Kategoriler
Dini Rüyalar

Rüyada Günah Çıkarmak

Rüyada günah çıkarmak neye işaret eder?

Rüyamda eski sevgilimi , su an sevdıgım adamı bır arkadasına soruyordum, bır arkadası bana onun günah çıkarmaya gıttıgını soyluyordu, ote yandan aynı yerlerde olmamıza ragmen bır turlu kavusamıyorduk, sonra bır karede sankı konuşuyorduk, bana guluyordu seker bir sekılde. Sonra yıne kayboluyordu ve sankı gorusemıyorduk, o da hem ıstıyordu gorusmeyı ama engelde koyuyordu sankı bır de yıllar once bende iz bırakan baska eskı bır sevdıgıme musallat bır kadın vardı, zamanında bu kadın ıcın bu kişi beni terketmiştı , bu kadınlada ruyamda konustugumu hatta arkadas gıbı oldugumu hatırlıyorum ama bu kadının su an sevdıgım adamla hıcbır alakası yok realıtede, bu cok eskıden olan baska bır eskı cıktıgımla baglantılı bır kadındı. Butun bunların ne baglantısı oldugunu hıç anlamadım, hayal meyal bu sekılde hatırlıyorum,

Bu arada gercek hayattaki durumumla ılgılı de bıraz bılgı vereyım, ruyamda sevdıgım adam olarak bahsettıgım adam benden uzak yurtdısında yasıyor ve dedıgım gıbı ruyada da aynı yerlerde olmamıza ragmen hem kavusuyor hemde kavusamıyorduk gıbı tamda net hatırlamıyorum ama boyleydi ve gercek hayatta ben onunla tekrar bırarada olmayı cok ıstıyorum, fakat bana asla donmuyor ve telefonlarımı acmayıp bana kotu davranıyor ,ne zaman yanına gıtmek ıstesem yalanda olsa baskasıylayım ,yokum kendı yerımde falan dıyor ve sureklı baska kadınlara ait suphelerım var,bu fıkırlerımlede ne kadar baglantısı var bılemıyorum,cunku ruyamda gunah cıkarmaya gıdıyordu,.ruyamı en kısa surede yorumlarsanız cok sevınırım ,gercekten merak edıyorum.

Rüyada günah çıkarmak neye yorulur?

Rüyada günah çıkarmak ya da günah çıkardığını görmek sizin veya rüyada gördüğününz kişinin işlediği bir günah, bir hata, bir suç yüzünden kendinizi suçladığınızı, suçluluk duygusu yaşadığınızı, itiraf etmek, itirafta bulunmak arzunuzu gösterir. Günah çıkaran birini veya başka birinin günah çıkardığını görmek iyileşme ve hayatında yeni değişikliklerin habercisi olabilir.

Günah çıkarma nedir?

Günah çıkarma – Barışma, Hıristiyanlıkta, tövbekarların günahlarını bir din adamının önünde itiraf ederek bağışlanması işlemi. Kitabı Mukaddes’in pek çok yerinde günahları itiraf etme gereğinden söz ediliyordu. Eski Ahit peygamberlerinin görevi, halkta bir günahkarlık duygusu uyandırmak ve gerek kişisel gerek toplu günahların ikrar edilmesini sağlamaktı. Kudüs Tapınağı’nın yıkılmasına (MS 70) değin, Kefaret Günü’nde (Yom Kippur) günah takdimeleri sunulmadan önce cemaat günahlarını topluca itiraf ederdi (Levililer 16:21). Tapınağın yıkılmasından sonra da Kefaret Günü Yahudiler için bir dua, oruç ve günahları itiraf günü olma özelliğini korudu.

Yeni Ahit’e göre İsa’nın gelişini haber veren Vaftizci Yahya’nın vaftiz ettiği inananlar günahlarını herkesin önünde itiraf ederlerdl (Matta 3:6). Gerçi Yeni Ahit’te, günahların ayrıntılı biçimde ve bir din adamının önünde itiraf edilmesini açıkça gerektiren bir buyruk yoktu. Ama bu uygulama Hıristiyanlığın daha ilk dönemlerinde belirginleşmeye başladı. 5. yüzyılda Katolik Kilisesi, tövbekarların Büyük Perhiz’in başında günahlarını itiraf etmesini, Kutsal Perşembe’de ise günahların bağışlanmasını öngörüyordu. Buna karşın günahların, itiraftan hemen sonra ve kefaret ödemesini beklemeden bağışlanması zamanla olağanlaştı. 11. yüzyıl sonuna gelindiğinde, artık yalnızca adı çıkmış günahkarlar Kutsal Perşembe’de bağışlanıyordu. Apır günah işleyenler bile çoğunlukla ancak ölüm döşeğinde günah çıkarıyordu. 1215’te toplanan IV. Laterano Konsili bu tür kaçamak yollarını önlemek için her Hıristiyanın yılda en az bir kez papazın önünde günah çıkarmasını zorunlu kıldı. Kaynak: Vikipedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir