Kategoriler
Kişisel Rüyalar

Rüyada gps görmek

Rüyada gps görmek neye delalet eder?

Rüyamda bir motosiklete binmiştim ve çok hızlı kullanıyordum, sonra birden motosiklet arabaya dönüşüyor ve kendimi bilmediğim, tanımadığım bir yerde buluyorum. Bulunduğum yerin neresi olduğunu soracak birlerini arıyorum ama kimseler yok, sonra arabada gps olduğunu görüp, gps i kullanarak eve dönüyorum, bunun anlamı ne olabilir?

Rüyada gps görmek yorumu

Ömer merhaba, bu kısacık ve çok ilginç olan rüya aslında size çok değerli bazı mesajlar vermektedir. Rüyada motosikleti hızlı sürdüğünü görmek kişinin çok hızlı bir hayat yaşadığını gösterir, biraz yavaşlaması gerektiğini ifade eder. Motorun arabaya dönüşmesi ve arabayı kullandığını görmen ise yaşamında gerçekleşecek değişimi simgelemektedir. Bu değişime göre artık macera ve riskli şeylerle uğraşmayı bırakıp, ayağını yere sağlam basacağını, kişisel gelişim bakımından önemli bir ilerleme elde edip kendi kararlarını kendin vermeye başlayacağını ancak bu değişi sırasında bazı zamanlar kendini yalnız hissedeceğini anlatmaktadır. Gps kullanman ise kendini daha iyi tanımaya başladığında işlerin daha da yoluna gireceğini ifade etmektedir.

Rüyada gps görmek rüyayı gören kişinin gerçek hayatta takip ettiği yolu yeniden gözden geçirmesi gerektiğini temsil eder. Rüyada gps kullanmak kişinin kendini tanımak, kendini keşfetmek yolunda olduğunu gösterir. Bu rüya aynı zamanda hedef ve yaşam amaçları ifade eder.

GPS nedir?

GPS (Global Positioning System; Küresel Konumlama Sistemi, uydular aracılığı ile yer belirleme tekniği), Dünya üzerinde herhangi engelsiz bir görüş hattında, dört veya daha fazla uydusu ile her türlü hava koşulunda yer ve zaman bilgileri sağlayan uzay tabanlı uydu navigasyon sistemidir. Düzenli olarak kodlanmış bilgi yollayan bir uydu ağıdır ve uydularla arasındaki mesafeyi ölçerek Dünya üzerindeki kesin yeri tespit etmeyi mümkün kılar. Küresel ölçekte çalışır bu tür sistemlerin öncülüdür. Bu sistem, Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanlığı’na ait, yörüngelerinde sürekli olarak ilerleyen uydulardan oluşur. Savunma Bakanlığı tarafından desteklenen sistem, bir GPS alıcısı ile kullanılacak şekilde herkes tarafından erişilebilirdir. Uydular bir tür radyo sinyali yayarlar ve yeryüzündeki GPS alıcıları bu sinyalleri alıp yorumlayarak konum belirlenmesini gerçekleştirir.

GPS projesi, öncelindeki navigasyon sistemlerinin kısıtlı işlevselliklerini aşabilmek amacıyla 1960’lardan gelen bir dizi gizli mühendislik çalışması da dahil olmak üzere ilk denemelerde ortaya çıkan birkaç görüşün de bütünleştirilmesi ile, 1973 yılında geliştirilmişti. GPS, ABD Savunma Bakanlığı (DoD) tarafından esas olarak 24 uydu ile çalışacak şekilde tasarlanıp yapılmış ve devreye alınmıştı. 1994 yılında tam olarak işler hale gelmiştir. Sistem, Bradford Parkinson, Roger L. Easton ve Ivan A. Getting’in icatları ile güçlendirildi.

GPS sistemi, var olan sistem üzerinde teknoloji ilerlemeleriyle ve yeni taleplerle artık yenileştirilme ve Yeni Nesil Operasyonel Kontrol Sistemi (OCX) destekli, gelişmiş GPS III uydularının hayata geçirilmesi çabalarına yol açmıştır. Beyaz Saray ve Başkan Yardımcısı Al Gore 1998 yılında duyurular ile bu değişimi başlattı. 2000 yılından beri, GPS III yenileştirilmeleriyle ilgili kararlarda ABD Kongresi yetkilidir.

Ek olarak diğer sistemlerin kullanımında GPS geliştirilme aşamasındadır. Rus navigasyon sistemi GLONASS, GPS ile birlikte çağıldaşı olarak geliştirilmektedir; ama O, 2000’li yılların ortalarına kadar dünyayı tam olarak kapsamadan çalışmıştır. GPS’in yanı sıra AB tarafından geliştirilen Galileo, Çin tarafından geliştirilen Compass ve Hindistan tarafından geliştirilen IRNSS adlı konumlandırma sistemleri de vardır. Kaynak: Vikipedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir