Kategoriler
İnsan Hakkında Rüyalar

Rüyada İnanmak

Rüyada inanmak ne demektir?

Rüyamda gökten inen siyah şemsiyeye benzer bir şey gördüm, yukarı bakarken bunun Azrail olduğuna inanıyorum, sonra aklıma babam geliyor, yanımda biri var, onunla kelime-i şehadet getiriyoruz, önce sesim çıkmıyor, sesim çıkmaya başlayınca uyanıyorum ve hala kelime-şehadet getiriyordum.

Uyandığımda sabah ezanı okunuyordu, namaz için kalkmak istesem de gördüğüm rüyanın etkisiyle yataktan çıkamadım , içimde tarifi imkansız bir korku vardı.

Rüyada inanmak tabiri

Meltem merhaba. Rüyada Azrail’i görmek manevi bakımdan iç huzuru bulduğunuzu ifade ederken, mutlu ve sağlıklı bir yaşamın sizi beklediğini simgeler.

Rüyada inanmak, birine veya bir şeye inandığını görmek kendi kendinizi küçümsene duygusu içinde olduğunuzu, aslında sizin takdir edilmeye layık davranışlara sahip biri olduğunuzu fakat yeteri kadar anlaşılamadığınızı, belkide kendinizi iyi anlatamadığınızı ifade eder.

Rüyada kelime-i şehadet getirmek, getirdiğini görmek, en hayırlı rüyalardan biridir ve dünya ve ahiret yaşamında hayra ermeye işaret ederken aynı zamanda inancında güçlenmeye, iman tazelemeye, üzüntü ve sıkıntıdan kurtulmaya işaret eder.

Rüyada inanmak teriminin rüya açıklaması burada kısa olarak verilmiştir. Bilindiği üzere bir rüyanın yorumlanmasında içinde bulunduğunuz ruh haliniz, yaşınız, cinsiyetiniz, eğitim ve sosyal durumunuz, rüyayı gördüğünüz zaman, gerçek yaşamınızdaki kaygılar ve sevinçler ile rüyadaki diğer tüm unsurlar, bu unsurların rengi, durumu, miktarı, nitelikleri birlikte değerlendirilmeli ve mümkün olabildiği kadar konuya pozitif yaklaşarak açıklama yapılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir