Kategoriler
Korku Rüyaları

Rüyada Hızlanmak

Rüyada hızlanmak neye işaret eder?

Merhaba, ben 17 yaşında, öğrenci kızım, okul hayatındaki gelecek korkum dışında bir problemim yok ama dün gece bir rüya gördüm, moralim çok bozuldu. Aslında rüya korkutucu değildi ama kafamı karıştırdı, bilinmezlerle doluydu.

Rüyamda okuldan çıkmışım ve nedense bu sefer servise binmeyip yürüyerek eve gitmek istiyorum. Daha akşam olmamasına rağmen hava kararmış, neredeyse yağmur yağacak gibi kapkara bulutla gökyüzünü kaplamış, içimden “halt ettim işte, ne var bu havada yürüyecek, sırılsıklam ıslan da gör gününü Büşra” diyorum. ben böyle hem kendi kendime konuşup hemde yürürken birden ensemde bir insanın nefesinin sıcaklığını hissettim, dehşete kapıldım ama korkudan geriye dönüp bakamadım. Hızlanmaya başladım, ben hızlandıkça arkamda hissettiğim nefes sesi ya da insanın nefesinin sıcaklığı her neyse benimle birlikte hızlanmaya başladı.

Korkudan ne yapacağımı şaşırdım, bu nasıl oluyordu? ben hızlandıkça o da hızlanıyordu ve ensemden ayrılmıyordu, içimden “bu şeytan mı? cin mi? bir sapık mı?” diye geçirirken öte yandan da ne yapabileceğimi düşünüyordum. Çığlık atsam yollarda hiç kimse yoktu, sanırım şiddetli yağmur gelecek diye herkes erkenden evlerine çekilmişti. Ben böyle endişe içinde hızlı hızlı yürürken karşıdan gelen babamı gördüm ve “baba, koş beni kurtar” diye bağırdım, o sırada uyanmıştım. Beni çok etkiledi bu rüya, teşekkür ederim.

Rüyada hızlandığını görmek neye yorulur?

Büşra merhaba, hakkında biraz bilgi vermişsin ama bana göre bu bilgi eksik. Korku, endişe, umut veya hayallerin konusunda bilgi vermemişsin ki rüyan bastırılmış bazı korkuların olduğunu ve büyük ihtimalle çocukluk yıllarından gelen bu gizli korkuların bazı nedenlerle (can sıkıcı bir şey yaşamak veya tanık olmak, bir kitap yada filmden etkilenmek, bazen de kasvetli hava dahi buna sebep olabilir) bu korkuların açığa çıktığını anlatmaktadır.

Rüyada karanlık hava görmek rüyayı gören kişinin gerçek yaşamında gizli kalmış bazı korku ve endişelerin canlandığını, ortaya çıktığını gösterir. Genellikle yoğun stres yaşayan kişiler ile yalnız kalma korkusu, terk edilme endişesi taşıyan kişiler karanlık havada olduklarını veya havanın karardığını görürler.

Yürürken ensende hissettiğin ve ne olduğunu anlayamadığın o nefes sesi ya da sıcaklığı aslında yaşamında bazı gizli korkular yüzünden yapmak istediklerini yapamadığını, bu gizli korkuların hayatını yönlendirdiğini, yaşamını bir şekilde kontrol ettiğini belirtmektedir. Ondan kurtulmak için hızlanman ise esasında senin bu korku ya da kaygılardan bir an önce kurtulmak için hızlanmak, hemen bir şeyler yapmak gerektiğini anlatmaktadır. Çünkü rüyada hızlanmak rüya sahibinin bazı şeyleri başarmak, hedefine zamanında varmak veya bir şeylere kavuşmak için yavaş kaldığını, hızlanması gerektiğini temsil eder. Rüyada hızlandırıcı görmek rüya sahibinin hedeflerine ulaşmak için birilerinin katkısına ihtiyaç olduğunu, kişinin kendi çabaları ile hedeflerine ulaşmasının zor olduğunu gösterir.

Rüyanın sonunda babanı görerek korkudan kurtuluyorsun ki bu iyiye işarettir, birilerinin büyük ihtimalle babanın desteğini göreceğini ifade eder. Öte yandan rüyada baba görmek sayfası da ilgini çekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir