Kategoriler
Doğa Rüyaları

Rüyada Güneşin Batışı

Rüyada güneşin batışı neye işarettir?

Rüyayı görmeden önce kendimi iyi hissediyordum ama aklımda bazı sorular vardı. Rüyamda kız kardeşim ve kuzenim ile beraber bir yere tatile gitmişiz. Dar bir plaj var ve önümüzde güzel bir deniz uzanıyor. Denize akşam üzeri gittiğimizi biliyorum ancak saati bilmiyorum. Şezlonga havlu serip oturdum, denizi izliyordum. Kumsalda fazla insan yoktu, hem sezonun son günleri olduğunu biliyordum hem de akşamüstü olduğu için insanlar eve gitmiştir diye düşündüm.

Güneş de beyaza yakın bir renk ile gökyüzünde duruyordu. Gökyüzü de uçuk sütlü mavi rengindeydi. Bir ara kafamı sola çevirdim ve plajın sol tarafına baktım. Bizim durduğumuz yerde benim bir kaç adım ötede kumsalın üstüne dik duran beyaz, plastik bir plaka vardı. Kumsalı ortadan ikiye ayırıyordu ancak uzunluğu kumsalın denize kadar olan yeri ortalıyordu.

Kafamı yeniden denize çevirdiğimde güneşin batmakta olduğunu gördüm. Yarım daire şeklinde denizin üstünden batıyordu, kendi içinde beyaza yakın bir renk halinde çok parlak duruyordu. Ancak parlaması kendi içindeydi, dolunay gibi. Kenarını ise gün batımında ortaya çıkan pembe renkli yıldırım gibi ince bir şerit yarım daire şeklinde çevrelemişti. O açık pembe renk benim çok dikkatimi çekti. Güneş tutulduğunda hava nasıl biraz kararıyorsa etraf aynı şekilde kararmıştı. Ancak güneş tutulması yoktu.

Ben bir anda aceleyle yerimden kalktım ve havlumu toplamaya başladım. Kardeşime de, “hadi gidelim, baksana hava kararmaya başladı, plajda bizden başka kimse kalmadı” dedim. O sırada kafamı plastik plakadan öteye çevirdim ve onun ardında iki erkeğin şezlongta uzandığını ve kumla oynadığını gördüm. Sonra kendime baktım, kuzenim ve kardeşim hala oldukları yerde yatıyorlardı. Kendi kendime “niye bu kadar acele ediyorsam, herkesin keyfi yerinde. akşam plajda durulmaz diye bir kural yok ki” diye düşündüm.

O sırada aklımda havanın iyice kararmış ve dolunayın denizin üstünde yakamoz oluşturmuş görüntüsü geldi. Sadece akşam öyle bir manzarada oturacağımızı düşündüm. Batmakta olan güneşten çok etkilendim ancak bizim plaja gelip yerleşmemiz ile güneşin birden batışa geçmesi çok kısa sürede gerçekleşti. Normalde bu kadar kısa süre içinde güneş batma evresine geçmiyor.

Rüyada güneşin batışını izlemek yorumu

Sümbül merhaba, görmüş olduğun rüya temel olarak şu anda gerçek hayatında bir yorgunluk içinde olduğunu anlatırken bunun fiziksel değil ruhsal yorgunluk olduğunu göstermekte, bunun yaşamını olumsuz etkilemesini önlemek için isabetli bir karar vererek duygusal dengeyi yenden kurmanız gerektiğini anlatmaktadır.

Rüyada tatil görmek yorgunluk sembolüdür ve kişinin fazla yorulduğuna, kendine dikkat etmesi gerektiğine işarettir. Rüyada tatile gittiğini görmek yaşamın geri kalan kısmını sağlıklı planlamak için bir mola vermek gerektiğini simgelerken tatil yapmak ya da tatilde olduğunu görmek aynı zamanda sorun ve sorumluluklardan bir süre de olsa uzaklaşmanın insana iyi geleceğini gösterir, bakınız rüyada tatil görmek yorumu.

Rüyada plaj görmek rüyayı gören insanın şu anda yaşamının manevi yönünde bir huzursuzluk yaşadığını, rahatlama ve stresten uzaklaşmaya ihtiyacı olduğunu gösterir. Deniz ise bilinç altının güçlü sinyallerini temsil eder ve hayatta daha başarılı, daha mutlu ve huzurlu olmak için kişinin bu sinyallerin farkında olması, onlara kulak verip içinden gelen sese daha fazla önem vermesi gerektiğine yorulur. Rüyada şezlong görmek yorgunluk işaretidir, dinlenmeye gereksinim duyduğunuzu gösterir. Plajda kumsalı ikiye ayıran plastik plaka ise yakın zamanda sıkıntıların sona ermesine sebep olacak hayırlı olaylarla karşılaşacağına alamet etmektedir.

Rüyanın odak noktası, rüyada sizi çok etkileyen güneşin batışını izlemenizdir. Rüyada batan güneş görmek isabetli karar vermek gerektiğini anlatırken güneşin batı aynı zamanda bu günlerde vereceğiniz bazı kararlarda daha dikkatli olmak gerektiğini tavsiye eder. Rüyada güneşin batışını izlemek hayattaki bir döngünün veya durumun sonunu gösterir, gün batımı izlediğini görmek bu dönemin bir dinlenme, tefekkür ve değerlendirme zamanı olduğunu belirtir. Bu konuda lütfen rüyada güneş görmek sayfasını inceleyin.

“Rüyada Güneşin Batışı” için bir yanıt

Rüyamda dışardaydım geniş bir alanda , annem teyzem ablam ve aramızın bozuk olduğu bi akrabamızla oturmuş sohbet ediyorduk tam o sırada güneş batmaya başladı o kadar güzeldi ki gözleri alamadım ve izlemeye başladım güneş önümde batmaya başlamıştı ama bi anda çok hızlı bir şekilde arkama geçti ve orda battı , o batmadan hemen önce muhteşem bir dolunay çıktı , gunesin batmasına rağmen etraf hala apaydınlıktı.
Yorumlarsanız sevinirim , şimdiden teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir