Kategoriler
Renkler

Rüyada Haki Renk Görmek

Rüyada haki renk görmek neye çıkar?

Rüyamda ben yıllar önce vefat eden babamın mezarını ziyarete gidiyorum. Ancak babamın mezarının yeri değişmiş, başka bir mezarlığa gidiyorum, merdivenlerden aşağı bir yere iniyorum. Burası bol yeşillik içinde bir mezarlık, ama tüm mezar taşları haki renkte yani beyaz değil. gidiyorum. Mezarlığın orta kısımlarında bir yerde masalar kurulmuş ve bu masalarda gençler ellerinde kağıt kalem ile sınava girmişler. Babamın mezarını arıyorum ancak bulamıyorum. Sınav olan öğrencilerin karşısında yan yana bir masada ise haki renk üniforma yüksek rütbeli subaylar görüyorum. Subayların yakalarında altın gibi parlayan isimleri yazılıydı. Babamın mezarını askerlere soruyorum. Subaylardan biri babamın mezarından çıktığını ve şu anda hayatta olduğunu söylüyor. Ben duyduğuma inanamıyorum “nasıl olur böyle bir şey, babam on beş yıl önce öldü, yıllardır toprağın altındaydı” diyorum. Askerlerden biri “babanı şu tarafta, gidin orada göreceksiniz” diyor. Söylediği yere koşarak gidiyorum. Tanımadığım birileri babamı asansörden çıkarıyor, onlardan biri şişeyle babama su içiriyor,  babamı görünce seviniyorum fakat yaklaşıp bakınca babamın sadece kafası, gövdesi ve bir ayağının birbirine bitişik olduğunu görüyorum. Rüyamın manasını çok merak ediyorum. Teşekkürler.

Rüyada haki renk görmek tabiri

Banu selam, rüyanla ilgili olarak öncelikle rüyada ölmüş babayı görmek sayfasını incelemelisin. Mezarlık görmek, mezar ziyareti, babanın mezarını görmek konuları rüyada mezar görmek sayfasında anlatılmıştır. Görmüş olduğun rüyanın baskın unsuru haki renk olup, mezar taşlarının ve subayların kıyafetinin haki renkli olması anlamı güçlendirmektedir. Rüyada haki renk görmek genel anlamda kişinin büyük hedefleri olduğunu gösterir, hayatta başarılı olmak ve hayallerine kavuşmak için eğitimine ve kendini geliştirmeye daha fazla önem vermek gerektiğini temsil eder. Haki renkli elbise görmek erkek için askerliğe, askerden haber almaya, kadın için evliliğe veya yeni doğacak bir çocuğa işaret eder. Rüyada haki renk giysi giymek kişinin hayallerine giden yolda doğru bir şekilde ilerlediğini ve bu kararlılığı sürdürürse bunlara kavuşacağına delalet eder. Rüyada haki renkte kıyafet giymiş rüyayı gören kişinin içinde olduğu tartışmalı bir durumdan arzu ettiği neticeyi alarak çıkacağına yorumlanır.

Rüyanın devamında gelişen olaylar aslında gerçek hayatta kafanın karışık olduğunu, hedeflerine giden yolda bazı tereddütler yaşadığını ifade etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir