Kategoriler
Kişisel Rüyalar

Rüyada Hapishanede Ceza Çekmek

Rüyada hapishanede ceza çekmek neye işarettir?

İyi günler. 22 yaşında, bekar, üniversite öğrencisiyim. Yaklaşık 1 ay önce ayrıldığım bir kız arkadaşım var önce bununla ilgili bilgi vereyim. İkimizde yaşadığımız şehirden farklı bir şehirde üniversite kazanıp 1 sene önce sınıfta tanıştık. Ve fark ettik ki biz doğduğumuzdan beri komşuyuz, hatta abileri benim arkadaşlarım. Bunu fark etmemizle beraber arkadaş olarak çok yakınlaştık ve birbirimize kardeşim diyerek hitap ediyorduk. Ancak bir süre sonra aramızda fiziki ufak yakınlaşmalar oldu ve o bu yakınlaşmalar sırasında sevgili olmak istedi, bense reddettim. Geçen sene yaz tatiline kadar bu devam etti ve yaz tatilinde anlaşarak birbirimizi unutmak adına neredeyse hiç görüşmedik. Lakin bu sene başında tekrar okula gelince özellikle o duygusal olarak benden kopamamıştı, bense bu sırada onun yakın bir arkadaşıyla ilgilendiğimi ve onunla konuşmayı düşündüğümü söyledim. Bunu ona söyledikten bir süre sonra o da bana benim tanımadığım başka bir çocukla görüştüğünü söyledi. Ben bu haberi alır almaz adeta yıkıldım. O ana kadar ben yalnızca fiziksel olarak ona ilgi duyduğumu gerçek sevgi manasında yalnızca arkadaşım olarak gördüğümü düşünüyoRdum zira. Bunun üstüne acıya dayanamayıp onunla konuştum ve onu sevdiğimi söyledim, o da bana “ben onu sevmiyorum” diye başkasıyla konuştuğunu söyledi ve böylece biz yaklaşık 5 ay evvel sevgili olduk.

Ancak bu sevgililik süresince ben tam anlamıyla onu sevdiğime hiç emin olamadım ve o da bunun farkındaydı. Ben de onunla ayrılmamızın daha iyi olacağını düşünerek saçma davranışlar sergiledim, bunun sonucunda da 1 ay önce benim onu hiçbir zaman sevmeyeceğimi anladığını söyleyerek benden ayrıldı. Ayrıldığımızdan beri 1 ay içerisinde benim sıkıntılarım şunlar oldu: yurtta 2 oda arkadaşım var aynı zamanda sınıf arkadaşım olan; bu 2 arkadaşım dışında kimsem kalmadı, sevgilim ve onun arkadaşları gidince yalnız kaldık. Benim ayrıldığım kız arkadaşımla ilgili sıkıntılarımsa şunlar oldu: beraber not çıkarıyorduk fakat ayrılınca o tek başına kaldı derslerinin kötü sonuçlanma ihtimaline ilişkin vicdan azabım var. Aynı zamanda beni hala sevdiğini bildiğim için acı çektiğini biliyorum bunun vicdan azabı. Geçen hafta onu 1 kere bir cafede gördüm beni görünce kötü oldu ve arkadaşları onu evine bıraktı, bu da vicdan azabımı katladı. Ve dün. Dün akşam beni engellemişte olsa her gün yaptığım gibi insagram profiline girdim, profil fotosuna ve fotoğraf sayısına bakmak için, gördüm ki profil fotoğrafını değiştirmiş. Yeni fotoğrafını görünce nedense çok ama çok kötü oldum. Ve onu yarın bir gün bir cafede başka birileriyle özellikle erkeklerle görebileceğimi düşünerek uykuya daldım. Ve rüya.

Daha öncede gördüğüm bir şekilde hapishane tarzı bir yer, saçma bir ortam, kendimize elektrik veriyoruz çünkü cezamız bu. 5 6 kişilik odalar var. Benim odam full erkek. Yan odalardan birinde eski kız arkadaşımın olduğunu biliyorum veya hatırlıyorum ve oraya gidiyorum. Onun odasında ise 4 5 kız ve 1 tane erkek var. Odasında erkek olması beni rahatsız ediyor ve onu kendi odama almayı düşünüyorum ama bu seferde benim bir kızla aynı odada olmam abes olacağı için arkadaşlarıma bunu nasıl söyleyeceğimi düşünüyorum. Bu sırada kız arkadaşımı odada tek başına buluyorum ve onu dövmeye başlıyorum üstelik onu kaldırıp duvara filan vurarak öldüresiye dövüyorum kısaca, döverken pişman da oluyorum aslında. Dövmeyi bıraktığım anda ise karnını görüyorum şişmiş halde ve hatırlıyorum mu diyeyim aklıma geliyor mu diyeyim fark ediyorum ki o benden hamile ve doğuma 2 ay var. Bunun ardından düşünmeye başlıyorum bunu babamlara nasıl söyleyeceğim de hemen evleneceğim diye. Detaylara gelirsek bebeğin cinsiyetini bilmiyorum, eski sevgilimle hiç konuşmadık. Uyandıktan şu ana kadarsa onu çok özlüyorum ve gözüm gün boyu dışarıda onu aradı özellikle onun başka biriyle olma ihtimali beni çok ama çok kötü yapıyor.

Çok fazla tabir araştırdım ve eski sevgiliyi hamile görmenin onun yeni bir ilişkiye başlayacağını söyleyenler var, eski sevgiliyi dövmenin makam mevki artışı olduğunu söyleyenler var. Yine bazı tabirlerde bunun benim başıma kötü sonuçlar doğuracak bir kaza getiteceğini söyleyenler var ama bu tabirler kopuk kopuk. Çünkü eski sevgilinin hamile olması bir tabir, eski sevgiliyi dövmek ayrı bir tabir vs. Benden hamile olan eski sevgiliyi dövmekle ilgili bir tabire ulaşamadım. Yorumunuzu heyecan ve merakla bekliyorum lütfen yardımcı olun.

Rüyada hapishanede ceza çekmek yorumu

Osman merhaba, böylesine detaylı bilgi verdiğin için çok teşekkür ediyorum. Ben de sana elimden gelen yardımı yapıp, rüyanı açıklamaya çalışacağım. Önce sağlıklı bir rüya yorumunun püf noktasını anlatayım. Değerli bir rüyanın bir ana unsuru olur ve diğer unsurlar bu ana unsuru açıklanmasını sağlar, önemli olan bunu iyi tespit etmektedir. Aksi halde senin de yazdığın gibi rüyadaki her olaydan ayrı ayrı anlam çıkarmaya çalışmak boşa harcanan zaman demektir.

Senin rüyanın ana unsuru eski sevgili ve dolayısıyla şu anda yaşadığın pişmanlık, vicdan azabı, iç hesaplaşma ve kendini cezalandırma konularıdır. Lütfen rüyada eski sevgiliyi görmek sayfasını oku. Önemli unsurların önce anlamlarına bakalım.

Rüyada olayın geçtiği hapishane gibi yer aslında senin gerçek yaşamında bir takım hatalı işler yaptığını ve bunların korku, endişe, sıkıntısını yaşadığını ifade etmektedir, bakınız rüyada hapishane görmek tabiri.

Kendinize elektrik vererek kendini cezalandırmanız bir şeye pişman olduğunuzu simgelemektedir çünkü rüyada kendini cezalandırmak rüyayı gören kişinin yaptığı bir şeyden büyük bir pişmanlık duyduğuna delalet eder. Cezanı elektrikle vermeniz sadece senaryoyu güçlendirme etkisi yapmaktadır.

Rüyada eski sevgiliyi dövmek gerçek yaşamınızda yaşadığınız onca acıya ve tecrübeye karşılık bunlardan hala bir ders almayı öğrenmediğinizi, öfke kontrolü hakkında bir ilerleme sağlamadığını, karşılıklı konuşarak çözülebilecek kimi sorunları dahi büyütmek gibi kötü bir huyunuz olduğunu simgeler. Bu rüyanın daha derin çözümlemesi ise her zaman için bir karara varmadan önce bir kez daha düşünmek ve son söylenecek sözü başta söylememek gerektiğine yorumlanır. (Eski sevgiliyi görmek sayfasından alınmıştır)

Rüyada eski sevgiliyi hamile görmek aslında sizin şu anda içinde bulunduğunuz ruh hali hakkında bilgi verir, yakın zamanda olacaklara ışık tutar ve reel hayatınızda atacağınız adımlar, yeni başlangıç, yeni ilişki ya da yeni yatırım konusunda bir kez daha düşünmek, her şeyi iyi hesaplayıp ondan sonra başlamak gerektiğine yorumlanır. Bu rüyanın derin çözümlemesi ise tecrübelerden yararlanmak gerektiğine işaret eder.

Sonuç olarak yaşadığın pişmanlıklar ruh sağlığını olumsuz etkileyecek derecede büyük. Günlük yaşamında yeniden huzurlu günlere dönmek için bu durumla yüzleşmek ve çözüm yolu bulman gerekmektedir. Ya gidip onunla barışacaksın ya da onu unutacaksın. Aksi halde bu durum kötüye gider.

“Rüyada Hapishanede Ceza Çekmek” için bir yanıt

Sevgili arkadaşlarım, rüyanızda hapishane gördüyseniz yada rüyada eski sevgilini görmek, rüyada ceza çekmek, birini dövmek hakkında rüyanız varsa o rüyayı ve rüyada sonra olan olayları lütfen yazın ve diğer arkadaşlarla paylaşın. Bu sayede bir rüyanın neye işaret ettiği hakkında daha fazla bilgi toplayabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir