Kategoriler
Önemli Rüyalar

Rüyada Hamile Görmek

Rüyada hamile görmek neyi ifade eder?

Rüyada hamile görmek, hamilelik, hamile birini görmek özellikle kadınlar arasında sık görülen bir rüyadır ve hayatı nasıl algıladığınız hakkında bilgi verir. Bu rüyalar duygusal savunma ve kendini koruma iç güdüleriniz konusunda değerli ipuçları vermektedir.

Rüyada hamile olmak neye işarettir?

Rüyada hamile görmekRüyada hamile olduğunu görmek,  hamile olduğunu öğrenmek, hamile olmak, hamile kalmak önemsiz konular ve küçük sorunlar ile fazla vakit harcamak yerine geleceğinizi daha çok ilgilendirecek temel konularda odaklanmanızın daha yararlı olacağını belirtir.

Rüyada kız bebek beklemek, kız bebeğe hamile olduğunu görmek uyanık yaşamınızın manevi yönünde zenginlik, iç huzuru, feraha erme işaretidir. Rüyada  erkek bebek beklemek, erkek bebeğe hamile olduğunu görmek reel hayatta yaşamınızın maddi yönünde helal kazanç, kazançta artış, rahatlık, bolluk ve bereket ifade eder. Rüyanızda evli olmadığı halde hamile kaldığını görmüş olmanız uyanık hayatınızda büyük memnuniyet ve özgürlük yaşıyor olduğunu gösterir. Batı kültürlerinde bir çeşit bir istek anlamına da gelir.

Rüyada hamilelik testi görmek, gebelik testi yaptırmak yeni bir iş, ilişki, yaşamın yeni bir aşamasına girme işaretidir. Bu rüya alternatif olarak, bu rüya gerçek anlamda olabilir ve hamile kalma korkularını işaret edebilir.

Rüyada hamile birini görmek neye delalet eder?
Rüyada hamile birisini görmeniz, genellikle insanın günlük yaşantısıyla ilgili haber ve gelişmeleri yansıtır. Hamilelik yeni bir başlangıcın hazırlığıdır ve gören kişinin atacağı adımlar için bir gözden geçirmeyi işaret eder. Rüyanızda bir hamile haberi alırsanız bunun açıklaması bazı durum ya da karar hakkında ileri geri gidiyor olduğunu ve mevcut sorumluluklarından kaçmak istediğinizi göstermektedir. Sizin artık karar vermeniz gerektiğine yorumlanır.

Rüyada eşinin hamile olduğunu görmek tabiri nedir?
Rüyada eşinin hamile olduğunu öğrenmek, karısının hamile olduğunu görmek, ticari alanda veya çalışma hayatında bir projenin başlangıcını, yeni bir gelişmeyi, yeni bir hayatı temsil eder.

Eşiniz gerçekten hamile ise ve rüyanızda onun gebe olduğunu görürseniz bu bir şeyleri iyice kavramının önemine işaret eder. Bu sahip olduğunuz güç ve yeteneği iyi kullanarak karşılaşacağın yeni sorumlulukları ve hayatın zorlukları nasıl daha kolay aşacağına kara vermek konusu olabilir.

Rüyada anneyi hamile olarak görmek
Anneyi hamile görmek, veya kız kardeşinin hamile olduğunu görmek Hayatınızdaki gelişmelerden şimdilik bahsetmek istemiyor olabilirsiniz ve kendinizi buna hazır hissetmiyor olabilirsiniz anlamı taşır.

Rüyada kardeşinin hamile olduğunu görmek
Gerçek hayatta gebe olmayan kız kardeşinizi rüyanızda hamile olarak görürseniz bir ilişki ya da durumda referans noktasını kaybettiğinizi, yani bir kafa karışıklığı yaşadığınızı simgeler. Kardeşini hamile görmek, daha fazla açıklık ya da fikir aradığınızı, kendi yargı ve kararlarına güvenmekte zorluklar yaşadığınızı gösterir.

Halen hamile olan kardeşi rüyada gebe olarak görmek ise düşündüğünüz; düzeltilmesi gereken bir durum ya da halledilmesi gereken bir sorunun hiçte sandığınız gibi olmadığını, büyük resme bakıp, konuyu tüm hatlarıyla ele aldığınızda durumun tehlike içermediğini göreceğinize tabir edilir. Düşündüğünüzün aslında tamamen zıt olduğuna işarettir.

Rüyada hamile erkek görmek nasıl yorumlanır?
Gebe erkek görmek , kişisel yönden olgunlaştığınızı, gelişme kaydettiğini temsil ederken gerçek yaşamda şaşırtıcı olaylara karşı artık hazırlıklı olduğunuzu simgeler.

Kocanızı hamile olarak görürseniz bu bir uyanmayı işaret eder, ilişkiniz ya da bir durum hakkında kendini güvensiz hissediyor olduğunuzu gösterir. Bu rüya alternatif olarak hayatınızda bir konu hakkında gerçek duygularını gizlemek için çalışıyor olduğunuzu da gösterebilir. Bunun rahatsızlığından kurtulmak için o konuda kendinizle yüzleşmeniz gerektiğine tabir edilir.

Hamilelik konusunda ilginç bilgiler
Siz şu anda gerçekten gebe iseniz ve bunu da rüyanızda görüyorsanız, bu rüya hamileliğiniz hakkında kimi endişe ve korkularınız olduğunu ifade eder. Ancak bu gayet normaldir ve her anne adayının bu kaygıları taşıması gerekir.

Hamileliğin ilk dönemlerinde, hamilelik başlangıcında kadınlar farklı tür ve ebatlarda hayvanlar, çiçekler, meyveler ve sular görürler

Hamileliğin ikinci aşamasında, anne adaylarının rüyaları, sizin annelik yeteneklerinizin ne kadar iyi olduğu konusunda kimi endişeleriniz olduğunu ve doğum esnasında olabilecek aksilikler hakkında sıkıntı ve endişelerinizi temsil ederler. İnsana benzemeyen bir yaratık doğurduğunu görmek bu aşamada görülen rüyalar arasındadır.

Nihayet hamileliğin 3. ve son aşamasında, görülen rüyalar sizin annenizi de ihtiva eder, bünyeniz büyür ve gelişir. Balinalar, filler, dinozorlar gibi büyük hayvanlar hamileliğin son dönemlerinde görülen rüyalardaki hayvanlardır.

Hamilelik sırasında bebeğin vefat edip karnınızın içinde yattığını görmek, harcadığınız bunca emek ve gayrete rağmen projenizin başarısızlıkla sonuçlanacağını ve elinizi attığınız her işte başarısız olacağınızı simgeler.

Rüyada düşük yapmak neye yorulur?
Düşük yapmak, düşük yaptığını, çocuğunu kaybettiğini görmek, gerçek yaşamdaki manasının anlamının tersi olarak iyiye yorumlanır. Hayatta üzerindeki kimi yükleri atıp mutlu olmak anlamına gelir.

Rüyada düşük yapan birini görmek, çocuk düşüren birisini görmek, rüyada görülen kişi hakkında çok şaşırtıcı güzel gelişmelere ait haber almayı simgeler.

Rüyada taşıyıcı anne görmek ne demek?
Rüyanızda başkasının bebeğini taşımakta olan bir anne adayı, taşıyıcı anne görmüş olmanız; hayatınızdaki kimi fiziksel zorluklar, sıkıntılar ve hatta hastalık yüzünden kendinizi hedeflerinizden uzaklamış hissettiğini işaret ederken kendinizi zorlayarak ve sınırların ötesine geçme düşüncesinde olabileceğinizi ve bunun sizin için çok sert sonuçlar doğurabileceğine yorumlanır. Kendine iyi bakmak ya da seçimler ve alternatifleri yeniden değerlendirmek gerekir manası taşır.

Rüyada taşıyıcı anne olmak, başkasının çocuğunu taşımak başlayacağınız, başlamayı düşündüğünüz bir projenin sizin hakkınızda değil, başkası / başkaları hakkında önemli sonuçlar doğuracağını gösterir. Ancak sonuçta başarı görünmektedir.

Rüyada çocuğunuzu bir taşıyıcı annenin taşıdığını görmeniz, bir hedefe ulaşmada büyük bir mücadele içinde olduğunuz anlamına gelirken aynı zamanda bu amaca ulaşmak için başka şeyleri feda ettiğini gösterir. Bu rüyanın anlatmak istediği işte budur, durun ve muhasebe yapın, kazanacaklarınız kaybettiklerine değer mi?

“Rüyada Hamile Görmek” için 11 yanıt

ruyamda eski sevgilimi ve karısını gördüm, karısı gerçek hayatta hamile ama ben ruyamda “daha yeni evlisiniz neden hemen hamile kaldınki” diyorum, eski sevgilimde yani kocasıda “kazayla oldu” diyor, bu nedemektir sizce, bu arada ben hala onu seviyorum evlenmesine karşın çünkü o beni kullandı kandırdı onunla evlendi

rüyamda tanıdık birinin hamile olduğunu ve bana hamile olduğunu ve bebeğin karnında öldüğünü söylemesi ne anlama gelir

rüyada bir türbeye gelmiştim yanımda hiç görmediğim biri bu kapıdan günahı olan hiç kimse geçemez sen dene geçebilcen mi dedi ve ben tam demir kapıya ilerledim demir kapı kendiliğinden açıldı içeri girdim ve orda bir bekçi ve türbenin yanında bir yatak daha olduğunu fark ettim ordaki kişi nasıl geçtiğimi sordu söyledim ve nereli olduğumu annemin nerde olduğunu sordu ne anlama geliyor acaba ?

arkadaslar ben evliyim 19 senedir ve cocugum olmuyor ve ruyamda hamile oldugumu gordum ve tuvalete gidince cok kanamam oldu ve cok korktum ve cok agladim sonrada hastaneye gitmisim esimle ve bebege bir sey olmadigini ve saglikli oldunu soyledi doktor bize ne anlama geldigini bilmek istiyorum yardimci olursaniz cok sevinirim

Merhabalar ben 22 yaşındayım, bekarım ve psikolojik sorunlarım var, kardeşimi de rüyamda gördüm, kardeşimde gerçek hayatta bekardır. ben rüyamda kendimi ve aynı zamanda kardeşimi hamile gördüm , ikimizde rüyamızda bekarız ben 6 aylık kardeşim ise 4 aylık hamile ama sevgilimizde yok, kimden hamile kaldığımızı bilmiyoruz, sürekli ailemizden saklamaya çalışıyoruz, gerçek gibiydi, bu rüya ne anlama geliyor acaba bana yardımcı olur musunuz. ben bundan yıllar öncede yine kendimi 9 aylık hamile gördüm ,hamile iken araba kullanıyordum ve bir anda kaza yapıyordum bunun hakkında da bilgi verebilir misiniz.

Annem hamile şu anda, rüyamda kardeşimi annem yerine ben taşiyacak oluyordum, karnim agriyordu bir ara doktora gidicek oluyorduk ve uyandim ne anlama geliyor acaba

rüyamda kendi eski kaymakamımla evleniyorum.ona iş yerinde yapılan haksızlığı anlatıp dertleşiyorum.kendi makamında calışanların güvenilir olmadığinı söylüyorum.ve bazılarının yerlerini deyiştiriyor.onon göysünde ağlıyorum.beni sakinleştiriyor.elimi tutarak yürüyoruz.sonra kendine ait loşmandayım kendisine eski takım elbiselerini getirtdiyi calısan la birlikte gimesini söylüyoruz.fakat yanında iki tane bayan sanki kendi eşiymiş gibi lafa karışıp bu eski takım elbiselerimi giyceksiniz diye laf sokuyu bende dayanamayıp nolmuş siz gidip eşlerinizin dolaplarındaki kıyafetlerle ılgilenin diyorum.sonra konutu üst katında müdürün bahcedeki levabodan cıktıgını ve kapıyı işten ayrılan bir mesai arkadaşın aştığını görüyorum.kaymakamlığın koridorunda hamila bir bayan görüyorum.ve ona dikkat et diyorum.makamda yeni calışan askerlik şubesinden biri gelmiş artık o çalışıyor

Ben rüyamda annemin hamile olduğunu gördüm ve ultrasonda bebeğe bakılırken bebegi kendi karnimda hissettim. Ayaklarıyla karnima baskı yapıyordu ve canım aciyordu ama mutlu ve huzurlu hissediyordum bebeğin karnima baskı yapan ayaklarına dokunurken. Bu ne demek olabilir yardımcı olabilir misiniz?

Merhaba, 23 yasindayim 1 aydir calismiyorum sevgilimden yeni ayrildim borcum ve sıkıntılarım var. Ruyamda 4 4,5 aylik hamile oldugumu kiz bebegi bekledigimi gordum kimden oldugunu bilmiyordum ve ailem normal karsiliyordu bana hassas davraniyolardi hamile oldugum icin o kadar gercekciydi ki elimi karnima tuttugumda bebegin kalp sesini duyabiliyordum hamilelik ve evlilik istegi olan biri degildim ama uyandigimda karnima dokundum ve cok uzuldum cunku cok gercekci bir duyguydu ilk defa bu kada hissedebildim cevaplarsaniz cok sevinirim tesekkurler :)

Ayşe merhaba, gördüğün rüya net bir şekilde önemsiz bazı konular üzerinde gereğinden fazla kafa yorduğunu ve bu yüzden senin için daha önemli bazı konulara yeterli zaman ayırmadığını belirtmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir