Kategoriler
Sevgili Rüyaları

Rüyada Bir Şeyi Hatırlamak

Rüyada bir şeyi hatırlamak ne demektir?

Rüyamda eski sevgilim karşıma çıkıyor ve gezmeye başlıyoruz. Beni eskiden buluştuğumuz parka getiriyor ve “eskiden buraya gelirdik, şurada otururduk, hatırlıyor musun” diye soruyor. Bende içimden unutmamış hala diye düşünerek “elbette hatırlıyorum” diyorum. Park yeşillik içinde ve çardaklarla dolu. Biraz konuşup barışıyoruz ama içimden kendime kızıyorum “niye hesap sormadan barıştın” diye. Bu ne anlama geliyor açıklayabilirseniz çok mutlu olurum.

Rüyada bir şeyi hatırlamak tabiri

Rüyada eski sevgiliyle karşılaşmak rüya sahibi insan için gerçek yaşamda karşı cins ile tanışmak, iletişim konularında problemler yaşadığınızı ya da şu anki ilişkinizde kimi sorunlar yaşadığını simgeler. Bu uyarıcı bir rüya olarak kabul edilmektedir ve değerini bilip, ona önem vermek gerekmektedir. Rüyada eski sevdiğiyle karşılaşmak aynı zamanda mevcut durum ve yaşadığınız koşulda bir dengesizliği ve kaosu işaret edebilir, mevcut durumdan kaçma arzunuzu gösterebilir. Ufkunuzu genişletmek veya maneviyat konusunda yeni bir yaşam tarzı denemeniz gerektiğini önerebilir.

Rüyada eski sevgiliyle konuşmak, rüyayı gören kişinin gerçek yaşantısında iletişim sıkıntıları çektiğini, kendini ifade etmekte zorlandığını temsil eder. Rüyada onunla konuştuğunu görmek, uyanık durumda iken “İnsanlar beni neden anlamıyor” diye düşünmekten ziyade, ben “kendimi neden doğru anlatamıyorum” şeklinde kendini sorgulamak gerektiğini anlatır. Sonuç olarak bu bir haberleşme sorunudur ve iş çevresi, okul çevresi, aile yaşantısı gibi hayatın her alanını ilgilendirir.

Rüyada hatırlamak gerçek yaşamında unuttuğu bir şeyi hatırladığını görmek yaşamın temel ihtiyaçları konusunda pasif kaldığınızı, kendinizin ve ailenizin temel ihtiyaçlarını karşılamakta yetersiz olduğunuzu işaret eder.

“Rüyada Bir Şeyi Hatırlamak” için 2 yanıt

Rüyamda en yakın arkadaşım beni hatırlamıyordu, ben çok korkuyordum üzülüyordum, ona kendimi hatırlatmaya çalışıyordum ancak beni hatırlamıyordu. Başka arkadaşlar buluyordu ve anılarımızı tamamen unutuyordu. 16, Kadın, bekar, öğrenci.

Gördüğünüz rüya arkadaş çevreniz ve aynı zamanda sizin bazı nedenlerle büyük bir baskı altında olduğunuzu göstermekte, omuzlarınızdaki yükün sizi ezdiğini anlatmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir