Kategoriler
Dini Rüyalar

Rüyada Hz Muhammed SAV Efendimizi Görmek

Rüyada Hz Muhammed SAV efendimizi görmek neye delalettir?

Rüyamda sevgili peygamberimiz Hz Muhammed SAV efendimizi gördüm. Rüyada erkek kardeşimi sohbet ağabeyleri ile sohbet ederlerken görüyorum. Bir ara kardeşim ağabeylerine “hadi dua edelimde ablamda görsün” diyor. O arada dualar etmeye başlıyorlar ve bana Hz Muhammed SAV efendimiz gözükmeye başlıyor. Sevgili peygamberimizin yalnızca ağzını burnunu ve gözlerini görüyorum. Peygamberimiz bana gülümsüyordu, etrafa nur saçıyordu. Ve ben “aman Allah’ım, ne güzel bir şey bu” deyip seviniyorum.

Bu rüya bana büyük bir mutluluk ve huzur verdi ancak bir taraftan da neden kendisini tam olarak göremedim diye üzülüyordum. Anlamı nedir acaba, Peygamber efendimizin nurunu görmem bana neyi anlatmak istiyor. 28 Şubat 2010, 14:10.

Rüyada peygamberimizi görmek neye yorulur?

Merhaba, rüyanız olağanüstü güzellikte bir rüyadır ve çok az kimseye kısmet olur böyle bir rüya görmek. O kadar önemli mesaj veriyor ki bunun için sevinmelisiniz.

Rüyanız bilgi, bilgelik gösterir, insanlara rehberlik etme yeteneğinizi ifade eder. Sizin bilinmeyeni bilmek arzunuzu, öğrenme hevesinizi ifade eder. Ancak aynen sizin düşündüğünüz gibi peygamber efendimizi net olarak görememiş olmanız, hayatınızda yapmanız gereken her şeyi tam olarak tamamlamadığını, onun nurunu tam olarak görebilme mutluluğuna erişmek için bu eksikleri tamamlamak gerektiğine yorumlanır.

“Rüyada Hz Muhammed SAV Efendimizi Görmek” için 2 yanıt

Selam, ben ruyamda medınede peygamber efendımız (s.a.v) efendımızın ısıgını nurunu gordum ama kendısını gormedım uzerıme ısıgı doguyodu cok guzel bı ruyaydı werecegınız cewaplara sımdıden tesekkur ederım

Ben 15 yaşında, orta halli bir ailenin kızıyım. Efendimizi rüyamda görmek, ondan mesaj almak için dua etmiştim. Yani Allah’tan bir konuda izin almak istiyordum ve bunu anlamanın tek yolunun şeytanın asla suretine giremeyeceği kişiden haber almak olduğunu düşündüm. Bir gün gördüm onu. Gençti, gülüyordu, elinden öpmüştüm. Ama anlayamamıştım ve emin olmadan bu işi yapmak istemiyordum. Yine dua ettim. Çok geçmeden bir kez daha gördüm. Bu sefer Kabeye bakıyordu. Üzerinde simsiyah, uzun bir elbise vardı. Yorumlarsanız çok sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir