Kategoriler
Yiyecek Rüyaları

Rüyada Hardal Görmek

Rüyada hardal görmek neye çıkar?

Rüyamda tezgahın üzerinde içi yemek dolu bir tencere var ancak elimdeki elimdeki hardal kavanozu tencereye düşüyor, tüm hardal yemeğe karışıyor, tenceredeki yemek yenmez hale geliyor, bunları bir fakire veriyorum. 23, Kadın, bekar, öğrenci.

Rüyada hardal görmek yorumu

Rüyada tencere görülmesi genel olarak ev hali, geçim, rızk konularında bilgi verir, dolu veya boş olması ve malzemesine göre anlam taşır. Burada tencerede yemek olması mesajın ailenin geçimi hakkında mesaj vermektedir.

Rüyada hardal görmek pek makbul değildir. Rüyada hardal yemek zehirlenmeye, kötülükle karşılaşmaya ve ızdırap verici bir şey yaşamaya rivayet edilir. Hardal Brassicaceae familyasından tohumları baharat olarak kullanılan sarı çiçekli otsu bir bitkidir. On kadar farklı türü olmasına karşın üç ana türü genelde baharat olarak bilinir ve kullanılır. Bunlar: Beyaz, siyah ve kırmızı hardaldır. Kırmızı hardal Hint hardalı olarak da adlandırılır.

Rüyada hardal tohumu görmek fakirlik, üzüntüye yorumlanır hastalık habercisi olabilir. Bu rüyayı görmek pek makbul değildir. Düşmanlığa ve musibete de işaret eder. Hardal tohumu nedir Siyah hardalotu ya da beyaz hardalotu bitkilerinin tohumları ya da bu tohumların öğütülmüş hali baharat olarak kullanılır. Keskin ve yakıcı bir tadı vardır. Sos olarak ve soslara sarımsı renk vermek için zerdeçal ile birlikte kullanılır. Bütün haldeki hardal tohumları turşu salamurada, et ve deniz ürünleri pişirmede kullanılabilir. Lahana turşusu ve yağlı salamuraları tatlandırmak için kullanılır. Hindistan’da tereyağ ile kızartılıp patlatılan tohumlar hoş kokuları ile garnitürlerde veya çeşni olarak yemeklerde kullanılır. Toz hardal da içeceklere ve fırında yapılan kimi yemeklere katılır.

Hardalın tencereye dökülerek yemeği bozması iyi bir rüya olmayıp ailenin geçiminde bazı zorluklar yaşanabileceğini belki de sizin daha tutumlu olmanız gerektiğini işaret etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir