal, rahatlama gibi dünya halleri olabileceği gibi hidayete ermek, tövbe etmek gibi dini halleri işaret edebileceği gibi korku, endişe, şüphe gibi sizin iç dünyanızı da yansıtabilir.

 2. İkidir oluyor bu uyanmak isteyip uyanamıyorum.Fakat ne tarafa bakıyorsam o yanı gerçekten görüyorum gözlerim açık gibi görüyorum belkide açık.Biri gelsinde beni uyandirsin istiyorum yanımda yurtta kalıyorum oda arkadaşımın uyanık oldugunu goruyorum bir an kitap sayfalari ceviriyor onun sesini duyuyorum beni uyandır beni kurtar diye bagiriyorum ama ses tellerim o kadar kisilmiski cikmiyor cok sessiz benim duyacagim kadar cikiyor yan odadaki arkadaslarimin sesinide duyuyorum onlarada bagiriyorum kurtarin uyandirin beni diye sonra siyah uzun bir golge goruyorum havada sonra asagida kirmizi bi golge oldum ben diyorum cunku kalkamiyorum ama yatiyorum goruyorum sonra kendimi kasip zorla uyandim bunun nedeni yorgunluk vs mi boyle deniyor yoksa bu bir ruya mi ya da goruyorum her yeri ruya degil mi cok garip

 3. Bende rüyamda evde tekim giriş kapısından girince ev direk oturma odasına çıkıyoneyse,girdim eve evdeki hicbir ışık açılmıyordu bir tek koridordun lambası yanıyordu gidip baktim koridorun sonunda bir ayna ve el yıkama lavabosu var o aynaya bakan bi siyah insan gölgesi var ama çok bariz kapkara ben onu gördükten sonra ısık birden söndü korkup bağırarak kaçtım beni farketti havada üçarak kapıdan çıktı sonra aynısından aynaya bakan yeni bi gölge belirdi oda cıktı gitti ve tekrar belirdi böyle bikackez tekrarladı sonra bağırarak uyanmışım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir