Kategoriler
İnsan Hakkında Rüyalar

Rüyada Hokkabaz Görmek

Rüyada hokkabaz ne demek?

Rüyamda kuzenimle eğlenecek, güzel vakit geçirecek bir yer arıyoruz ve sonunda yakınımızdaki bir gösteri salonuna gidiyoruz. Sahneye bir hokkabaz çıkıyor ama “ben bunu tanıyorum” diyorum, yakından görmek için sahneye yaklaşınca bu kişinin sevgilim olduğu görüyorum ve rüyamda “Emrah sen burada ne yapıyorsun, hani sen okuyordun” diyorum.

O da hem üniversiteye gittiğini hem de hokkabazlık yaparak para kazandığını söylüyor. İşte böyle acayip bir rüya gördüm, bu ne demek acaba? 21 yaşında öğrenci bayanım.

Rüyada hokkabaz görmek yorumu

Neslihan selam, Lütfen ilk önce rüyada kuzen görmek sayfasını okuyun. Rüyada eğlenmek yaşamın sosyal yönü hakkında bilgi verir. Bunlar haber, görüşme, konuşma, tartışma, iletişim, işbirliği veya bir arada olmak, paylaşmak konuları olabilir.

Rüyada hokkabaz görmek iyi değildir ve olumsuz mesajlar verir. Rüyada hokkabaz birini görmek rüyayı gören kişinin çevresinde yalancı, düzenbaz, hilekar, fırsatçı, sinsi, ara bozucu, fitneci, çıkarcı insanlar olduğunu ifade eder. Rüyada hokkabaz olmak veya hokkabazlık yaptığını görmek rüyayı gören insanın gerçek hayatında boş işlerle uğraşarak boşuna vakit kaybettiğini işaret eder.

Hokkabaz nedir?

Hokkabaz ya da illüzyonist; göz yanılması veya el çabukluğuna dayalı numaralar yaparak izleyicileri eğlendiren sirk veya sahne sanatçısı. Hokkabazlık, büyücülükten ayırmak için zaman zaman sahne sihiri olarak adlandırılır.

Türkçedeki hokkabaz sözcüğü Arapça kökenli “hokka” (mürekkep kabı) ve Farsça kökenli “-baz” (oynatan) yapım eki ile oluşturulmuştur. Hokkabazlık sahne sanatlarının en eskilerindendir. Orta Çağ’da, Avrupa’da saz şairleri, okudukları iki şarkı arasında hokkabazlık yaparlardı. Modern hokkabaz, seyirciyi hayretler içinde bırakmak için en olmayacak nesneleri seçer: Şapka, sigara, yanan meşale gibi. Ve numarasını ekseriya akrobatik hareketlerle yapar. Hokkabaz, eline çabuk, hünerli olduğu kadar, yaratıcı yeteneğe sahip bir sanatçıdır. O, hem gülünç hem de şaşırtıcı hareketleriyle seyircilerin ilgisini çeker. Kaynak: tr.wikipedia.org

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir