Kategoriler
Çiçekler

Rüyada Gülibrişim Görmek

Rüyada gülibrişim çiçeği görmek neye çıkar?

Rüyada xxxx görmekRüyada gülibrişim çiçeği görmek rüyayı gören insanın gönül işleri hakkında bilgi verir ve kişinin kalbi boş ise size aşkını itiraf edecek bir insanın varlığını simgeler. Bu çiçeği rüyada görmek duygu ve hislerinizin karşılıksız olmadığına, onların karşılığını bulacağına rivayet edilir.

Gülibrişim nedir?

Gülibrişim (Albizia julibrissin), baklagiller (Fabaceae) familyasından 15 metreye kadar boy yapabilen küçük bir ağaç. İkili tüysü yapraklar karşılıklı dizilmiştir. Çok sayıda küçük yaprakçık bulunur, yaprak kenarları tamdır. Er dişi çiçekler pembe renklidir; çiçekler yaz ortasında (Temmuz ayında) açar.

Polenleri alerjik reaksiyona neden olabilir. Bakla tipi meyve görülür. Asya (İran) kökenli bir bitki olmasına rağmen -15 derece soğuğa dayanıklıdır. 1749 senesinde bu ağacı İstanbul’da görerek Floransa’ya götüren Fiippledel Albizzi’ye ithafen yurt dışında ağaca Albizia adı verilmiştir. “Julibrissin” tür adı Türkçe “Gülibrişim” kelimesinden türetilmiştir. Pers ipek ağacı (İng:Persian silk tree) olarak da bilinir. Kaynak : Vikipedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir