Kategoriler
Dini Rüyalar

Rüyada Hz. Adem İle Havva’yı Görmek

Rüyada Hz. Adem ile Havva’yı görmek neye delalet eder?

Merhaba ben 23 yaşında öğrenci bir bayanım. Hayatımda olumsuz bir çok durumla karşılaştım. Ailemde kimse namaz kılmaz, ben ise yaşadığım kimi olaylar sonucu ve kalben hazır olmam sonucu namaz kılmaya başladım. Bunda daha önce rüyamda gördüğüm beyaz elbiseli yaşlı bir amcanın beni secdeye eğilmem için “eğil” diyerek teşvik etmesi de etkili oldu.

Geçen rüyamda çok yüksek ve kayalık bir dağın üstünde Hz. Adem ile Havva’yı gördüm ve arkalarında iri yapılı çirkin bir adam vardı. İnsanlar Hz. Adem ile Havva’nın ölmesini istiyordu. Dağ kiremit rengindeydi. Ben uçarak onların olduğu yere geldim ve ölmelerini istemesem de kötü adamın Hz. Havvayı dağdan aşağı itmesine, ardından da hZ.Ademin ardından atlamak istemesine seyirci kaldım.

Hz. Havva düşerken bedeninde kendi ruhumu hissettim ve yere düştüğünde ölmedi, sadece yüzünde kan vardı. Adem ise ölmüştü insanlar ikisininde öldüğünü sanıp seviniyorlardı. Bu esnada Hz.Havva insanların arasına karışıp medrese ve camiinin olduğu etrafı temiz bir yere geliyordu orada yaşlı bir amca onu alıyor, temizlenmesini ve iyi olmasını sağlıyordu.

Sonra Hz.Havva’nın yüzü değişiyordu. Daha sonra Havva büyük bir handa kalmaya başlıyor. Orada bir erkeği seviyordu ve daha sonrası yok. Hz.Havvanın gittiği ve yaşadığı yerler çok temiz ve gösterişliydi. Ben onu hem uzaktan görüyor hemde onun bedeninde kendi ruhumu hissediyordum. Eğer yorumlarsanız çok memnun olurum.

Rüyada Hz. Ademle Havva’yı görmek nasıl yorumlanır?

Merhaba, rüyanız çok ağır bir rüya, bu tür rüyaları açıklarken oldukça zorlanıyorum ve eldeki tüm kaynakları araştırıyorum. Bence rüyanızda ilahi kimi mesajlar var ve içinizdeki iyi ile kötünün çatışmasını ya da genel anlamda insanlar arasında iyiyle kötülerin savaşını simgeleyebilir.

Hz. Ademin ölüp, Hz. Havva’nın kurtulması iyi ile kötünün etkilerinin, güçlerinin eşit olduğunu ifade etmektedir. Rüyanızda normalde Hz. Ademin ölmemesi gerekirdi, ancak sizin yardım edememeniz ve onun ölmüş olması içinizdeki iyi yanı desteklemeniz, onu daha da güçlendirmeniz gerektiğini simgelemektedir.

İyi yön nasıl desteklenir? inanç, ibadet ve arınma ile. Kötü yön nasıl yok edilir? Kötü yön denilince insanın olumsuz, negatif duyguları, korkuları, hata ve günahları anlaşılmalıdır ve bunların azaltılması kastedilmektedir. Rüyanın unsurları: Hazreti Adem, Hazreti Havva

“Rüyada Hz. Adem İle Havva’yı Görmek” için 3 yanıt

Hz. Havva’nın medrese ye gitmesini tekrardan insanlar arasına karışıp yaşamasını da değerlendirirseniz sevinirim. Ayrıca yapmış olduğunuz yorum bu dönemlerde içinde bulunduğum çatışmayı tamamen anlatıyor. Hz Havvanın yaşamaya devam etmesi kötü düşüncelerden kurtulamayacağıma işaret eden bir durum mu?? Eğer biraz daha detaylı bahsederseniz bana çok yardımcı olursunuz çok teşekkür ederim.

Selam benim rüyamda beyaz bi oda vardı odanın hatları bile belli olmuyordu beyazlıktan ,ve o odada hz muhammed(sav) en solda olmak üzere sağında hz isa ve onun sağında cebrail as , ve onun sağındada padişah 2. abdülhamid vardı ve hepsi bana bakıyorlardı yüzlerinde ne gülümseme ne üzüntü vardı ve kendimi göremiyordum.

Merhaba ben ruyamda duran arabada babamin birden arabanin hareket etmesiyle tırın altindan diyer taraftan cikar araba dagilmis babam ise yuzu yara icinde gordum bu ne anlama geliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir