Kategoriler
Dini Rüyalar

Rüyada Hadis Görmek

Rüyada hadis görmek neye delalet eder?

Selamınaleyküm, ben 2015 yılının ilkbahar aylarında bir rüya gördüm, rüyamda ezan okunuyor, ben çok merdivenli bir camiye giriyorum, merdivenleri çıkıp kapıyı açıyorum ki içeride sadece yeşil cübbe yeşil-beyaz sarığı olan ayakları çıplak, simsiyah sakallı, çok güzel gözlü, kara kaşlı dünyada eşi benzeri olmayan bir güzelliği olan birisi çömelmiş bir şekilde duruyor, ben kapıda öyle bakıp içimden “kim bu güzel insan, neden bir başkası camide yok” diye geçiriyordum ki başını sağa doğru çevirip bana baktı ve bir şey demeden tekrar önüne döndü.

O çoklu merdivenlerden öyle bir ayak sesleri geliyor ki koşarak çıkıyorlar ve bir taraftan “Resulullah gelmiş, Resulullah gelmiş” diye sevinç ağlamalarıyla bağrışıyorlar, o sırada uyanıyorum ve “hadi be görüne görüne benim gibi zıkkım içen, zina eden zalim birine mi görünecek” diye içimden geçirirken o anda aklıma hadis-i şerif geliyor “beni rüyasında gören gerçekte görmüştür” diye, o an anlıyorum ki ben Efendimiz s.a.v görmüşüm. Ancak ben buna layık birisi değilim daha doğrusu buna layık olamıyorum saygılarımla.

Rüyada hadis görmek yorumu

Rüyada hadis görmekSamet merhaba, bazı konular vardır ki anlaması, anlaşılması zordur. Özellikle dini konularda daha da dikkatli olmak gerekmektedir. Sen kendin hakkında böyle düşünüyorsun belki de yaptığın iyilikler, işlediğin bazı hayırlı işler ve kazandığın sevaplar seni iyi insan yapıyor ve kötü alışkanlıklarını bırakmak için bazı şeyler vesile olacak. Bizler bilemeyiz.

Görmüş olduğun rüya tüm unsurları ile hayırlara işaret etmekte, çok az insana nasip olmakta, değerli bir rüyadır. Camiye gitmen emin olmaya, güvende olmaya işaret ederken Sevgili Peygamber Efendimiz (SAV) i görmen ise senin korunan bir insan olduğunu, kaza ve belalardan uzak kalacağını müjdelemektedir.

Rüyada hadis görmek veya hadis okumak rüyayı gören kişinin dini bakımdan yükselmesine, manevi bakımdan zenginleşmesine ve bu zenginlik sonucu kişinin huzur ve mutluluğun artarak bunu çevresine de yaymasına delalet eder.

Hadis nedir?
Hadis; bilindiği üzere İslam dininde, Hz. Muhammed’in değişik olaylar ve sorunlar karşısında inananları aydınlatmak, Kur’an ayetlerini daha açık ve anlaşılır bir dille ifade etmek için söylediği sözler bütünüdür.

“Rüyada Hadis Görmek” için 3 yanıt

Rüyamda bir eve taşınmışız, annemle bir odanın yerleştirilme şekli hakkında konuşuyorduk. Anneme eşyaların yerini değiştirmek istediğimi söyledim, beraberce düzelttik. Her düzeltme sırasında ona nasıl olduğunu sordum. Odayı hala net bir şekilde hatırlıyorum, odanın bir yerinde bir niş vardı oda güzel görünsün diye o kısmı açıkta bırakmaya çalıştık. Masayı bir kaç kez farklı yerlere koyup nasıl göründüğüne baktık. Daha sonra odada bir kanaviçe gördüm, kasnağındaydı ve üzerinde pembe renkli gül desenleri vardı.
Ben televizyon seyretmek istedim, televizyonu açtım, televizyonda hadisler okunuyordu, o sırada eşim geldi bana 18, 19 kadar kişiye hediyeler vereceğimizi söyledi ve kağıtlara hadisler yazıp zarflara koymamı istedi, ben de “televizyonda söylenen hadislerden yazabilir miyim” dedim, eşim “olur” dedi. O Sırada iman, İslam ve ihsan ile ilgili hadisler okunuyordu. Ben yazmaya başladım ancak daha sonra aynı kanalda bir dizi film başladı, ben içimden bu kanalda bu diziyi daha önce hiç görmemiştim dedim, dizide örtülü bayanlar gördüm, gezdikleri caddeler çok renkli ve tertemiz görünüyordu, ortam çok göz alıcıydı, o sırada dizide rol alan bayanlardan birinin teyzem olduğunu fark ettim, teyzem de başını örtmüştü, ben “aaa teyzem bana hiç söylemedi örtündüğünü” dedim.
Neyse, dizide teyzemle bir başka kadın Allah rızası için insanlardan bağış topluyorlardı, bir evin kapısını çaldılar, kadın pencereden baktı sonra onları içeri aldı, onlar içeri girince kadın onların hangi amaçla geldiklerini anlayıp serzenişte bulunmaya başladı, yanında yaşlı bir kadın daha vardı. Kadın eve hiç tavuk alamadığından et yiyemediğinden bahsetti, sonra birden ben o ev sahibi kadınları bayılmış halde ve yüzüstü yatarken gördüm, teyzem ve yanındaki kadın onların başında bekliyorlardı ve ellerinde bıçaklar vardı, baygın kadınların sırtını kalemle çizmişlerdi, kadınları sırtlarından bıçaklayacaklardı ve bıçağı batırırken birisine yardım ettim, bıçağın sırtından girip iyice kalbine kadar gittiğini iterken hissettiğimi hatırlıyorum, çok rahatsız ediciydi ama bunu istediğimi de fark ettim. Daha sonra orada tekrar bir kanaviçe gördüm, yine kasnağındaydı ve müthiş gül motifleri vardı, onlara hayran kaldım. O motiflere bakarken uyandım. 38, Kadın, Evli, Öğretmen. Ruh halim düşünceli, zihni meşgul.

Esra merhaba, rüyada yeni bir eve taşındığını görmek rüyayı gören kişinin uyanık hayatında içinde bulunduğu ortamdan sıkıldığını, hayatınızda değişiklik yapmak istediğini simgelerken aynı zamanda bu isteğin elindeki var olan imkanları da kaybetme ihtimali taşıdığını gösterir. Eşyaları yerleştirirken yaşadıklarınız hayatta yapmak istedikleriniz hakkında bazı kararsızlıklar veya arayışlar içinde olduğunuzu gösterirken üzerinde gül desenleri olan kanaviçe ise sevdiğiniz, değer verdiğiniz biri / birilerinin bu planlarınızı endişe ile takip ettiklerini temsil etmektedir. Televizyon izlemeniz esas olarak güncel olaylara objektif baktığınızı anlatmakta, televizyonda gördüğünüz hadisler ise yaşamınızda manevi yönden bir yükselme içinde olduğunuzu anlatmaktadır.

Rüyanın son bölümünde yaşananlar yaşamınızda gerçekleştirmeyi istediğiniz değişimlerin sebebi hakkında ipuçları vermekte ve buna sizi fazlasıyla öfkelendiren bir şey olduğunu anlatmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir