Kategoriler
Hayvanlar

Rüyada Has Kefal Görmek

Rüyada has kefal neye delalettir?

Rüyada has kefal balığı görmekRüyada has kefal görmek kişinin ruh halini özetler ve yaşadığınız yoğun duygular nedeniyle adeta sarhoş gibi dolaştığınızı ve derhal uyanmanız gerektiğini işaret eder. Hayatta sizi memnun ve mutlu eden şeyleri ölçüsünde yaşamalısınız mesajı verir

Has kefal nedir?

Has kefal / Dubar (Mugil cephalus), Mugilidae familyasından bütün tropik ve ılıman denizlerde yaygın olan bir kefal türü.

Fiziksel özellikleri: Ortalama 30-50, en çok 75 cm boyda olabilir. Kafası yassı, vücudu dolgundur ve iki adet üçgen şekilli sırt yüzgeçleri vardır. Sırtı koyu gri ile yeşilimsi bir renk arası değişir. Karın kısmı gümüş beyazıdır.

Yaşam şekli: Bütün kefaller gibi ürkek ve çevik bir balıktır. Açık denizle sahiller arasında gidip gelir. Bazen beslenmek için sürüler halinde acı sulara, lagünlere, hatta kilometrelerce nehirlerin içine girerler. Deniz dibi bitkileri ve yumuşakçalarla beslenir.

Yaz aylarında üreyip 150 bin – 1 milyon yumurta verir. Beyaz etinin lezzeti ve mumlanarak pazarlanan “havyar” yumurtasıyla ekonomik değeri çok yüksektir. Kaynak: Vikipedi

“Rüyada Has Kefal Görmek” için 3 yanıt

Selam Aleyküm. Rüyamda bir kepce kuyu kazıyor kazdığı yer tamamen kayalık resmen kayayı oymuş 5-6 metre ben kuyuya iniyorum kuyudan küçük bir taş alıyorum sağ elimle taşı alır almaz çok küçükte olsa ordan su çıktığı görünüyor. Yine aynı gece bu rüyanın ardından dizime kadar gelen temiz su içinden elimle kefal balığına benzeyen (kılıçbalığı) büyüklügünde 3 adet balığı elimle yakalıyorum en son elimde olan balığın solungaçları dikkatimi çekiyor pespembe elimdeki balığa bakarken fıstık yeşili gibi çok büyük bir balık ( bu balık sanki deniz aslanı ya da fok balığı gibi yürüyor-sürünüyor) bana bakarak gülümsüyor ve hareket ederek ilerliyor. 36, Erkek, evli, güvenlik.

Ulaş selam, gördüğün rüya çevrendeki tehlikeler ve kötülüğünü isteyen kişilere karşı dikkatli olduğun sürece önünü açık, geleceğinin aydınlık olduğunu temsil ederken hayatın boyunca şansının ve kısmetinin açık olacağını anlatmaktadır. ( son not: rüyanıza göre hayatta çok fazla dikkat çeken, kıskanılan ve üzerinde göz olan birisiniz, doğru mu?)

Dilimize sağlık. Bir kaç arkadaş için öyle. Rüyamda balıkları da yorumlarsaniz sevinirim özellikle yürüyen yeşil balık teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir