Kategoriler
Dini Rüyalar

Rüyada Hassib Görmek

Rüyada Hassib görmek neye delalet eder?

Merhabalar. Ben 22 yaşında bekar şu anda kriz dolayısıyla çalışmayan bir erkeğim. Şu an yatağımdan fırladım, gördüğüm rüyaya çok takıldım ve size yazmak istedim.

Rüyamda; odamda uzanmışım, üstümde yorgan örtülü ama uyanığım. Benim odamla oturma odası yan yanaymış ve arada kapı birde pencere varmış. Yani karşıdan karşıya konuşabiliyor muşuz evdekilerle. Arada pencere olduğu için ses rahat gidiyormuş içeridekilere. Ama camda perde var. Annemle konuşuyorum o an, annem diyor ki ‘Hani hassib diye bir şey varmış ya dere kenarlarında insanların ayağına basıp yakıyormuş. İşte o yine başlamış. ‘ diyor anne, bana karşıdan karşıya.

Ben onunla konuşurken bulunduğum odadaki beyaz sandalye bir ileri bir geri geliyor, kendi kendine. Sandalyenin üzerinde benim hırkam asılı. Hırkanın şapka bölümü kendi kendine kalkıyor. Sanki insan varda etrafa göz atıyor gibi resmen. Ben o sandalyeyi görünce şok oluyorum o an. Anneme bağırıyorum ama sesim çıkmıyor, fısıltı şeklinde çıkıyor sesim. İşte tam o anda tedirginlikle uyandım. Ve hemen sitenize girip yazmak istedim.

Nedir bu acaba yorumlarsanız sevinirim. Yoksa hep aklımda takılı kalacak böyle. Şimdiden teşekkürler ve iyi çalışmalar. Rüya unsurları yaratık, odada uzanmak, yorgan örtüsü, oturma odası, varlık, dere kenarı, beyaz sandalye, asılı hırka, anneye bağırmak, sesi çıkmamak, fısıldamak.

Rüyada Hassib görmek neye yorulur?

Hassib kelimesi, İslam’da bir kavram olan ve Kur’an’da geçen Allah’ın 99 adından biridir.
Hasîb Arapçada, herkesin yaptıklarını tâkdir edip bütün ayrıntılarıyla bilen ve her insana yaptıklarının karşılığını veren anlamına gelir.

Allah’ın bu adı şu Kur’an âyetlerinde geçmektedir:
(33:39): “(Allah) Herkesin yaptıklarını tâkdir eden, yapılanları bütün ayrıntılarıyla bilip her insanı hesâba çekerek yaptığının karşılığını verendir.”

Yukarıda verilen bilgilere göre rüyada geçen isim Allah’ın 99 adından biridir ve çok derin anlamlar taşımaktadır. Rüyanız size çok önemli mesajlar vermektedir. Tüm yaptıklarınızın hatta aklınızdan geçenlerin dahi bilindiğini anlatmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir