Kategoriler
Kişisel Rüyalar

Rüyada Hep Aynı Şeyleri Görmek

Rüyada hep aynı şeyleri görmek neye işarettir?

Bir aydan fazla bir süredir hep aynı iki şeyi görüyorum, birinde büyük toprak bir yol var ve oradan ayrılan küçük bir toprak yol var. Küçük toprak yoldan gidince bir kaç tepe arasından geçtikten sonra küçük bir köprü solda duruyor, dağların arasında yol sağdan devam ediyor, takip edince bir sahil çıkıyor karşıma, her zaman dalgalı fırtınalı. Ve o yerleri bir tek ben biliyorum, rüyamda başkasını oraya götürmeye çalışınca kayboluyoruz hep. Ve tüm rüyalar o mekanlarda gerçekleşiyor, iki aya yakındır sürekli görüyorum. Yaş 18 öğrenci.

Rüyada hep aynı şeyleri görmek nasıl yorumlanır?

İlker selam, bu tür rüyalar iki şeyden kaynaklanır. Birincisi rüya sahibi gerçek hayatında bir konuyu kafasına fazlaca takarsa veya diğer bir anlatımla bir konu kişinin kafasını gereğinden fazla meşgul eder ve onun sağlıklı düşünmesine mani olacak seviyeye gelirse bu durum o insanın rüyalarına yansır. Bu tür rüyalar büyük duygusal ya da fiziksel travmalar yaşadığında ya da çok büyük endişelere düşüldüğünde ortaya çıkar. Hakkında yeterli bilgi olmadığı için bu rüyanın birinci seçeneğe işaret olup olmadığını söyleyemiyorum.

İkinci durum ise rüya çok önemli bir anlam taşıyor ve rüya sahibi bu mesajı anlamıyor olabilir. Çok değerli rüyalar tekrarlanarak kişinin haberdar edilmesine yol açabilir. Senin rüyan bu kategoride kabul edilirse rüyanın ana unsurları büyük ve küçük toprak yollar ile bu yolların gittiği yerlerdir.

Rüyada toprak yol görmek rüyayı gören insanın sahip olduğu bazı inançlar, duygular, düşünceler veya çevresinin etkisi ile yanlış bir yolda ilerlediğini gösterirken öte yandan da kişinin bunu doğru yaptığına inandığını ifade eder. Rüyadaki büyük toprak yol hayatındaki biri bir hatayı, küçük toprak yol ise küçük bir yanlışı temsil etmektedir. Bu rüyaları tekrar tekrar görmen ise bu hatalara hala devam ettiğini anlatmaktadır.

“Rüyada Hep Aynı Şeyleri Görmek” için bir yanıt

Rüyamda 3 kişi yürüyoruz, köprü altı gibi bir yer, yan tarafta da akarsu var. Yanımızdan hızlıca bir asker arabası geçiyor, acaba birini mi kovalıyor diye düşünüyoruz. O sırada 2 kişinin bir askeri öldürdüğünü görüyoruz ve onlarda bizi görüyor, kovalamaya başlıyor birini suya düşürüyoruz kaçarken diğerini de nasıl bilmiyorum ama yakalıyoruz, silahını alıyoruz. Deniz kıyısı gibi bir yere gidiyoruz, bir polis geliyor alıyor bunu polisten ölen askerin 10 aylık bebeği olduğunu öğreniyoruz, beni iki kolumdan kaldırıp götürüyorlar, caddeye doğru yaklaştığımızda ağlamaya başlıyorum yere bırakıyorlar, elimde iki telefonu yere bırakıyorum, yere yığılıp ağlamaya devam ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir