Kategoriler
Kişisel Rüyalar

Rüyada İhale Görmek

Rüyada ihale neye delalet eder?

Rüyamda eski işimde çalıştığımı gördüm ama terfi etmiştim. Bu işimden çıkarılmadan önce satış temsilcisi olarak çalışıyorum ama rüyada müdür olmuştum, satış müdürüydüm. Rüyada şirketin geleceğini derinden etkileyecek bir ihaleye katılıyorduk, bu ihaleyi kazanırsak şirket hayatta kalacak, hepimiz işlerine devam edecekti. İhaleyi kaybedersek şirket kapanacak herkes işsiz kalacaktı. Rüyamda bunun ağırlığını hissediyordum.

İhale bir gökdelenin en üst katın yapılacakmış, tüm firmalar teklifler verdi, komisyon teklif zarflarını açtı, bu zarflara göre en iyi teklifi veren 5 firma açık artırmaya katılacaktı. Tam açık artırmaya kalan firmalar açıklanacaktı ki o sırada dışarıda bir fırtına çıktı, yerden kalkan sarı toz bulutları hızla hareket ederek gökdelenin üst katına ve daha da yükseklere çıktı, her tarafı kapladı. Dışarısı kapkaranlık olmuş, güneş ışığı kaybolmuştu. Fırtınanın şiddetinden camlardan biri patladı toplantı salonunun zemini kum taneleriyle dol, merak ettim bu sapsarı kum tanelerine dokunmak istedim, elim yandı, kum ateş gibi sıcaktı. İçimden “galiba kıyamet koptu” derken uyandım. Bu neye işaret olabilir. 29 yaşında evli 1 çocuklu mühendisim. yaklaşık 6 aydan beri iş arıyorum, ruh halim karamsar, hiçbir şeyden umudum kalmadı.

Rüyada ihale görmek yorumu

Sedat merhaba, bir meslektaş ağabeyin olarak iş durumuna üzüldüm ama inan bunlar yaşamın gerçekleri ve hayat iniş çıkışlarla dolu, yarın ne olacağı belli değil. Burada önemli olan güçlü olmak, ayakta kalmak, umudunu yitirmemektir. Sabır, dua ve Allah’a sığınıp, ondan yardım istemekle bu dönemi atlatacağına inan.

Rüyada terfi ettiğini görmek rüyayı gören kişinin yaşamını daha güzel hale getirmek, sevdiklerinin rahat ve huzur içinde yaşamasını sağlamak arzusu taşıdığını ve bunun gerçekleşeceğini gösterir. Rüyada müdür olduğunu görmek kişinin işinde mutsuz olduğunu, belkide iş değiştirmeyi düşündüğünü gösterir.

Rüyada ihale görmek genellikle iyi anlam taşımaz, rekabet, acımasızlık, taş kalplilik, şansın kötüye gitmesi manasını taşır. İhaleye girmek veya ihaleye katılmak rüya sahibinin çalışma hayatında dikkatli olması gereken bir dönemden geçtiğini, bu dönemde vereceği kararın geleceğini yakında etkileyeceğini ifade eder. İhaleyi kazanmak insanın vereceği doğru karar, atacağı isabetli adım ya da yapacağı güzel yatırım sonucu yaşamını mutlu ve huzurlu bir şekilde sıkıntı çekmeden sürdüreceğine yorumlanır. İhale kaybetmek ise bunun tersi anlam taşır.

Rüyanın en ilginç kısmı ihale anında ortaya çıkan fırtına, çünkü bu nedenle ihaleyi kazanıp kaybettiğiniz anlaşılmıyor. Rüyada görülen güçlü fırtına kişinin hayatında bir şeylerin tamamen değişeceğini işaret ederken sizin olayları kıyamet olarak görmeniz ise aslında hayatta aşmanız gereken bir çok zorluk olduğunu bildiğinizi anlatmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir