Kategoriler
Kişisel Rüyalar

Rüyada İhmal Edilmek

Rüyada İhmal Edilmek Neye Çıkar?

Sevgili admin, ben bu gece çok kötü bir rüya gördüm ve halen etkisinden çıkamadım. Allah bu rüyada geçenleri kimseye yaşatmasın, inanın çok kötü oldum ve saatlerdir ağlıyorum. Annem ağladığımı gördü, “neyin var kızım” dedi, “kötü bir rüya gördüm ona ağlıyorum” dedim. Annem aynı rüyadaki gibi beni umursamadı “kızım ağladığın şeye bak, insan rüyaya ağlar mı” dedi. Halbuki ben rüyamı sormasını beklerdim.

Rüyamda bir trafik kazası geçirmişim ve iki ayağım birden kesilmiş, sadece tekerlekli sandalye ve koltuk değnekleri ile yürüyebiliyormuşum, okulumu bırakmışım, evde oturuyormuşum. Bu durum rüyada da beni çok üzüyormuş ama hayatta kaldığım için şükrediyor muşum. Rüyamda annem “kızım kardeşinle bayramlık bir şeyler almaya gidiyoruz, istediğin bir şey var mı” diye odama geliyor. Ben de anneme “anne bende gelmek istiyorum, günlerdir evden dışarı çıkmadım, çok sıkıldım” diyorum ama annem “kızım her yer çok kalabalık, rahat edemezsin, sen otur kitap oku, televizyon seyret” diyor, “ben de anneme “anne beni hep ihmal ediyorsunuz, sevdiğim şeyleri yapamayacak mıyım ben” diyorum.

Annemle kardeşim bayram alışverişine çıkıyor. Ben de yalnız kalınca sevgilime telefon açıyorum ve yalnızlıktan canımın çok sıkıldığını, gelip beni sokağa çıkarmasını, hiç olmazsa bir çay istediğimi söylüyorum. Sevgilim ise çok işi olduğunu, gelemeyeceğini söylüyor, bende rüyada hıçkırarak ağlıyorum. Allah’ım kimseye göstermesin. Bunların anlamı nedir? Ben bekar genç kızım, bu sene lise sona geçtim, çok şükür bir sorunum yok. Teşekkür ederim.

Rüyada İhmal Edilmek Tabiri

Elif merhaba, görmüş olduğun rüyanın en önemli iki unsuru ayaklarının kesil olması ve ihmal edilmek olup, diğer olaylar ve unsurlar bunları destekleme vazifesi görmektedir. Lütfen ilk önce ayak rüya tabiri sayfasını inceleyin. Orada anlatıldığı gibi rüyada ayağının kesilmiş olduğunu görmek kişinin yaşamının bazı alanlarında yeterince işbirliği veya destek alamadığını simgeler. Birçok zorlu sorun ile karşı karşıya kaldığını ve onlarla tek başınıza mücadele ettiğini gösterir.

Rüyada ihmal edilmek, önemsenmemek gerçekten rüyayı görenin canını sıkan, kişinin kendini kötü hissetmesine yol açan rüyalardır ama tüm rüyalarda olduğu gibi bu durumda da önemli olan rüyanın mesajını doğru anlamak ve ondan yararlanmaktır. Rüyada ihmal edildiğini görmek gerçek hayatta yaşanan bir dikkat eksikliği veya konsantrasyon sorunu yaşadığını işaret eder. Bu sevdiğiniz biri, anne, baba, kardeş, arkadaş, sevgili, eş gibi herhangi biri olabilir ve ondaki odaklanma sorununun sizi olumsuz etkilediğine işaret eder, o kişiyi uyarmak konuda faydalı bir rüya olduğu bile söylenebilir.

Rüyada birini ihmal etmek ya da ihmal ettiğini görmek sizin gerçek hayatta içinde olduğunuz bulanık mantık halinin uykudaki yansımasıdır ve şartlar ne olursa olsun, sorunlar ne kadar büyük olursa olsun sevdiklerinize karşı her zaman ilgili, saygılı, sevgi dolu olmak gerektiğini ifade eder. Unutmayın ki dikkat eksikliği, ilişkiye zarar verir ve bu durum bir rüyayı tetikleyebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir