Kategoriler
İlginç Rüyalar

Rüyada Hokka Görmek

Rüyada hokka görmek neye çıkar?

Rüyada hokka görmek rüyayı gören kişinin içindeki edebiyat merakı, yazma arzusunu simgeler. Hokkaya mürekkep konulması veya mürekkep koymak kişinin hakkını vererek işini yapmayı sevdiğini, sağlam iş yaparak bundan zevk aldığını ifade eder. Yazı yazmak amacıyla hokkaya kalem batırmak rüya sahibinin uzun süredir görüşemediği dostları ve yakınlarınızı çok özlediğini ifade eder. Hokkadaki mürekkebin dökülmesi ise ani bir haber alınmasına delalet eder. Hokka kelimesi mürekkep konulan kap, mürekkep kabı anlamındadır. Halk arasında tükürük hokkası olarak ta bilinir.

Rüyada divit görmek rüya sahibinin karşılıksız bir aşk yaşayacağına ve bu aşkın ona sadece acı vereceğine işaret ederken bazı tabirciler ise bir yasak aşk yaşamaya yormaktadır.

Hokka nedir?

Hokka çoğunlukla cam, toprak veya metalden üretilen mürekkep kabı. Fırça, divit veya tüy ile birlikte kullanılan hokkalar genellikle, devrildiklerinde mürekkebi akıtmayacak şekilde dizayn edilirler. Tükenmez ve dolma kalemlerin icadıyla birlikte hokka kullanımı giderek azalmıştır. Kaynak: Vikipedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir