Kategoriler
Kişisel Rüyalar

Rüyada Gündüz Rüyası Görmek

Rüyada gündüz rüyası görmek ne demek?

Yeni bir muhite taşınmışız. Pencerelerden dışarıyı seyrediyorum, bir sürü insan gezintiye çıkmış . Eşler, aileler, sevgililer, gıptayla izliyorum onları gene evde geçiyor gün diye iç çekiyorum. Arka pencereden (2. kat) yeşillenmiş tepeler geniş düzlük bir alan gözüküyor. Eğilip bakıyorum o alanda konser var. Konser devam etmesine rağmen izleyenler tek tük kalmış. Gitarist ve solistle göz göze geliyorum.

Tekrar baktığımda o yeşil tepenin mezarlık olduğunu görüyorum . Yeşil çimenler içinde mezarlar. Oğluma sesleniyorum bak diyorum bu bizim köyün mezarlığı şu ilerideki tepenin arkası da köyüm olmalı ne kadar yakınız. Elimden bir şey düşüyor sanki (hatırlamıyorum) Aşağıya inip almam gerek. Asansörde buluyorum kendimi aşağı basıyorum ama yukarı çıkıyor. İç çamaşırlarım ile olduğumu fark ediyorum panikliyorum. Nasıl açıklarım ne yaparım derken elimde bir örtü beliriyor. Nihayet aşağıya iniyorum. Kapı kapanıyor kalıyorum dışarıda.

İçeri giriş arıyorum ve binanın çok bloklu olduğunu ve kendi blokun hangisi olduğunu dahası daire numaramı bile bilmediğimi fark ediyorum. Binaya giriyorum ama labirent gibi farklı yerlerde bir sürü asansör bir kaç basamaklı merdivenlerden iniyorum çıkıyorum tanıdık bir şeyler arıyorum. O esnada aşağıdan ses duyuyorum eğilip baktığımda biri erkek üç çocuk kenara büzüşmüş kanlar içinde korkuyla ağlıyorlar. Bir adam çıkıyor sığınak kapısından. İnce uzun boylu kumral ince bıyıklı biri. İlk aklıma gelen çocuklara tecavüz ettiği oluyor. Nasıl hatırlamıyorum birilerine haber veriyorum. Dairemi ararken çok kimseyle karşılaşmıyorum bir çocuklar, birde birkaç bayanla beyden oluşan bir aile Kapalı olmalarına rağmen yadırgamıyorlar o halimi.

Nihayet evimdeyim. Annem gülerek anlatıyor yönetime el atmış hatta bahçeye havuz yapılması bile gündemdeymiş. O adam binanın kapıcısı ve çocukların babasıymış . Çok dövüyormuş çocuklarını Binadan uzaklaştırma kararı almışlar. Sanki yıllardır yokmuşum gibi ne çok şey gelişmiş diyorum Annemin yaptıkları beni şaşırtıyor ama aynı zamanda huzur veriyor. Yeniden arka pencereden mezarlığı manzarayı izlerken buluyorum kendimi. Görüşü biraz kapatan bir trafo var (hani gece kondu şeklinde olur ya sitelerde) Burayı uçursam daha keyifli olacak diye espri yapıyorum kendime. Evli ve iki çocuk annesiyim.

Rüyada gündüz rüyası görmek açıklaması

Rüyanız gerçek yaşamınızda duygusal fırtınalar yaşadığınız bir dönem geçirdiğinizi ifade etmektedir. Bu duygusal fırtınalar arasında geçmişi ve yakınlarınızı özlem, bulunduğunuz ortamdan bir süre uzaklaşma, eğlence ve macera var. Maddi anlamda da iniş çıkışlar yaşanan bir dönem geçiriyor olabilirsiniz. Asansör bu iniş çıkışları simgeleyebilir. Sonuç olarak yakınlarınız ve dostlarınızın maddi – manevi desteği ile bu fırtınalı dönemi zarar görmeden atlatacaksınız anlamı çıkmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir