Kategoriler
Dini Rüyalar

Rüyada Hutbe Görmek

Rüyada hutbe görmek neye delalet eder?

Rüyamda babamla birlikte camideyiz. Hutbe okunurken şiddetli bir deprem meydana geliyor, herkes camiden kaçışmaya başlıyor, babam “Cemal dur, burası Allah’ın evi, buraya bir şey olmaz, sakın dışarı çıkma” diyor. Öylece uyandım, bu neye işarettir. 17 yaşında lise öğrencisiyim.

Rüyada hutbe dinlemek yorumu

Cemal merhaba, görmüş olduğun rüya hayırlara işaret, değerli bir rüyadır. Lütfen ilk önce rüyada cami görmek sayfasını oku.

Rüyada hutbe dinlemek rüyayı gören kişini işlediği hayırlı ameller ve yaptığı faydalı işler sonucu işlerinin yoluna gireceğine, işinde terfi edeceğine veya daha karlı bir işe gireceğine alamet eder. Minber görmek veya minberde hutbe okumak zafer sembolüdür ve kişinin yaşamında iyiliğin kötülüğe galip geleceğine, insanın kaza ve belalardan uzak duracağına, tüm dileklerinin gerçekleşeceğine işaret eder. Yaptığı işlerde başarı kazanacağına yorumlanır.

Rüyada deprem olduğunu görmek rüyayı gören kişinin hayatında bazı şeylerin aniden değişeceğini haber verir. Siz camide iken depremin olması bu değişimin hakkınızda hayırlı olacağını temsil etmektedir.

Hutbe nedir?

Hutbe (Arapça: خطبة), İslam dininde cuma ve bayram namazlarında minberde imam tarafından okunan dua ve verilen öğüt. Hutbe insanları dine çağırır. Ayrıca İslam dininin Peygamberi Muhammed’in vefatından önce 124000 Müslüman’a irad ettiği dini metnin adı da Veda Hutbesi’dir. Kaynak: tr.wikipedia.org.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir