Kategoriler
Dini Rüyalar

Rüyada Hazreti Ali’nin Evini Görmek

Rüyada Hazreti Ali’nin evini görmek neye delalet eder?

İyi günler, ilk rüyama cevaplarınız ve güzel sözleriniz için teşekkür ederim. Sizinle yıllardır çözemediğim bir rüyamı ve başıma geleni paylaşmak isterdim. Bildiğiniz gibi her Müslüman ülkesinde Bazı özel İslami yerler vardır, Bakü’de Hz. Ali’nin evi diye bildiğimiz bir ziyaret ocağı var. Rüyamda o evi ve beyaz elbiseli bir adam gördüm. Bana rüyamda “bir Kuran’i Kerim alıp o eve götürmemi, o evde kendi odasında elbisesinin olduğunu ve Kuran kitabını kapının üstündeki yere koymamı” söyledi ve ben aylarca anlayamadım.

Rüyalara pek önem vermezdim o zamanlar. Bir gün namazında niyazında olan bir kadına anlattım bunu ve bunu yapmamı istedi. 2 sene önce Oruçluğun son günü bayram namazı zamanı yetiştim, gezdim, o yeri bulamadım. Çıkışta görevlilere söyledim, “bulamadım, siz uygun bir yere koyarsınız” dedim, ama adam bırakmadı beni ve “sen rüyanda öbür kapalı odayı gördün” dedi, beni içeri götürdü, rüyamda tam gördüğüm ve söylendiği gibi bir odaya girdim, sadece tamir yapılmış kapının üstündeki yeri kaldırsalar da izi kalmıştı. Çok sonradan anladım ki, ben Hz.Ali yi rüyamda görmüşüm ama artık öyle rüyalar görmüyorum 24 yaşında bekar bayanım.

Rüyada Hazreti Ali’nin evini görmek neye yorumlanır?

Sevgili kardeşim, mesajını okurken ürperdim, titredim, çok etkilendim. İnanın bildiklerimiz, bilmediklerimizin yanında okyanusta bir damla dahi değil. İnsanlığı gelişimi ile her geçen gün bilgi hazinemiz gelişiyor, ancak yine de öğreneceğimiz çok çok fazla şey var.

Hazreti Ali; imanı, adaleti, dürüstlüğü, savaşçılığı, cesareti ve özellikle ilmi ile anılır. Hz. Ali ilmin, bilginin, aydınlanmanın simgesidir. Paylaştığınız rüyanın iki önemli yanı bulunmaktadır:

Birincisi; Hazreti Ali’yi rüyada görmek çok önemli bir olaydır, yaşamınızı pozitif yönde etkileyecek bir ışık vermiştir.

İkincisi; Aydınlanmanın yolunun Kuran olduğunu işaret etmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir