Kategoriler
Korku Rüyaları

Rüyada gözdağı vermek

Rüyada gözdağı vermek neye yorulur?

Rüyamda bembeyaz gelinlikler içerisinde iki tane gelini yan yana gördüm, ancak gelinlerden bir tanesinin elinde bir bıçak vardı, hiç bir şey yapmıyor sadece diğer geline sinsice gözdağı vermek isteyerek ona bakıyordu ve diğer gelin hiç bir şey konuşmuyor ancak endişeleniyor bu yüzünden belli oluyordu. Nikah salonu gibi bir salonun girişiydi, normal hayatta tanımadığım kişilerde ikisi de. İnternetten baktığımda rüyama tatmin edici bir açıklama bulamadım ama fazlasıyla etkilendim.

Daha sonra farklı bir rüyaya atladım, gri renkte bir tavşan gördüm, onu sevmek için yakalamaya çalışıyordum ama yakalayamadım.

2 rüyayı da aynı gün gördüm, şimdiden teşekkürler ve gelenlerin yanında hiç damat yoktu. 26, Kadın, Bekar, Çalışmıyor

Rüyada gözdağı vermek tabiri

Rüyada gelin görmek daima iyiye yorumlanır. Gelin neşe, huzur, yaklaşan güzel günler demektir. Ancak gelinlerden birinin elinde bıçak olması ve diğer geline gözdağı vermesi ortaya çıkacak bir gerginlik sebebiyle bu huzur ve güzel günlere kavuşmanın erteleneceğini, gecikeceğini anlatmaktadır. Çünkü rüyada bıçak öfke sembolüdür. Rüyada birisinin bir başkasına gözdağı verdiğini görmek tamamen gerginlik ifadesi olup rüya sahibi insanın çevresindeki kişilerde yoğun bir stres, endişe, korku veya çatışma durumu söz konusu olduğunu ve bu durumun sizi de olumsuz etkilediğini simgeler.

Rüyada birine gözdağı vermek gerçek yaşamda rüya sahibi hakkınızda bazı iddialar öne sürüldüğünü ve bu iddialar ( belki de iftira, suçlama) karşısında kendini güçlü olmak zorunda hissettiğini veya kendini savunmak durumunda kaldığını ifade eder.

Rüyada birinin kendine gözdağı verdiğini görmek rüyayı gören kişinin bir nedenle kendini baskı altına alınmış hissettiğini, bir çaresizlik duygusu yaşadığını ya da bir takım gizli korkuların açığa çıktığına delalet eder.

İkinci rüyada gördüğünüz gri tavşan ise şanslı güzel günlere kavuşmanız için yaşamınızdaki bir belirsizliğe son vermeniz gerektiği anlatmaktadır.

 

“Rüyada gözdağı vermek” için 3 yanıt

Hoşlandığı çocuğa yüz vermemek
Benim hoşlandığım bir çocuk var, onunda benden hoşlandığını düşünüyorum ama hiç açılmadık birbirimize. Rüyamda köyümüzde olduğumuzu görüyorum. Kendisi sürekli fırsat kolluyor benimle konuşabilmek için ya da göz göze gelebilmek için. Bende ne kadar istesem de hiç oralı değilmişim gibi sürekli ondan kaçıyorum, konuşmamak için elimden geleni yapıyorum, göz göze gelmemek için sürekli kaçıyorum kendisinden. Bir yandan da onunla konuşmak istediğimi hissediyorum rüyamda kaçmak istemediğimi. Fakat onun bana tekrar zarar vermesinden korkuyorum ve sürekli kaçıyorum yüz vermiyorum.

Rüyanızda köyünüzde olduğunuzu görmeniz, gerçek yaşamda öz değerlerine bağlı, muhafazakar bir geleneği temsil ettiğinizi simgelerken, konuştuğunuz çocuğun sizinle konuşmak için fırsat kollaması, onunla geçenler içinde bulunduğunuz muhafazakar özelliklerden sıyrılmak arzusunu temsil etmektedir.

Rüyamda villa gibi bir yerde yaşıyormuşum ve mutfakta birkaç kızla yemek hazırlıyoruz. Sonra onları alıp içeri götürüyorum. Masa bayağı büyük ve çok kalabalığız çoğu kişi sofrada oturuyor sadece birisi arkada tek kişilik koltukta o da hafif gülümseyerek beni izliyor devamlı. Birkaç kez daha mutfağa gidip geldik sonra ben kızlara siz devam edin deyip adamın yanına gittim koltuğun koluna oturdum ve konuşmaya başladık. Bana telefonundan gittiği ülkelerdeki fotoğrafları gösteriyor ama hepsinde de farklı bir kızla beraber. Sonra ben fotoğrafın tarihine bakıp benimle tanışmadan önceydi bunlar değil mi, diyorum o da evet diyor. Sonra ben onun yanına oturuyorum biraz sıkışıyoruz bacağımı bacağının üstüne koyuyorum sonra kulağına bundan sonra değil birkaç kadın seni bir kişiyle bile görürsem bu işi bitiririm, sadakatime ihanet edersen, üstüme gül koklarsan seni tek kalemde silerim anladın mı, diyerek gözdağı veriyorum.bunları söylerken bir yandan da adama sarılıyorum bir yandan konuşmaya da devam ediyorum bana başka bir erkek aynı böyle sarılsa dayanabilir miydin falan diyorum o da asla diyor o zaman ne yapmaman gerektiğini biliyorsun diyorum gülüyor ve gel diyor sonra sarılıyoruz. ayağa kalkıp sofraya geçiyoruz bir tane yemek var neydi hatırlamıyorum kızlardan biri birazını düşkünlere ayıralım diyor başka bir adam olmaz biz yeriz bilmemne diye çıkışıyor ben de orada bağırıyorum yuh gözün doysun sofra dopdolu onda mı kaldın biraz adam ol salih amel yap falan diye kızıyorum. sonra uyandım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir