Kategoriler
Önemli Rüyalar

Rüyada Göz Görmek

Rüyada göz görmek neye işaret eder?

Rüyamda göz rengimin mavi olduğunu gördüm. Normalde esmer siyah gözlü bir bayanım lakin rüyamda saçlarımı sapsarı parlak uzun gördüm çok güzeldi ve gözlerimi masmavi gördüm. Önümde bir bayan vardı, yüzünü hatırlamıyorum onunda saçları sarıydı ama ıslaktı ve solgundu “yardım et bana” dedi, saçlarını taramaya basladım ama o kadar karışıktı ki bir tarafını açabildim, ağlamaya başladı “acıyor” diye bende bıraktım, nedir acaba bu rüyanın anlamı.

Rüyada göz görmek nasıl yorumlanır?

Rüyada göz görmek aydınlanma, bilgi, kavrama, bilinç, anlama, nazar anlamlarını simgeler. Gözler aynı zamanda bilinçsiz düşüncelerin iyice yüzeye çıkmış olduğunu gösterir. Gözden bir şey çıkarmak yolunuzdaki engelleri temsil eder. Gözünden bir şeyler çıkması, gözünüzden bir şey geldiğini görmek aynı zamanda kendi hatalarınıza bakmadan başkalarının hatalarını gördüğünüz ve eleştirdiğiniz anlamını işaret eder. Yaralı göz görmek samimiyet duygularından kaçınmayı, ret etmeyi simgelerken gözlerinin yaralı olduğunu görmek olaylara karşı gözünüzü kapattığını ve gerçekleri görmezden geldiğinizi ifade eder. Merakla bakan göz hakkınızda yapılan söze, lafa işarettir ve bunları duyacağını ifade eder.

Rüyada gözlerde ağrılar uyanık hayatta görmek istemediğini kimi şeyler olduğunu ancak bundan kaçmanın imkansız olduğunu, o şeyleri görmesiniz bile onu bilmenin sizi rahatsız ettiğini temsil eder. Göz kanaması görmek, kanamalı göz, göz kanlanması, gözünün kanadığını, gözünden kan geldiğini görmek samimiyetten kaçınma ile ilgili gerçeği görmek istemediğinizi, görmemezlikten geldiğinizi simgeler. Gözü kanayan birisini, gözünden kan gelen birini görmek olaylara sadece tek yönden bakma alışkanlığınız olduğunu, olayları görmek istediğiniz gibi algılama içinde olduğunuzu temsil eder.

Rüyada göz kararması, gözlerinin karardığını görmek yorgunluk ya da hastalık habercisidir, sağlığına dikkat edip zihnen ve fiziki olarak dinlenmek, sağlığına dikkat etmek gerektiğine yorumlanır. Gözünü kaybetmek, kör olmak, kör olduğunu görmek gerçek hayatta gözü kadar değer verdiği bir şeyi kaybetmek işareti olabilir. Rüyada gözünün çıktığını görmek manası da aynı şekildedir.

Rüyada tek gözlü birini görmek dikkatli olmanızı gerektiren bir durum olduğunu belirtir, etrafınızda çıkarcı birini olduğunu gösterir. Rüyada tek gözlü olmak olaylara objektif bakmayı öğrenmek gerektiğine rivayet edilir. Rüyada üçüncü göz görmek, üçüncü gözü olduğunu, üç gözlü olduğunu görmek vizyon, iç görü, içgüdü ya da bazı psişik yeteneklerinizi simgeler. Rüyada üç gözü olan birini görmek çevrenizde gizli güçleri çok güçlü olan birisinin bulunduğunu ve bu kişiden size yarar, destek geleceğini temsil eder.

Rüyada beyaz göz görmek nadir görülen bir rüyadır ve derin endişeler taşıdığınız zamanlarda görülür. Gözün beyaz olması uzunca süredir gereksiz endişelerle boşu boşuna keder yaşadığınızı belirtir.

Rüyada mavi göz görmek, mavi gözlü birini görmeniz önemli bir rüyadır, günümüzün ağır yaşam şartlarında sık görülen bir rüyadır ve dikkat, ikaz, hile ifade eder. Çevrenizle ilişkileriniz, yaptıklarınız, söyledikleriniz hakkında dikkatli olmanız gerektiğini simgeler. Mavi gözlü olmak, mavi gözlü olduğunu görmek mavi gözün az bulunan göz rengi olması ve bundan kaynaklanan çekiciliği nedeniyle kimi kişiler bunu gerçek yaşamlarında çok arzular, bu arzuları uykularına yansır. Eğer gerçek yaşamdaki güçlü isteğin yansıması değil ise bu rüya davranış ve düşüncelerinizde dikkatli olmanız gerektiğini, insanları kırmamaya özen göstermeniz gerektiğini aksi takdirde yalnız kalma tehlikesi içinde olduğunuzu ifade etmektedir.

Rüyada yeşil göz görmek, yeşil gözlü birini görmek, yeşil renk huzur, sessizlik, sakinlik, huzur demektir ve rüyada yeşil renkli göze sahip birini görmek size huzur verecek biri ile tanışmaya işarettir. Yeşil gözlü olmak, yeşil gözlü olduğunu görmek çevrenize, sevdiklerinize daha fazla huzur vermek, onları mutlu etmek için uğraştığınızı ve çabalarınızın takdir ile karşılandığını ifade eder.

Kahverengi göz, kahverengi gözlü birini görmek, kahverengi mükemmel, mükemmeli temsil ederken, kahverengi göz ise insanlığın yaradılışından bu yana mutasyona uğramamış asıl göz rengidir ve mükemmeli simgeler. Bu rüyayı görmek, hakkınızda hayırlı bir tanışmayı, görüşmeyi ya da gelişmeleri temsil ederken, güvenebileceğiniz yeni dost ya da arkadaşları işaret eder. Kahverengi gözlü olmak, kahverengi gözlü olduğunu görmek etrafınız tarafından sayılan, güvenilen bir insan olarak tanındığını gösterir.

Ela göz, ela gözlü birini görmek kararsızlığı simgeler. Arkadaşınız, ortağınız ya da grubunuzda karar vermekte zorlanan biri olduğunu ve onun bu durumunun sizi zora soktuğunu simgeler. Ela gözlü olmak, ela gözlü olduğunu görmek bir durum, olay ya da kişi hakkında karar vermekte zorlandığınızı ancak bu kararı bir an önce vermeniz gerektiğini simgeler. Adeta “en kötü karar dahi kararsızlıktan iyidir” deyimini hatırlatır.

Siyah göz, siyah gözlü birini görmek asaleti simgeler. Asil bir karaktere sahip, güvenilir dostlarınız olduğunu gösterir. Siyah gözlü olmak, siyah gözlü olduğunu görmek güvenilir bir yapıya sahip olduğunuzu gösterirken bu yönünüz ile insanların beğeni ve saygısını kazandığınızı gösterir.

Rüyada kırmızı göz görmek, kırmızı gözlü birini görmek bu rüya genellikle korku, kabus, karabasan, cin, şeytan, yaratık, varlık, uzaylı rüyalarında görülmekle birlikte asıl anlamı enerji, canlılık ve seni seviyorum ifadesidir. Karşınızdaki kişinin size derin bir sevgi beslediğini simgeler. Kırmızı gözlü olmak, kırmızı gözlü olduğunu görmek genellikle anıları simgeler, sizin geçmişine bağlı, aile köklerine düşkün bir yapıya sahip olduğunuzu gösterir. Hepimiz kimi fotoğraflarda oluşan kırmızı göz görüntüsünün hafızalarımızda çok uzun süre kalabildiğini biliyoruz.

Gözünü olduğundan farklı renkte görmek gerçekleri inkar edecek bir kimse ile karşılaşmayı işaret eder. Rüyada iris görmek bilgeliğe, kuvvetli inanca sahip olmaya, cesarete, barışa ve saflığa işaret ederken aynı zamanda bir konu için dikkat çekmek amacı taşıyabilir. Rüyada miyop olduğunu görmek rüyayı gören kişinin baktığı şeye iyi dikkat etmesi ve olayı tam olarak anlaması gerektiğini ifade eder.

Rüyada göz bebeği rüyayı gören kişinin reel hayatında karşısına çıkacak olaylara karşı vereceği anlamında ne derece hazırlıklı olduğunu ifade eder. Büyümüş göz bebekleri kişinin kendini bazı konularda hazır hissetmediğini ve bunun endişesini taşıdığını temsil ederken küçülmüş göz bebekleri ise kişinin kendini korumak konusunda hazır olduğunu ve kendine güvendiğini anlatır.

Rüyada renkli göz görmek rengi tam hatırlamıyor sadece renkli olduğunu biliyorsanız bu rüya size zarar vermek isteyen bir kişi tarafından gözlenmektesiniz manası taşır, aynı zamanda birinin sevgilinizi elinizden almaya çalıştığı anlamına da gelir.

Sağ Göz güneşi temsil eder. aydınlanmayı, realiteyi simgeler. Sol Göz ayın sembolik halini simgeler. Duyguların önemi gösterir. Bir çift Göz görmek bilmeniz gereken bir durumu işaret eder.

Kör olup sonradan görmek murada ermek, evlattan memnunluk anlamındadır. Az gören göz ihtiyaç içinde olmak manası taşır. Bulanık görmek gerçek hayatınızda kimi konuların zihninizi fazlasıyla bulandırdığını, kimi şeyleri anlamakta zorluk çektiğinizi temsil eder. Gözlerini açamamak rüya sahibinin görmek istemediği bazı şeyler olduğuna yorulur. Katarakt olmak ya da katarakt olduğunu görmek tüm detaylarını bilmediğiniz kimi olayları daha net görmek istediğinize işaret eder.

Göz dalması, gözünün dalması, olumlu göz dalışı, göz kasları konusunda ilginç bilgileri göz dalması sayfasında okuyabilirsiniz.

“Rüyada Göz Görmek” için 9 yanıt

Mavi gozlu esmer genc bir kiz gordum yuz yuze gelmistik sadece yuzunu goruyudum cok guzel biriydi bu ruya ne anlama geliyor???

admin ruyamda bi kizi gordum sol gozu kahverengi sag gozu mavi lenzliydi , lenzli gozu biraz aglar gibiydi …

Ruyamda 5 ay once kaybettigim kuzenimi gordum. Kapiya gelmisti,gozleri oldukca iri ve simsiyahti. Ne anlama geliyor acaba?

Simdiden tesekkurler

Rüyada gözleri parlayan birilerini görmek
Rüyamda gözleri yeşil renkte parlayan iki tane genç kız vardı, öylece durmuş bana bakıyorlardı rüyamı açıklayabilir misiniz?

Rüyada sevdiği adamın gözlerini görmek
Rüyada sevdiğim adamla aynı otobüsteyiz, abim ve ben. Sevdiğim adam ön tarafta oturuyor, abimle bende tam arkasında oturuyoruz. Ben bakıyorum sol gözünü görüyorum gözleri ne kadar güzel diyorum. Bana çok güzel görünüyor. Abim de bana kapşonlu pembe bir ceketi kucağıma koyuyor.

Rüyada gözlerini mavi yeşil görmek
Rüyamda gözlerim mavi, göz bebeğimin içi ise yeşil idi, anlamını bilen varsa yazabilir mi?

Ruyamda aynaya baktigimda gozumun mavi oldugunu gordum ve ne guzel olmus dedim anlamini yazabilirmisiniz

Rüyamda ayna karşısındaydım ve bi gözümde 5 tane iris var sağ sol aşağıda ve yukarida.5. olan iris sağdaydı bu fazla diyip çıkardım epey sonra çıkardığım iris kurulmuştu. geriye dört tane sağ sol aşağı ve yukarıda iris kaldi.yorumlarsaniz çok sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir