Kategoriler
Dini Rüyalar

Rüyada Hızır Aleyhisselamı Görmek

Rüyada Hızır Aleyhisselamı görmek ne demektir?

hayırlı günler, benim annem bir rüya görmüş, rüyasında kendisinin hızır aleyvesselam olduğunu söyleyen birini görmüş, gelinlik gibi bir tülün içinde onunla konuştuğunu, evlenmek istemediğini söylemiş, Hızır aleyvesselam da “ebedi evlilik yapacaksın ama, git çocuklarınla vedalaş, onlara dua et, bu sene içinde” demiş. Serap’ın rüyası. 09 Ağustos 2012 @ 15:05

Rüyada Hızır Aleyhisselamı görmek nasıl yorumlanır?

Serap Merhaba, öncelikle kesin olarak korkacak bir mesaj vermediğini söylemek istiyorum, tam aksine hayırlı mesajlar vermektedir. Rüyada Hızır Aleyhisselamı görmek hayırlı gelişmeler, işlerin yolunda gitmesini işaret eder. Hızır Aleyhisselam ile konuşmak gerçek yaşamınızda çok istediğiniz bir dileğinizin yakında gerçekleşeceğine, hastalar için şifa bulmaya, sıkıntı ve darda olanlar için feraha çıkmaya işaret eder.

“Rüyada Hızır Aleyhisselamı Görmek” için bir yanıt

Rüyamın acil yorumlanmasını istiyorum şimdiden teşekkür ederim. Rüyam tam olarak şöyleydi:
Bir evin önünde Allahü Teala’nın huzurundaydım, Allah rüyama insan suretinde tecelli etti ve benle konuşuyordu onu alenen görüyordum fakat benden 2 metre kadar havada duruyordu, yüzünü göremedim galiba kendisi göstermek istemedi. (ben nedendir bilmem onunla konuşamadım)
Bana bir teklif sunuyor gibiydi,önce bir olay anlattı dedi ki “Ben bir kul yarattım ama peygamber değil ona her şeyi ilmimle bildiririm; o geçmişte olan ve gelecekte olan her şeyi bilir ve kaderi bilir”. (sanırım Hz Hızır dan bahsediyor.) Sonra konuşmaya devam etti sürekli konuşuyordu. 2 saat kadar konuştu çok şeyler anlattı ama unuttum aklımda kalanlar bunlar.
En sonda bana sırasıyla üç tane soru sordu bunlar:
-Adem den öncesini ve sonrasını bilmek ister misin ?
-Kaderi bilmek ister misin ?
-Herşeyi bilmek ister misin? (hiç birine cevap veremedim ayakta huzurunda öylece duruyordum.) Uyandıktan sonra korku heyecan vs yoktu sadece anlamını merak ediyordum.
Gördüğüm rüya hak mıdır bilmem daha önce de (1 veya 2 yıl önce) peygamber efendimizi (sav), 4 büyük meleği, hz hızırı ve hz ibrahimi görmüştüm tabi ki aralarında zaman farkı var. Buna benzer bir sürü rüyam var. Bu rüyayı gördüğüm mekan köyde bir evin önü. Şu anki ruh halim:azıcık karısık , gelecekten yana endişeli, kaygılı ve unutkanlık başladı. Yaş:19 Meslek: öğrenci Yer: Manisa.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir