Kategoriler
Kişisel Rüyalar

Rüyada Hüzünlü Olduğunu Görmek

Rüyada hüzünlü olmak neye delalet eder?

Merhabalar. Ben bu sabah saat 6 dolaylarında gördüğüm bir rüyanın yorumunu rica edecektim. Son 3 senedir Ankara’da yaşayan, okul değiştirdiğim için de bu sene İzmir’e gelen bir bayanım. Rüyamda Sivas’ta yaşayan, huyu suyu da görünüşü de benim babaanneme hiç benzemeyen, sert bir babaannem vardı. Sanırım İzmir’de böyle aileden, akrabadan uzak olmamam için beni Sivas’a, babaannemin yanına taşınmaya ikna etmişler, üniversiteye de orada devam edecektim. Yolculuk boyunca bir hüzün hissediyordum ve bu hüznün Sivas’a yaklaştıkça arttığını fark ediyordum. Rüyamda dikkatimi çeken şey ise, İzmir’den çıkıp oraya giderken hava sıcaklığının düşüşü en net hissettiğim şeydi ve sırf bu yüzden, soğuğu sevmediğimden içten içe sinirleniyordum. Sanki rüya değil de gerçekmiş gibi donuyordum, titriyordum, böyle soğuk havalardan nefret ettiğimi düşünüp içinde bulunduğum duruma ağlıyordum. Kendi kendime “Ankara’nın soğuğu bahar gibiymiş buraya kıyasla.” diyordum.

Sonra Sivas’a vardım. Babaannemin evi bir binanın tepesi gibi bir yerdeydi. Eve girmek için çok uzun, yangın merdiveni gibi ama kar yüzünden oldukça kaygan bir merdiven benzeri yapıdan tırmandım. İçeri girince babaannem benimle hemen oradayken yapıp yapmamam gereken şeyler hakkında disiplinli bir şekilde konuşmaya başladı. Nedense bana kilo da vermem gerektiğini söyledi aslında kilolu biri olmamama rağmen. Sonra en önemli eşyalarımı hep İzmir’de unuttuğumu fark ettim. Getirdiğim birkaç eşyayı yerleştirmeye başladım eve ama bir türlü mutlu hissedemiyordum. Yatağıma girip ağlamaya başladım. O sırada babam da elinde kalın bir kitapla odama girdi, dedi ki “Bu kitabı sana aldım, 97 tl tuttu. Buraya alışman için elimizden geleni yapacağız.” Ama zaman geçtikçe, karı görüp bu ilik donduran soğuğu hissettikçe, geride bıraktığım kişileri düşününce ağlamam kesilmiyordu. En sonunda ne olursa olsun geri dönmeye karar verdim. Rüyam da burada bitiyor.

Uyandığımda gözümde yaşlar vardı, rüya boyunca ağlamıştım. 97 sayısının ne anlama geldiği konusunda da bir fikrim yok. Sivas’ın aklıma girmesinin nedeninin de son günlerde Sivaslı bir arkadaşla bir iki muhabbet etmeme bağladım. Şu an ruh halim normal. Gördüğüm bu rüyanın yorumunu yorumunu yaparsanız çok sevineceğim, iyi günler dilerim. 21, Kadın, Bekar, Öğrenci.

Rüyada hüzünlü olduğunu görmek yorumu

Değerli arkadaşım, gördüğün rüya oldukça uzun ve birçok olay geçiyor. Ancak işin ilginç yanı bu kadar uzun bir rüyada unsurların tamamı birbiri ile bağlı ve bu durum rüyanın mesajının güçlü olduğunun kanıtıdır. Kısa ve net bir açıklama yapmak gerekirse şu anda etkisini üzerinden hala atamadığın (ama atmak üzere olduğun) bir hayal kırıklığından sonra daha berrak düşünmeye başlayacağını ve bundan sonra kararlarında daima isabetli olacağını, başarı ve mutlulukların seni beklediğini temsil etmektedir.

Rüyada hüzünlü olduğunu görmek yaşanan bir hayal kırıklığının negatif etkilerinden henüz sıyrılamadığını ve bundan kurtulmak için çaba sarf ettiğini gösterir. Rüyada 97 sayısı görmek zenginlik sembolüdür. Doksan yedi sayısı uyanık yaşamında rüyayı gören kişinin çok kısa bir süre içinde bazı önemli bilgilere ulaşacağına, bunun sonunda ufkunun açılıp, önünü daha iyi görmeye başlayacağını ve vereceği isabetli kararlarla başarıya ulaşacağına delalet eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir