Rüyada Hasta Görmek

Rüyada hastalık görmek neye delalettir?

Rüyamda ablamla konuşuyordum, gülüyordum sonra bir anda ağır hasta olduğunu duydum ama kendisini görmedim. Tanıdığım ve tanımadığım bir kaç kişi çok ağladığım ve üzüldüğüm için ağlıyorlardı. Gerçekten bu hafta sonu veya haftaya ablamı ziyaret etmek istiyordum, uykumda bu aklıma geldi ve bu hafta sonu gitmem gerek dedim içimden. Sonra ağlayarak uyandım. Rüyamı yorumlarsanız çok sevinirim.

Rüyada hasta görmek yorumu

Rüyada hasta görmek, rüyada hastalık haberi almak sağlıkla ilgili bir haber demektir. Bir yakınınızın sağlık haberini alacaksınız anlamına gelir. Hasta olmak, rüyada hasta olduğunu görmek rüyayı gören hasta ise sağlığına kavuşacağına, hasta değil ise sağlıklı yaşamaya devam edeceğini işaret eder. Böyle bir rüya, rüyayı gören kişinin sağlığının iyi olacağını anlatır. Hasta kıyafeti görmek veya hastanelerde hastaların giydiği elbiseden giymiş olduğunu görmek rüyayı gören kişinin şansına gereğinden fazla güvendiğini, işini bu kadar kadere bırakmayıp hayatının kontrolünü eline alması gerektiğine işaret eder.

Hasta birini sağlıklı görmek görülen kişini iyi haberlerini almaya delalet eder. Rüyada yatalak hasta birini görmek rüyayı gören kişinin hayatında büyük bir iş yapmaya niyetlendiğini ve büyük bir projeye adım atacağını ancak büyük başarılara veya zenginlik elde etmek için bunların bu kadar risk alıp almaya değip değmeyeceğini yeniden gözden geçirip, sağlığının kıymetini bilmek gerektiğini temsil eder.

Rüyada hasta ziyareti yaşamınızda bir denge aradığınızı gösterir bu rüya yanı zamanda geçmişte yaptığınız bir yanlışı düzeltme arayışınızı ya da hatanızdan kaynaklanan sıkıntıyı telafi etme çabanızı gösterebilir. Bir hastayı ziyaret ettiğini görmek aynı zamanda sevgi, hoşgörü, mutluluk sembolüdür ve kişinin bu duygulardan yoksun kalamaması gerektiğini anlatır. Hasta olarak yatakta yattığını görmek yakın bir zamanda bir seyahate çıkılacağını belirtir.

Rüyada hasta olduğunuzu gördüyseniz, geçici bir hastalığa yakalanabilir, Yakın bir akrabanızla tartışabilirsiniz. Ani kararlar almamaya özen gösterin manası taşır. Rüyada Hasta olup kısa zamanda iyilestiğini görmek hasta ise iyilesir. Rüyada hastalığı geçip hemen evinden dışarıya çıktığını gören vefat eder. Rüyada tanıdığı bir kişiyi hasta görmek, rüya sahibi için hayırlı degildir. Rüyada başının ağrıdığını görmek, çok günahkar olduğuna işarettir, Rüyada gözlerinin hasta olduğunu veya gözlerine ilaç damlattiğını görmek, hayra ve iyilige işarettir, Rüyada kulaginda ağrı olduğunu görmek, zarara ugrayacagına işarettir.

Rüyada dilinde ağrı olduğunu görmek, yalan söyleyerek günaha girecegine işarettir, Ruyada dişinin ağrıdığını görmek, kötü bir haberle karşılasacağına işarettir, Ruyada yanlarında ağrı olduğunu görmek, gönül kırıklığına delalet eder. Ruyada hastalık görmek fesada delalet eder. Bazi tabircilere göre rüyada hastalığınin uzadığını gören, kıyamet gününde Allahu Teala (C. C. ) Hazretleri’ne fena bir halde kavusur, Ruyada zayıf olan bir kimsenin rüyada kendisini sismanlamis görmesi hayra delalet eder. Ruyada Bir yerinin sistiğını görmek musibettir. Ruyada Baş ağrısi çektiğını görmek çok günah isledigine, itibar ve söhretinin noksanlığına, gözlerindeki hastalık ise rızkta noksanliga ve kedere delalet eder. Ruyada Kulağında ağrı duyan zarara ugrar. Bir başka rivayete görede Rüyada görülen hastalık ayrılığa işaret eder.

Ruyada kendisinin hasta olduğunu görmek, o sene içinde o kimsenin vücudu sihhatli, dindarlığı ise zayıflar. Ruyada rüyada hanımının hasta olduğunu görmek, o kimsenin hanımının vücudunun sıhhatte ve dininin noksan olmasına işaret eder. Ruyada Atesli hastalıklar devlet baskanı tarafından gelecek üzüntüye, gücünün yetmiyecegi nafakaya, Ruyada muhtelif hastalıklar, azaba ve ibadetlerde tembellik etmeye işaret eder. Ruyada Hasta olan çocuğun sifa bulması, onun sağlığa kavuşacağını gösterir. Bazı tabirciler, rüyada hasta olduğunu gören kimse, düsmanını kahreder. Güzel bir şekilde yasar ve büyük bir mala erisir, ömrü uzun ve sevince işarettir, dediler. Sıkıntı içerisinde olan bir kimse hasta olduğunu görse, sıkıntıdan kurtarır. Diger kimseler için issizlige, zenginler için de ihtiyaca işaret eder.

Yolculuk halinde bulunan hasta kimse, ihtiyaçlı ve sehvetli olduğunu görse, arzu ettiği şey güçlesir. Bir kimse rüyada tanıdıgı bir kimsenin hasta olduğunu görse, o kimse hastalanır. Tanımadığı bir kimsenin hasta olduğunu görse, rüyayı gören hastalanır ve mal elde eder. hastalık, tevbe, dua, niyaz ve ask hastalığıdır. hastalık ask olarak yorumlanmıstır. Bazı tabirciler, hasta olduğunu gören kimse sıhhat bulur. Bir kimse rüyada iki oglunun da hasta olduğunu görse, o kimsenin gözleri hastalanır. Baska birisiyle düsmanlığı olan bir kimse kendisinin hasta olduğunu görse, düsmanı kendisine galip gelir. Rüyada babaşının hasta olduğunu gören kimsenin, başı ağrır.

Bir kimse devlet baskanının hastalığıni görse, dininin bozulduguna işaret eder, eğer böyle olmazsa, o sene içerisinde ölür. Devlet baskanının hastalığı, düsünce eksikligine veya maglup olmasına delildir.
Alimlerin hastalığı dince zayıflıktır. Ögretmen ve hastalığı çocukların ondan aynımasıdır. Küçük çocugun hastalığı, üzüntüye ve anne babası için de keder ve sıkıntıya işaret eder. Ölmesi arzu edilen kimsenin hastalığı üzüntü ve kederden kurtulmaktir. Halka görülen salgin hastalık, kıtlık, pahalılık ve geçimlerin durgunluguna, işaret eder. Birisine rüyada bir adamin hastalığından sikayet edilmesi o kimseye o adam tarafından yönelecek üzüntü ve sıkıntıya işaret eder.

9 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir