Kategoriler
Kişisel Rüyalar

Rüyada Gözetlenmek

Rüyada gözetlendiğini görmek neye çıkar?

Merhaba. Bu aralar fazlasıyla rüya görüyorum. Öncelikle yorumlarınız için teşekkür ediyorum. Rüyama gelince; Evimizdeyim 4. katta. Odamın camında tül çekili ve dışarıda birinin içeriyi görmeye çalıştığını fark ediyorum, sakince bekliyorum içeriye bakmasını. Sanırım hayal meyal bir köpeği de var bu kişinin. Tülü bir parmağıyla kaldırıp içeriye bakıyor. 60 yaşlarında, dinç beyaz saçlı masmavi gözleri olan biri olduğunu fark ediyorum.

Sadece yüzünü görüyorum. O içeriye göz gezdirirken göz göze geliyoruz ve ben o anda gülümseyip kendisine bir el hareketi yapıyorum (özür dileyerek nah hareketi bu). Bu hareketimden sonra gidiyor. Sonra kendimi görüyorum. Masa başında oturmuşum. Elim çeneme dayalı, sakinim, yalnızım. Odada merak edilecek ne var ki diye bakıyorum. Arkamdaki duvarda dayalı seramik çalışmaları, sağ tarafımda yağlı boya tabloları görüyorum. Hepsi bana aitmiş.Sanki uzun süredir bekliyorlarmış gibi. 37, Kadın, bekar, grafiker – seramik.

Rüyada gözetlenmek yorumu

Rüyada gözetlenmekRüyada gözetlendiğini görmek rüyayı gören kişinin gerçek hayatında bir şeyleri tam olarak göremediğini ve bu durumun bilinç altına yerleştiğini, o konu hakkında neden? niçin sorularının kişiyi rahatsız ettiğini gösterir. Rüyada birini gözetlemek kişinin bazı konularda merakını kontrol edemediğini gösterir, bir takım olayları daha iyi analiz etmek için perspektif bakması gerektiğine delalet eder.

“Rüyada Gözetlenmek” için 4 yanıt

Teşekkür ederim. Bir ara seramik çamuruyla bir takım eşyalar yapmanın ne olduğunu da yazabilir misiniz?

19 yaşında, bekar ve öğrenciyim, ruh halim bu aralar iyi değilim. Rüyamda kapı önünde uyuduğumu ve kapının deliğinden birinin beni gözetlediğini, parmakları delikten bana doğru uzattığını, devamında ise bunu anneme söylediğimde ise beni bu sefer başka bir odaya yatırdığını, orada da korku ile yatarken uyuyakaldığımı ve beni iki tane biri büyük biri diğerinden biraz daha küçük oyuncağa benzer bir şeyler tarafından korkutulduğumu, o sırada da hareket edemediğimi, nefes alamadığımı ve konuşamadığımı gördüm. Rüyam ne anlama geliyor , yorumlarsanız sevinirim teşekkürler.

Naciye merhaba, gördüğün rüya aslında rüyalar kişinin ruh halinin yansımasıdır şeklindeki rüyanın bilimsel tanımına tam olarak uyuyor, yani ruh halin bu aralar iyi olmadı için böylesine olumsuz ögelerle dolu bir rüya gördün. Ancak burada önemli olan mesajı doğru anlayıp, ondan ders çıkartmaktır. Rüyada gözetlenmek rüyayı gören kişinin gerçek hayatında bir şeyleri tam olarak göremediğini ve bu durumun bilinç altına yerleştiğini, o konu hakkında neden? niçin sorularının kişiyi rahatsız ettiğini gösterir. Rüyanın devamında gelişen olaylar ise esasında senin yaşamının birileri veya bir şeyler tarafından (korku, endişe, maddi durumlar, sağlık vb) kontrol edildiğini ve kendi kararlarının kendin vermemenin huzurluğunu ve üzüntüsünü yaşadığını anlatmaktadır.

Rüyamda 3 4 defadır aynı şeyi görüyorum. Rüyamda biri odamın camında beni gözetliyor. Sonra o kişinin gözetlediğini görüyorum çıkıyorum cama, beni gözetleyen kaçıyor. İlginç olan beni gözetleyen erkek ama saçları uzun ve iki yandan örülü. Birde sürekli aynı rüyayı görüyorum, odamın camında biri beni gözetliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir