Kategoriler
İlginç Rüyalar

Rüyada Hapis Olmak

Rüyada hapis olmak neye işarettir?

Geçenlerde görüp şimdi hatırladığım bir rüyamı paylaşmak istiyorum, rüyamda hapis olmuştum. Bilmediğim bir şehirde geziyordum ve etrafta kimse yoktu, sonra kendi kendime “Bu bir rüya, dilediğimi yapabilirim” dedim ve zihin gücüyle uçmaya başladım, boş yollarda uçtum. Sonra üniversitedeydim(şuan lise sondayım) yeni kazanmıştım ve birlikte büyüyüp-okuduğum arkadaşımla yine aynı sınıfta olduğumu görünce çok sevindim. Beni gay biriyle tanıştırdı, mutluluk hissettim.

Sonra çıktım ve okul hapishane oldu, orada bir hapis idim. Çıkış yasaktı ve kaçmak istiyordum. Bir sınıfa girdim, ders vardı ve hoca beni görmezden geldi geçip oturdum. Müdür beni aramaya geldi, korkuyla bir anda tavana yükseldim, hoca beni saklamak için çabaladı ve sakladı, müdür çıktı ardından çıktım ve beni görmesini sağladım. Demir parmaklıklar vardı, kaçmayı başardım ve annemleydim artık. Tatildeydik. Çocukluk (4-5 yaş) arkadaşım oradaydı. Giysi çaldım bir yerden ve bir tuhafiyeye girdik, oradan bir şey çalamadım ama niyetlendim. Anlam veremedim bu rüyaya açıkcası.

Rüyada hapis olmak nasıl yorumlanır?

Rüyanızda uçtuğunu görmeniz, bu bilinçli rüyalar kategorisi olarak bilincin açık, belirgin yani anlaşılması ve yorumu belli rüyalar grubuna girer. Bu belirgin rüyaları gören insanlar çoğunlukla o anda rüyada olduklarını, yani rüya gördüklerinin farkındadırlar. Rüyada uçan rüya sahibi bir çok kimse rüya anında kendilerinin aşırı bir hız yaptığını, büyük bir zevk aldıklarını ve tüm dünyaya emreden bir hükümdar gibi kendilerinin egemen bir yetkiye sahip olduklarını kolayca tasfir ederler.

Rüyada hapis olmak uğursuzluk ve mutsuzluk anlamına gelir. Rüyada hapse girdiğini görmek yaşanılan bir uğursuzluk sebebiyle hem kendisinin hem ailesinin zor durumda kaldığını, bu durumun aileyi mutsuz ettiğini simgelerken, hayatının manevi yönünü güçlendirmek ve dua ile bu uğursuzluğu yenip yeniden mutlu günlere döneceğine yorumlanır. Rüyada suçsuz yere hapis yattığını görmek çevrenizdeki arkadaşlarınıza dikkat etmek ve onlardan beklemediğiniz bir davranış görmeye her zaman hazır ve tedbirli olmak, herkese güvenmemek gerektiğine rivayet edilir.

Rüyada hapisten çıkmak rüyayı gören kişinin içinde bulunduğu maddi sıkıntılarda yakında kurtulacağını müjdeler. Sıkıntılardan uzaklaşıp, eski mutlu ve huzurlu günlere kavuşacağına delalet eder. Bu rüya aynı zamanda içinde bulunduğu yalnızlık ya da reddedilmişlik duygusundan kurtulmasına sebep olacak sevindirici bir haber almayı da haber verebilir. Sonuç olarak hayırlı bir rüyadır.

Rüyada bir yakınını hapis görmek bir yakınınız hakkında sıkıntılı, üzüntülü bir haber almak olarak yorumlanır.

“Rüyada Hapis Olmak” için 2 yanıt

Rüyada ağabeyin hapis olduğunu görmek
Rüyamda ağabeyimi hapsa atmak için birkaç adam geliyor. Ben şok oluyorum ve “hayır olamaz” diyerek ağlamaya başlıyorum. Çok üzgünüm, ağabeyim de olayın şokunda. Bu arada bir kaç akrabalarımız eve geliyor ben de sinirleniyorum böyle bir durumda geldikleri için. Onlar da gayet mutlu, ağabeyime hediye veriyorlar. Meğer duymuşlar hapiste kullanması için hediye almışlar. Gelen misafirlerden birini de sonra namaz kılıyor görüyorum ve uyanıyorum. Yorumunuzu bekliyorum.Sevgiler. 29, Kadın, Evli, Çalışıyor, Endişeli

Kül Kedisi merhaba, gördüğün rüya ağabeyin hakkında bazı endişeler taşıdığını ya da onun hakkında can sıkıcı bir haber alacağını temsil edebilir. Ancak bunun etkisinin hemen geçeceğini anlatmaktadır, çünkü rüyada ağladığını görmek, ağlamak rahatlama işaretidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir