Kategoriler
Çiçekler

Rüyada Ihlamur Görmek

Rüyada ıhlamur görmek neye çıkar?

Rüyada ıhlamur çiçeği görmek rüyayı gören şahıs için rahat hayat sürmeye ve kazançlı işlere girmeye, eşi ve dostlarıyla iyi geçinmeye, insanlarla münasebetinde yumuşak davranmaya ve hoş geçime delalet eder.

Rüyada ıhlamur içmek hasta dostlarınızı ziyaret ederek onları mutlu etmeye işaret eder. Bazı yorumcular rüyada ıhlamur içtiğini görmenin sağlıkla ilgili olumlu bir habere işaret olduğunu söylerler. Rüyada limonlu ıhlamur içtiğini gören, umulmadık bir zamanda bir yerden müjdeli bir haber alır veya eline bir miktar para geçer.

Rüyada ıhlamur görmekRüyada ıhlamur ağacı görmek rüyayı gören kişinin kazançlı bir işe girmesine veya karlı bir yatırım yapmasına işarettir. Rüyada çiçek açmış bir ıhlamur ağacı görmek evlilik yolunda atılacak adımın iyi bir sonuç vereceğine delalet eder. Rüyada ıhlamur ağacı bolluk ve berekete işaret eder.

Rüyada ıhlamur pişirmek genellikle hayra yorumlanır. Rüyada ıhlamur kaynattığını gören hasta ise şifa bulur, yolcu bekliyorsa yolcusu gelir. Bir başka rivayete göre de ıhlamur pişirdiğini gören kişi hasta ise iyileşir. Sıkıntı içinde ise sıkıntısından kurtulur.

Ihlamur hakkında bilgiler:

Ihlamur, ıhlamurgiller (Tiliaceae) familyasından Tilia cinsini oluşturan ağaç türlerine verilen ad. Boyları 20-30 m’ye kadar ulaşabilir. Büyüklüğü 5-10 cm arasında değişen yaprakları genellikle yürek şeklinde ve çarpık, kenarları dişli ve uzun saplıdır. Sarkık çiçek demetleri sarımsı bir renge ve karakteristik bir kokuya sahiptir. Çok geç açan bu çiçekler Haziran-Temmuz aylarında kurutularak çay gibi içilir.

Orta Avrupa’da eskiden birçok köyde ıhlamur vardı. Merkezde bulunur buluşma noktası olarak kullanılırdı. Ayrıca burada haber alış verişinde bulunulur, gelinler kendilerini gösterirlerdi. Mayıs başında dans festivalleri bu ağacın altında düzenlenirdi. Bunlarla beraber köy mahkemeleri genelde yine burada kurulurdu. Bu yüzden ıhlamur, mahkeme ağacı ya da mahkeme ıhlamuru olarak da bilinir. Germen ve Slav halklarında ıhlamur kutsal bir ağaçtır.

Güzel kokulu çiçeklerinden dolayı ve bir gölge ağacı olarak yetiştirilir. Doğramacılıkta kıymetli olan beyaz ve hafif bir odun verir. Ihlamur kabuğundaki lifler ip ve kaba dokumalarda kullanılır.Arıcılıkta da önemli bir nektar kaynağıdır. Çiçek durumları tıbbi olarak kullanılır. Ihlamur çiçeği yatıştırıcı, idrar verici ve balgam söktürücü olarak çay halinde kullanılır. Ihlamur çiçeği banyosunun da yatıştırıcı bir özelliği vardır. Kaynak : Vikipedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir