Kategoriler
Yiyecek Rüyaları

Rüyada Güveç Görmek

Rüyada güveç görmek neye çıkar?

Rüyada güveç görmekMerhaba, rüyamda çok sevdiğim ve benden büyük bir bayan arkadaşımın evine gitmiştim, arkadaşım diyorum ama ablam olabilecek yaşta birisi. Kendisi eşi ile  gerçekte ayrıldılar, rüyada da öyle idi. Onu ziyarete gittiğimde teyzesi ile teyzesinin iki çocuğu da vardı. Evde nefis bir güveç pişmişti, hep birlikte sofra oturduk güveç yedik. Sonra çay sohbet epeyce oturduk.

Gitme zamanı geldiğinde teyzesi bana “sizi de evinize bırakayım” dedi. Hepimiz arabaya bindik. Teyzesi arabayı kullanıyor. Ben on koltukta oturdum, o sevdiğim arkadaş ve çocuklar arkada oturuyorlardı.

Yolda arkadaşım olan kişiye bir telefon geldi. Telefonu açtığında boşandığı kocasının ölüm haberi geldi ve ağlamaya başladı. Arabayı süren teyzesi de yolda bana arkadaşımın kocasının onu aldattığını anlatıyordu. Kadın da birden bire sinirden ağlamaya başladı. Arabayı son surat sürmeye başladı. Çok korktuk ve ben “yavaş ol biraz” diye bağırmaya başladım. Arabadaki ben hariç herkes ağlıyordu, sonunda bir kaç kez takla attık, sonra bir yere çarparak durduk,  hepimiz arabadan uçtuk. Kimseye bir şey olmadı, arabayı süren bayan etrafta çocuğunu aramaya başladı. İki çocuğu vardı başta sonra bulduğu çocukları değildi, bebeğiydi. Yani rüyada önce çocukları vardı, rüyanın sonunda bebeğe dönüştü. Gerçek gibiydi çok etkilendim. Ne demek olduğunu açıklar mısınız ?

Rüyada güveç görmek yorumu

Sevim merhaba,

Rüyada güveç görmek  iyiliğe ve güzelliklere işarettir. Rüyasında güveç yemeği gören kişi borcundan, iç sıkıntısından, derdinden ve içinde olduğu tüm zorluklardan kurtularak feraha ve rahat ereceğine ve huzura kavuşacağına rivayet edilir. Rüyada güveç yemek yaşamınızın tüm yönleriyle bir bütün olarak değişime hazır olduğunuz anlamına gelir. Rüyada güveç yapmak, güveç yaptığını, güveç pişirdiğini görmek yeni fikirler veya hayatınızda yeni bir dönemi işaret eder. Güveç kelimesi kimi yörelerde göveç olarak kullanılmaktadır.

Rüyada ölüm haberi almak bu rüya size, hedeflerinizin peşinde koşarken ani son ile karşılaşacağınızı simgelerken, birisinin ölüm haberini almak, birinin öldüğünü duymak, gittiğiniz yol ile hedeflerinize ulaşamayacağınızı, hedeflerinize ulaşmak için başka yol bulmanız gerektiğini işaret eder. Ölüm haberi almak, rüyayı gören kişi gerçek yaşamında haber bekliyorsa onun istediği yönde olmayacağını da ifade edebilir. Ancak bu haberin beklediği yönde olmaması çok üzülecek durum olmayacak bu haber o kişi için yeni başlangıca yol açacaktır. Rüyada kaza geçirmek kişinin yaşamında değişimler olacağına yorumlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir