Rüyada Hayvanat Bahçesi Görmek

Rüyada hayvanat bahçesi görmek neye çıkar?

Selamlar. Aşağıdaki rüyamın yorumu benim için çok önemlidir. Yorumlarsanız sevinirim.

Rüyamda İsveç’te bol çimen ve benzeri yeşilliklerin arasında, park gibi bir yerde geziyordum ve 3 ayrı yerde 3 adet hayvanat bahçesi gördüm. Bu 3 adet hayvanat bahçesinin her birinin önünde sırasıyla çiftlerden oluşan insanlar halinde sıra oluşmuştu, öyle korkunç bir kalabalık ki, sıralar hayvanat bahçelerinin kapılarından dışarı taşıyordu. Hayvanat bahçesinin ilk iki tanesine sırasıyla uğradım fakat kalabalıktan dolayı içeriye giremedim. Ancak şunu fark etmiştim ki, hayvanat bahçelerinin içerisinde kadın veya erkek 2-3 adet yetkili vardı ve sırası geleni ismiyle çağırıp içeriye davet ediyorlardı.

Üçüncü adet hayvanat bahçesine gittiğimde benim de adım ve soyadımı haykırarak söyleyen bir kadın yetkili olmuştu. Ancak yine de sıra bekleyenlerin kalabalıklarından dolayı içeriye girememiştim. Ancak adım soyadım söylendiğinden dolayı bu hayvanat bahçesinin kapısındaki kuyrukta bekleme kararı aldım. (ilginç olan bir şey vardı o da hayvanat bahçesi olmasına ve kapısının hayvanat bahçesi kapısını andırmasına rağmen bu hayvanat bahçelerine insan dışında bir varlık girmiyordu, bahçelerin içinde hayvan yoktu, yalnızca polis karakolunu andıran kahverengi taş yapıtı binalar vardı.)

Derken orada ismim çağırılmasına rağmen kuyrukta sıramın gelmesini bekledim, ama sıra bir türlü bana gelmiyordu ve öğle saatleri olduğundan dolayı kızgın güneş altında beklemek beni hem terletmiş hem de yormuştu. Kuyrukta sıramı beklerken sırada bekleyen bir kişiye “Pardon, içeride neler oluyor?” gibi bir soru sormuştum. O da bana cevaben “Nobel ödülü veriyorlar” dedi. Az daha bekledim ve sıcağa ve yorgunluğa dayanamayıp yere yığıldım. Gözlerimi açtığımda hastahanedeydim. Hasta yatağında yatıyordum ve baş ucumda ablamı beni beklerken gördüm. Gözlerimi açtığıma sevinmiş gibi bana baktı. Onu görür görmez doğruldum, ve ona aynen şu soruyu sordum “Ne oldu? Nobel ödülünü kim kazandı?”. Bunu sorarken heyecan, telaş ve endişe içindeydim. Ablam yanıt verdi: “Sen kazandın” dedi. Bunu söyler söylemez sevinçten “Ne? Ben mi?” diye haykırdım, haykırır haykırmaz tekrar bayıldım. Bayılır bayılmaz rüya sona erdi, uyandım.

Bu rüya hakkında ilginç bir gerçek vardı o da görüntülerin net ve rüyanın her detayı hatırlanır bir biçimdeydi. Lütfen yorumlayınız, anlamı benim için önemli.
Saygılar. Mustafa
24, Erkek, Bekar, Öğrenci

Rüyada hayvanat bahçesi görmek neye yorumlanır?

Sevgili Kardeşim Mustafa,

Öncelikle seni böylesine güzel bir mesaj yazdığın için canı gönülden tebrik ediyor. Bu güne kadar elimden geçen on binlerce rüya arasında editleme gereksinimi göstermeyen birkaç rüyadan birini göndermişsin. Böyle düzenli olduğun sürece belki kısa vadede bunun sıkıntısın çekersin ama uzun vadede hep kazanacağına inanabilirsin.

Gördüğün rüya çok çok derin anlamlar taşımakta.Keşke imkanın olsa da konuda uzman bir psikolog ile görüşsen, çok faydasını görürsün (rüya olumlu ancak maksimum faydayı elde etmen için söylüyorum)

Rüyada hayvanat bahçesi görmek özgürlüğünü kaybetmeye işaret eder. Yeteneklerinizin farkına varılmadığını gösterir. Zoo, kendinizi bir kafesin içinde hissettiğinizi ifade eder. Hayvanat bahçesi ayrıca kaos ve kafa karışıklığına da işaret etmektedir.

Ancak ilginç olan taraf, gördüğün yer hayvanat bahçesi görünümlü bir yer, içeride hayvanlar yok. Demek ki gördüğün yer sana hayvanat bahçesinin rüya karşılığını anlatmak istiyor.

Rüyanın genel açıklaması gerçek hayatında bir kafa karışıklığı yaşadığını, kendini baskı altında hissettiğini ve bu nedenlerle yeteneklerinin farkına varamadığını ya da kullanamadığını gösterirken bunların biteceğini ( bayılman ) simgelemekte, bir iyileşme süreci başlayacağını ( bakınız rüyada hastane görmek ), akabinde verdiğin emeklerin karşılığını alacağını ( nobel ödülü ) anlatmaktadır.

Rüyada gördüğün nesnelerin net olması bu mesajın gerçekleşme ihtimalinin yüksek olduğunu ifade etmektedir. Lütfen gelişmeleri ekler misin?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir