Kategoriler
Kişisel Rüyalar

Rüyada İltica Görmek

Rüyada iltica etmek neye çıkar?

Bu gece acayip bir rüya gördüm, moralim bozuldu, yardımcı olursanız sevinirim. Rüyamda bir bot ile Suriyeli göçmenlerle Yunanistan’a kaçıyorum. Fırtına, soğuk, sıkıntı ve korku dolu bir yolculuktan sonra sağ salim bir adaya ulaşıyoruz ve Yunanistan’a iltica ediyorum. Hayırdır inşallah neden böyle bir rüya gördüm bilmiyorum, 22 yaşında bekar üniversite öğrencisiyim.

Rüyada iltica görmek yorumu

Selçuk merhaba, görmüş olduğun rüyanın iki ana unsuru var; kaçmak ve iltica etmek, Suriyeli göçmenlerle kaçmış olman, denizde yaşadıkların sadece senaryoyu güçlendirme görevi görmektedir. Rüyada Suriyelilerin yer alması biraz da konun güncelliğinden kaynaklanmaktadır.

Rüyada ülkesinden kaçtığını görmek büyük ihtimalle geçmişte yaşadığın bir olayın etkisinden hala kurtulamadığını göstermektedir. Ülkeni terk etmen belki de çocukluğunda hayali kurduğun bir şeye kavuşamamak ya da kavuşamayacağını görmek ifadesi de olabilir. Bu rüyanın diğer önemli bir mesaj ise bilinç altına yerleşen bu konuyu çözmek, kaçmanın çözüm olmadığını bilmek gerektiği olup aksi durumda bu gizli kaygı veya korkuyu sürekli yaşayacağını belirtir.

Rüyada iltica etmek rüyayı gören kişinin gerçek hayatında aşmakta zorlandığı veya çözemeyeceği bir sorunla karşı karşıya olduğunu gösterirken aynı zamanda bunları aşmak için kimden ve nasıl yardım isteyeceği konusunda zihinsel olarak aşırı derecede yorulduğunu, dışarı ulaşmaya çalıştığınızı gösterir. İltica eden birini, ilticacı görmek rüya sahibinin çevresinde yaşadığı sorunlar ve sıkıntılar karşısında adeta boğulmuş durumda olan, kendine bir çıkış yolu bulamayan birilerinin varlığını ifade eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir